Karl Vannieuwkerke maakt BV compleet belachelijk: "Ma vent..."

201 stemmen
Karl Vannieuwkerke maakt BV compleet belachelijk:

Karl Vannieuwkerke is het verhaal van KV Diksmuide Oostende gestart. KV Oostende werd failliet verklaard en zal met Diksmuide een doorstart maken in derde nationale. Het bekende TV-gezicht gaf een uitgebreid interview aan Het Nieuwsblad.

Vannieuwkerke was deze zomer overal te zien op de buis met de Olympische Spelen en de Tour de France. Daarbuiten focust de presentator zich ook op zijn nieuw project: KV Diksmuide Oostende. De populariteit van de club groeit al enorm. 

LEES OOK: Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Guga Baul belachelijk gemaakt

Zo werden er al 1.600 abonnementen verkocht, en dat is ver boven de verwachtingen van Vannieuwkerke. Rik Verheye en Sam Kerkhofs wonnen ook veel aan populariteit bij Sporting Hasselt met de sportreeks ‘De Spor’.

Met zijn connecties binnen de VRT kan Vannieuwkerke mogelijk hetzelfde verwezenlijken bij KVDO. “Ja? Daar dacht ik nog niet over na. Sporting Hasselt is echt om die reden gekocht. Ik vind het fantastisch wat Sam en Rik daar doen. KVDO is een ander verhaal.”

KVO heeft veel bekende ambassadeurs. Daar kan Vannieuwkerke mogelijk gebruik van maken. “Het is wel een feit dat KV Oostende vroeger en KVDO nu met Martin Heylen, Kamagurka, acteur Sebastien Dewaele en performer Guga Baul vier bekende ambassadeurs had."

Vannieuwkerke moest Guga Baul zelfs al keihard afwijzen bij KVDO. "Guga belde me al snel met een voorstel: ‘Ik kan me op mijn 38ste voor een tv-format nog eens optrainen om dan mee te doen met de eerste ploeg.’ Ik heb geantwoord: ‘Guga, vent. Je onderschat het hoge niveau.” Veel Oostendse fans hadden dat probleem tot ze een paar oefenmatchen zagen.”

Bart Tommelein dé held

Vannieuwkerke wordt gezien als dé redder van het voetbal aan de kust, maar de presentator strooit met lof voor burgemeester Bart Tommelein. “Goh, het was Bart Tommelein, de burgemeester van Oostende, die me enkele maanden geleden belde. Ik ken Bart al even en hij wilde advies na het faillissement van KVO."

Uiteindelijk was het burgemeester Tommelein die Diksmuide voorstelde. "Bart wilde ook eens informeren naar de werking van KSV Diksmuide waar in ondervoorzitter was. We zijn met Diksmuide op 8 jaar tijd van 3de provinciale naar 3de nationale geklommen met eigen jeugd. Zo’n visie wilde Bart Tommelein ook in Oostende.”

Moet KVDO ook een sportreeks maken zoals 'De Spor'?

Meest recent

‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

4
4
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

36
36
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

79
79
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

69
69
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

45
45
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

33
33
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

196
196
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

21
21
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

85
85
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

187
187
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

551
551
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

387
387
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

48
48
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

499
499
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

540
540
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

250
250
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

251
251
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

48
48
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

361
361
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

257
257
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

704
704
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

112
112
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

92
92
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

833
833
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

183
183

Meer sportnieuws