Karl Vannieuwkerke maakt BV compleet belachelijk: "Ma vent..."

door
Karl Vannieuwkerke maakt BV compleet belachelijk:

Karl Vannieuwkerke is het verhaal van KV Diksmuide Oostende gestart. KV Oostende werd failliet verklaard en zal met Diksmuide een doorstart maken in derde nationale. Het bekende TV-gezicht gaf een uitgebreid interview aan Het Nieuwsblad.

Vannieuwkerke was deze zomer overal te zien op de buis met de Olympische Spelen en de Tour de France. Daarbuiten focust de presentator zich ook op zijn nieuw project: KV Diksmuide Oostende. De populariteit van de club groeit al enorm. 

LEES OOK: Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Guga Baul belachelijk gemaakt

Zo werden er al 1.600 abonnementen verkocht, en dat is ver boven de verwachtingen van Vannieuwkerke. Rik Verheye en Sam Kerkhofs wonnen ook veel aan populariteit bij Sporting Hasselt met de sportreeks ‘De Spor’.

Met zijn connecties binnen de VRT kan Vannieuwkerke mogelijk hetzelfde verwezenlijken bij KVDO. “Ja? Daar dacht ik nog niet over na. Sporting Hasselt is echt om die reden gekocht. Ik vind het fantastisch wat Sam en Rik daar doen. KVDO is een ander verhaal.”

KVO heeft veel bekende ambassadeurs. Daar kan Vannieuwkerke mogelijk gebruik van maken. “Het is wel een feit dat KV Oostende vroeger en KVDO nu met Martin Heylen, Kamagurka, acteur Sebastien Dewaele en performer Guga Baul vier bekende ambassadeurs had."

Vannieuwkerke moest Guga Baul zelfs al keihard afwijzen bij KVDO. "Guga belde me al snel met een voorstel: ‘Ik kan me op mijn 38ste voor een tv-format nog eens optrainen om dan mee te doen met de eerste ploeg.’ Ik heb geantwoord: ‘Guga, vent. Je onderschat het hoge niveau.” Veel Oostendse fans hadden dat probleem tot ze een paar oefenmatchen zagen.”

Bart Tommelein dé held

Vannieuwkerke wordt gezien als dé redder van het voetbal aan de kust, maar de presentator strooit met lof voor burgemeester Bart Tommelein. “Goh, het was Bart Tommelein, de burgemeester van Oostende, die me enkele maanden geleden belde. Ik ken Bart al even en hij wilde advies na het faillissement van KVO."

Uiteindelijk was het burgemeester Tommelein die Diksmuide voorstelde. "Bart wilde ook eens informeren naar de werking van KSV Diksmuide waar in ondervoorzitter was. We zijn met Diksmuide op 8 jaar tijd van 3de provinciale naar 3de nationale geklommen met eigen jeugd. Zo’n visie wilde Bart Tommelein ook in Oostende.”

Moet KVDO ook een sportreeks maken zoals 'De Spor'?

Meest recent

Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

9
9
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

93
93
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

201
201
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

237
237
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

129
129
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

221
221
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

76
76
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

100
100
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

253
253
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

248
248
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

91
91
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

579
579
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

231
231
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

109
109
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

206
206
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

229
229
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

380
380
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

607
607
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

272
272
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

534
534
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

106
106
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

396
396
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

279
279
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

253
253
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

99
99

Meer sportnieuws