Belgisch drama op Olympische Spelen?: 'Kan snel exploderen'

door
Belgisch drama op Olympische Spelen?: 'Kan snel exploderen'

Na onder meer het EK en de Ronde van Frankrijk staat binnen een paar dagen een wel heel smakelijk nagerecht op het menu. In Parijs beginnen immers de Olympische Spelen en ons land telt heel wat medaillekandidaten. Of is er een klein drama in aantocht?

LEES OOK: Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Torenhoge verwachtingen op eremetaal

In het atletiek, de hockey, het basket,... noem maar op en België kan op deze OS pronken met heel wat kandidaten op eremetaal. Uiteraard valt het nog af te wachten of iedereen op het juiste moment kan excelleren, maar de verwachtingen zijn alvast torenhoog.

De Olympische Spelen is al het derde grote sportevenement van deze zomer en kan beschouwd worden als de hoogmis van de sport voor veel atleten. Die leven vaak 4 jaar toe naar 'hun moment'. Zeker de kleinere sporten krijgen een immense aandacht, die ze vaak (onterecht) niet krijgen doorheen het jaar.

Dreigend onheil boven Belgische ploeg

En toch dreigt er ook een klein drama af te stormen op de Belgische ploeg. Net zoals bij de Tour de France zijn er ook in het Belgische kamp... coronabesmettingen opgedoken.

Heel wat atleten zijn momenteel besmet en kunnen (nog niet) afreizen naar Parijs. "We hebben verschillende atleten die op de wachtlijst staan en nog niet binnen mogen omdat ze eerst een negatieve test moeten voorleggen. Voorlopig is er nog wat speling. Als er nu nieuwe gevallen zouden bijkomen, is de timing al moeilijker.”  Zo klinkt het bij BOIC-hoofdarts Bellemans in HLN.

"Alle knipperlichten..."

Bellemans geeft ook aan dat het op de IOC-meetins terug een razend actueel thema is. "Alle knipperlichten staan aan. Er is een heilige schrik dat het coronavirus hier binnenkomt. Want dan kan het heel snel gaan. Dat hebben we ook gezien in de Tour met ploegen die twee of drie renners kwijtspeelden.” Volgens de informatie van de krant zou het niet om wielrenners gaan (Remco Evenepoel en Wout van Aert), die al komend weekend aan de slag moeten.

Hoeveel medailles pakken de Belgen op de Olympische Spelen?

Meest recent

‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

28
28
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

111
111
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

25
25
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

91
91
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

49
49
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

49
49
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

156
156
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

86
86
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

343
343
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

145
145
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

71
71
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

352
352
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

14
14
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

153
153
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

609
609
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

65
65
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

84
84
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

286
286
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

259
259
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

231
231
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

185
185
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

160
160
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

227
227
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

326
326
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

309
309

Meer sportnieuws