Belgisch drama op Olympische Spelen?: 'Kan snel exploderen'

door
Belgisch drama op Olympische Spelen?: 'Kan snel exploderen'

Na onder meer het EK en de Ronde van Frankrijk staat binnen een paar dagen een wel heel smakelijk nagerecht op het menu. In Parijs beginnen immers de Olympische Spelen en ons land telt heel wat medaillekandidaten. Of is er een klein drama in aantocht?

LEES OOK: Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Torenhoge verwachtingen op eremetaal

In het atletiek, de hockey, het basket,... noem maar op en België kan op deze OS pronken met heel wat kandidaten op eremetaal. Uiteraard valt het nog af te wachten of iedereen op het juiste moment kan excelleren, maar de verwachtingen zijn alvast torenhoog.

De Olympische Spelen is al het derde grote sportevenement van deze zomer en kan beschouwd worden als de hoogmis van de sport voor veel atleten. Die leven vaak 4 jaar toe naar 'hun moment'. Zeker de kleinere sporten krijgen een immense aandacht, die ze vaak (onterecht) niet krijgen doorheen het jaar.

Dreigend onheil boven Belgische ploeg

En toch dreigt er ook een klein drama af te stormen op de Belgische ploeg. Net zoals bij de Tour de France zijn er ook in het Belgische kamp... coronabesmettingen opgedoken.

Heel wat atleten zijn momenteel besmet en kunnen (nog niet) afreizen naar Parijs. "We hebben verschillende atleten die op de wachtlijst staan en nog niet binnen mogen omdat ze eerst een negatieve test moeten voorleggen. Voorlopig is er nog wat speling. Als er nu nieuwe gevallen zouden bijkomen, is de timing al moeilijker.”  Zo klinkt het bij BOIC-hoofdarts Bellemans in HLN.

"Alle knipperlichten..."

Bellemans geeft ook aan dat het op de IOC-meetins terug een razend actueel thema is. "Alle knipperlichten staan aan. Er is een heilige schrik dat het coronavirus hier binnenkomt. Want dan kan het heel snel gaan. Dat hebben we ook gezien in de Tour met ploegen die twee of drie renners kwijtspeelden.” Volgens de informatie van de krant zou het niet om wielrenners gaan (Remco Evenepoel en Wout van Aert), die al komend weekend aan de slag moeten.

Hoeveel medailles pakken de Belgen op de Olympische Spelen?

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

18
18
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

26
26
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

115
115
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

22
22
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

8
8
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

282
282
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

336
336
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

65
65
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

274
274
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

235
235
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

160
160
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

35
35
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

276
276
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

130
130
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

347
347
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

234
234
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

280
280
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

261
261
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

395
395
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

68
68
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

185
185
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

150
150
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

281
281

Meer sportnieuws