Belgisch drama op Olympische Spelen?: 'Kan snel exploderen'

door
Belgisch drama op Olympische Spelen?: 'Kan snel exploderen'

Na onder meer het EK en de Ronde van Frankrijk staat binnen een paar dagen een wel heel smakelijk nagerecht op het menu. In Parijs beginnen immers de Olympische Spelen en ons land telt heel wat medaillekandidaten. Of is er een klein drama in aantocht?

LEES OOK: Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Torenhoge verwachtingen op eremetaal

In het atletiek, de hockey, het basket,... noem maar op en België kan op deze OS pronken met heel wat kandidaten op eremetaal. Uiteraard valt het nog af te wachten of iedereen op het juiste moment kan excelleren, maar de verwachtingen zijn alvast torenhoog.

De Olympische Spelen is al het derde grote sportevenement van deze zomer en kan beschouwd worden als de hoogmis van de sport voor veel atleten. Die leven vaak 4 jaar toe naar 'hun moment'. Zeker de kleinere sporten krijgen een immense aandacht, die ze vaak (onterecht) niet krijgen doorheen het jaar.

Dreigend onheil boven Belgische ploeg

En toch dreigt er ook een klein drama af te stormen op de Belgische ploeg. Net zoals bij de Tour de France zijn er ook in het Belgische kamp... coronabesmettingen opgedoken.

Heel wat atleten zijn momenteel besmet en kunnen (nog niet) afreizen naar Parijs. "We hebben verschillende atleten die op de wachtlijst staan en nog niet binnen mogen omdat ze eerst een negatieve test moeten voorleggen. Voorlopig is er nog wat speling. Als er nu nieuwe gevallen zouden bijkomen, is de timing al moeilijker.”  Zo klinkt het bij BOIC-hoofdarts Bellemans in HLN.

"Alle knipperlichten..."

Bellemans geeft ook aan dat het op de IOC-meetins terug een razend actueel thema is. "Alle knipperlichten staan aan. Er is een heilige schrik dat het coronavirus hier binnenkomt. Want dan kan het heel snel gaan. Dat hebben we ook gezien in de Tour met ploegen die twee of drie renners kwijtspeelden.” Volgens de informatie van de krant zou het niet om wielrenners gaan (Remco Evenepoel en Wout van Aert), die al komend weekend aan de slag moeten.

Hoeveel medailles pakken de Belgen op de Olympische Spelen?

Meest recent

Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

3
3
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

17
17
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

39
39
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

90
90
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

98
98
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

87
87
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

21
21
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

108
108
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

260
260
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

251
251
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

147
147
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

49
49
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

119
119
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

103
103
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

423
423
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

136
136
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

261
261
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

55
55
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

68
68
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

386
386
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

198
198
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

98
98
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

385
385
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

247
247
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

232
232

Meer sportnieuws