Karl Vannieuwkerke maakt BV compleet belachelijk: "Ma vent..."

door
Karl Vannieuwkerke maakt BV compleet belachelijk:

Karl Vannieuwkerke is het verhaal van KV Diksmuide Oostende gestart. KV Oostende werd failliet verklaard en zal met Diksmuide een doorstart maken in derde nationale. Het bekende TV-gezicht gaf een uitgebreid interview aan Het Nieuwsblad.

Vannieuwkerke was deze zomer overal te zien op de buis met de Olympische Spelen en de Tour de France. Daarbuiten focust de presentator zich ook op zijn nieuw project: KV Diksmuide Oostende. De populariteit van de club groeit al enorm. 

Guga Baul belachelijk gemaakt

Zo werden er al 1.600 abonnementen verkocht, en dat is ver boven de verwachtingen van Vannieuwkerke. Rik Verheye en Sam Kerkhofs wonnen ook veel aan populariteit bij Sporting Hasselt met de sportreeks ‘De Spor’.

Met zijn connecties binnen de VRT kan Vannieuwkerke mogelijk hetzelfde verwezenlijken bij KVDO. “Ja? Daar dacht ik nog niet over na. Sporting Hasselt is echt om die reden gekocht. Ik vind het fantastisch wat Sam en Rik daar doen. KVDO is een ander verhaal.”

KVO heeft veel bekende ambassadeurs. Daar kan Vannieuwkerke mogelijk gebruik van maken. “Het is wel een feit dat KV Oostende vroeger en KVDO nu met Martin Heylen, Kamagurka, acteur Sebastien Dewaele en performer Guga Baul vier bekende ambassadeurs had."

Vannieuwkerke moest Guga Baul zelfs al keihard afwijzen bij KVDO. "Guga belde me al snel met een voorstel: ‘Ik kan me op mijn 38ste voor een tv-format nog eens optrainen om dan mee te doen met de eerste ploeg.’ Ik heb geantwoord: ‘Guga, vent. Je onderschat het hoge niveau.” Veel Oostendse fans hadden dat probleem tot ze een paar oefenmatchen zagen.”

Bart Tommelein dé held

Vannieuwkerke wordt gezien als dé redder van het voetbal aan de kust, maar de presentator strooit met lof voor burgemeester Bart Tommelein. “Goh, het was Bart Tommelein, de burgemeester van Oostende, die me enkele maanden geleden belde. Ik ken Bart al even en hij wilde advies na het faillissement van KVO."

Uiteindelijk was het burgemeester Tommelein die Diksmuide voorstelde. "Bart wilde ook eens informeren naar de werking van KSV Diksmuide waar in ondervoorzitter was. We zijn met Diksmuide op 8 jaar tijd van 3de provinciale naar 3de nationale geklommen met eigen jeugd. Zo’n visie wilde Bart Tommelein ook in Oostende.”

Moet KVDO ook een sportreeks maken zoals 'De Spor'?

Meest recent

Vrancken: "Als er één ploeg verdiende te winnen..."

STVV blijft netjes meedraaien in de top zes en liet zondag nog eens zien dat het daar momenteel ...

8
8
Triest incident in 1B: "Deze feiten zijn onaanvaardbaar"

Zondag stonden er nog twee wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. De confrontatie ...

16
16
Milan grijpt macht in Serie A, Mbappé verlost Real

Zondagavond werden ook in het buitenland nog enkele wedstrijden afgewerkt. Real Madrid boekte in La ...

17
17
Leko haalt snoeihard uit: "Zoek een put en schaam je diep"

Met een twaalf op vijftien had AA Gent voor de interlandbreak een stevige opmars gemaakt. Velen ...

52
52
Tieners maken indruk bij Anderlecht: "'t Is koekenbak"

Anderlecht liet zondag nog maar eens punten liggen, want deze keer moest het vrede nemen met een ...

