Belgisch drama op Olympische Spelen?: 'Kan snel exploderen'

36 stemmen
Belgisch drama op Olympische Spelen?: 'Kan snel exploderen'

Na onder meer het EK en de Ronde van Frankrijk staat binnen een paar dagen een wel heel smakelijk nagerecht op het menu. In Parijs beginnen immers de Olympische Spelen en ons land telt heel wat medaillekandidaten. Of is er een klein drama in aantocht?

LEES OOK: Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Torenhoge verwachtingen op eremetaal

In het atletiek, de hockey, het basket,... noem maar op en België kan op deze OS pronken met heel wat kandidaten op eremetaal. Uiteraard valt het nog af te wachten of iedereen op het juiste moment kan excelleren, maar de verwachtingen zijn alvast torenhoog.

De Olympische Spelen is al het derde grote sportevenement van deze zomer en kan beschouwd worden als de hoogmis van de sport voor veel atleten. Die leven vaak 4 jaar toe naar 'hun moment'. Zeker de kleinere sporten krijgen een immense aandacht, die ze vaak (onterecht) niet krijgen doorheen het jaar.

Dreigend onheil boven Belgische ploeg

En toch dreigt er ook een klein drama af te stormen op de Belgische ploeg. Net zoals bij de Tour de France zijn er ook in het Belgische kamp... coronabesmettingen opgedoken.

Heel wat atleten zijn momenteel besmet en kunnen (nog niet) afreizen naar Parijs. "We hebben verschillende atleten die op de wachtlijst staan en nog niet binnen mogen omdat ze eerst een negatieve test moeten voorleggen. Voorlopig is er nog wat speling. Als er nu nieuwe gevallen zouden bijkomen, is de timing al moeilijker.”  Zo klinkt het bij BOIC-hoofdarts Bellemans in HLN.

"Alle knipperlichten..."

Bellemans geeft ook aan dat het op de IOC-meetins terug een razend actueel thema is. "Alle knipperlichten staan aan. Er is een heilige schrik dat het coronavirus hier binnenkomt. Want dan kan het heel snel gaan. Dat hebben we ook gezien in de Tour met ploegen die twee of drie renners kwijtspeelden.” Volgens de informatie van de krant zou het niet om wielrenners gaan (Remco Evenepoel en Wout van Aert), die al komend weekend aan de slag moeten.

Hoeveel medailles pakken de Belgen op de Olympische Spelen?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

3
3
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

8
8
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

26
26
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

69
69
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

44
44
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

74
74
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

332
332
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

171
171
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

57
57
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

358
358
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

116
116
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

730
730
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

108
108
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

101
101
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

82
82
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

198
198
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

367
367
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

336
336
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

562
562
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

922
922
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

150
150
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

973
973
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

221
221

Meer sportnieuws