Karl Vannieuwkerke maakt BV compleet belachelijk: "Ma vent..."

door
Karl Vannieuwkerke maakt BV compleet belachelijk:

Karl Vannieuwkerke is het verhaal van KV Diksmuide Oostende gestart. KV Oostende werd failliet verklaard en zal met Diksmuide een doorstart maken in derde nationale. Het bekende TV-gezicht gaf een uitgebreid interview aan Het Nieuwsblad.

Vannieuwkerke was deze zomer overal te zien op de buis met de Olympische Spelen en de Tour de France. Daarbuiten focust de presentator zich ook op zijn nieuw project: KV Diksmuide Oostende. De populariteit van de club groeit al enorm. 

Guga Baul belachelijk gemaakt

Zo werden er al 1.600 abonnementen verkocht, en dat is ver boven de verwachtingen van Vannieuwkerke. Rik Verheye en Sam Kerkhofs wonnen ook veel aan populariteit bij Sporting Hasselt met de sportreeks ‘De Spor’.

Met zijn connecties binnen de VRT kan Vannieuwkerke mogelijk hetzelfde verwezenlijken bij KVDO. “Ja? Daar dacht ik nog niet over na. Sporting Hasselt is echt om die reden gekocht. Ik vind het fantastisch wat Sam en Rik daar doen. KVDO is een ander verhaal.”

KVO heeft veel bekende ambassadeurs. Daar kan Vannieuwkerke mogelijk gebruik van maken. “Het is wel een feit dat KV Oostende vroeger en KVDO nu met Martin Heylen, Kamagurka, acteur Sebastien Dewaele en performer Guga Baul vier bekende ambassadeurs had."

Vannieuwkerke moest Guga Baul zelfs al keihard afwijzen bij KVDO. "Guga belde me al snel met een voorstel: ‘Ik kan me op mijn 38ste voor een tv-format nog eens optrainen om dan mee te doen met de eerste ploeg.’ Ik heb geantwoord: ‘Guga, vent. Je onderschat het hoge niveau.” Veel Oostendse fans hadden dat probleem tot ze een paar oefenmatchen zagen.”

Bart Tommelein dé held

Vannieuwkerke wordt gezien als dé redder van het voetbal aan de kust, maar de presentator strooit met lof voor burgemeester Bart Tommelein. “Goh, het was Bart Tommelein, de burgemeester van Oostende, die me enkele maanden geleden belde. Ik ken Bart al even en hij wilde advies na het faillissement van KVO."

Uiteindelijk was het burgemeester Tommelein die Diksmuide voorstelde. "Bart wilde ook eens informeren naar de werking van KSV Diksmuide waar in ondervoorzitter was. We zijn met Diksmuide op 8 jaar tijd van 3de provinciale naar 3de nationale geklommen met eigen jeugd. Zo’n visie wilde Bart Tommelein ook in Oostende.”

Moet KVDO ook een sportreeks maken zoals 'De Spor'?

Meest recent

Man City blijft op de dool: Arsenal lacht tanden bloot

In de Engelse Premier League kan leider Arsenal FC, dat donderdag titelverdediger Livepool FC ...

4
4
Barça toont geen genade: met forfait-zege naar finale

De top van het Spaanse voetbal is momenteel verzameld in Saudi-Arabië, waar gestreden wordt om ...

19
19
'STVV beslist over toptransfer gegeerde Ito'

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

82
82
'Renard aan de bak: Anderlecht vindt nieuwe flankaanvaller'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste officieuze match van 2026 verloren en ging woensdag met 1-2 ...

169
169
'Nieuwe trainer Lammens: United nadert verrassende doorbraak'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

147
147
Toptransfer bij KRC Genk: Karetsas gooit kaarten open

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

199
199
Serie A: De Ketelaere goud waard, Gift Orban gaat boekje te buiten

In de Italiaanse Serie A wordt midweeks de volledige 19de speeldag afgewerkt. Atalanta BC wist ...

97
97
‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

395
395
Barça heeft eerste aanwinst beet: Deco bevestigt deal

FC Barcelona prijkt voorlopig wel opnieuw aan de leiding in LaLiga, maar de voorbije maanden werd ...

51
51
'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

131
131
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

207
207
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

109
109
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

48
48
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

197
197
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

351
351
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

400
400
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

186
186
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

102
102
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

483
483
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

584
584
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

149
149
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

172
172
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

155
155
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

123
123
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

254
254

Meer sportnieuws