90
90
Manchester nu al wild van Lammens: "Winnen dankzij hem"

Senne Lammens heeft een geweldige start genomen bij Manchester United. Sinds de Rode Duivel in het ...

111
111
Groot onbegrip bij Anderlecht: "Héél rare beslissing"

Anderlecht heeft zondag nog maar eens punten laten liggen. Het moest op Stayen vrede nemen met een ...

239
239
Essevee stunt en geeft AA Gent een pak voor de broek

Zulte Waregem heeft in de slotmatch van de elfde speeldag voor een stunt van formaat gezorgd. De ...

108
108
De Cat doorbreekt de stilte: "Of ik meega naar het WK U17?"

STVV en RSC Anderlecht zorgden voor een aangename wedstrijd in Limburg. De partij eindigde op een ...

242
242
STVV bezorgt wisselvallig Anderlecht serieuze domper

Om 18u30 stond de altijd interessante partij tussen STVV en RSC Anderlecht op het programma. Het ...

106
106
Cercle Brugge likt zijn wonden: Cinel bant de paniek

Cercle Brugge speelde zeker geen onaardige partij tegen KRC Genk. Het werd 2-2 tegen de Limburgers, ...

90
90
Eén groot probleem bij KRC Genk: "Voor een topclub..."

Na twee overwinningen op rij leed KRC Genk puntenverlies tegen Cercle Brugge. Het werd 2-2 in het ...

208
208
Man Utd kraait victorie en duwt Liverpool in een crisis

Om 17u30 stond de Engelse klassieker tussen Liverpool en Manchester United op het programma. Het ...

132
132
Twee RSCA-spelers blinken uit: "50 miljoen euro!"

STVV en RSC Anderlecht hebben de eerste 45 minuten afgewerkt. Het werd een interessante eerste ...

279
279
'Club de waanzin voorbij: recordtransfer van 50 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen zowat alle grote transferrecords in het Belgische clubvoetbal ...

425
425
Fink scherp voor spelersgroep: "Dat kan niet!"

Met twee opeenvolgende competitiezeges op zak, ging KRC Genk zondagmiddag op bezoek bij Cercle ...

242
242
United-fans volledig wild na actie Lammens op Liverpool

In de Engelse Premier League was het zondagavond reikhalzend uitkijken naar de clash tussen ...

476
476
KVM voorlopig derde: eerste thuisgoal magere troost Dender

KV Mechelen heeft zondagnamiddag beslag gelegd op een voorlopige derde plaats in de Jupiler Pro ...

70
70
STVV-Anderlecht: Hasi dropt grote verrassing in basisploeg

RSC Anderlecht wil zondag zijn eerste zege op verplaatsing pakken sinds 17 augustus. Dat wordt ...

228
228
Nederlands voetbal in shock: Drenthe getroffen door herseninfarct

Het Nederlandse voetbal werd zondag opgeschrikt voor heftig nieuws omtrent Royston Drenthe. De ...

87
87
Extra opdoffer Antwerp: sanctie dreigt na fiasco in Luik

Antwerp FC moet maandagnamiddag naar Luik afzakken voor de resterende minuten van het duel tegen ...

328
328
Genk genekt bij penaltyfase? Boeckx velt helder verdict

KRC Genk is er zondagmiddag niet in geslaagd om de drie punten te pakken op het veld van Cercle ...

396
396
'Real haalt uit op transfermarkt: driekoppig lijstje gelekt'

Real Madrid staat volgende week voor een zwaar tweeluik tegen Juventus en FC Barcelona. Ondertussen ...

153
153
Genk overtuigt wéér niet: penalty bezorgt Cercle verdiend punt

KRC Genk is er ook vlak na de interland-break niet in geslaagd om een overtuigende indruk achter te ...

166
166
'Hasi sleutelt aan basiself: vaste titularis moet vrezen'

Nu de bestuursstructuur weer op punt staat, wil RSC Anderlecht zijn nieuwe bazen plezieren met een ...

227
227

Meer sportnieuws