Belgisch drama op Olympische Spelen?: 'Kan snel exploderen'

door
Belgisch drama op Olympische Spelen?: 'Kan snel exploderen'

Na onder meer het EK en de Ronde van Frankrijk staat binnen een paar dagen een wel heel smakelijk nagerecht op het menu. In Parijs beginnen immers de Olympische Spelen en ons land telt heel wat medaillekandidaten. Of is er een klein drama in aantocht?

LEES OOK: Tinder-match met Van Gucht krijgt hallucinante wending

Torenhoge verwachtingen op eremetaal

In het atletiek, de hockey, het basket,... noem maar op en België kan op deze OS pronken met heel wat kandidaten op eremetaal. Uiteraard valt het nog af te wachten of iedereen op het juiste moment kan excelleren, maar de verwachtingen zijn alvast torenhoog.

De Olympische Spelen is al het derde grote sportevenement van deze zomer en kan beschouwd worden als de hoogmis van de sport voor veel atleten. Die leven vaak 4 jaar toe naar 'hun moment'. Zeker de kleinere sporten krijgen een immense aandacht, die ze vaak (onterecht) niet krijgen doorheen het jaar.

Dreigend onheil boven Belgische ploeg

En toch dreigt er ook een klein drama af te stormen op de Belgische ploeg. Net zoals bij de Tour de France zijn er ook in het Belgische kamp... coronabesmettingen opgedoken.

Heel wat atleten zijn momenteel besmet en kunnen (nog niet) afreizen naar Parijs. "We hebben verschillende atleten die op de wachtlijst staan en nog niet binnen mogen omdat ze eerst een negatieve test moeten voorleggen. Voorlopig is er nog wat speling. Als er nu nieuwe gevallen zouden bijkomen, is de timing al moeilijker.”  Zo klinkt het bij BOIC-hoofdarts Bellemans in HLN.

"Alle knipperlichten..."

Bellemans geeft ook aan dat het op de IOC-meetins terug een razend actueel thema is. "Alle knipperlichten staan aan. Er is een heilige schrik dat het coronavirus hier binnenkomt. Want dan kan het heel snel gaan. Dat hebben we ook gezien in de Tour met ploegen die twee of drie renners kwijtspeelden.” Volgens de informatie van de krant zou het niet om wielrenners gaan (Remco Evenepoel en Wout van Aert), die al komend weekend aan de slag moeten.

Hoeveel medailles pakken de Belgen op de Olympische Spelen?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

1
1
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

18
18
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

31
31
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

70
70
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

18
18
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

60
60
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

275
275
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

42
42
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

41
41
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

95
95
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

62
62
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

182
182
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

118
118
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

130
130
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

88
88
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

593
593
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

47
47
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

299
299
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

32
32
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

106
106
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

42
42
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

99
99
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

89
89
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

64
64
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

539
539

Meer sportnieuws