Jean-Marie Pfaff velt snoeihard Rode Duivels-verdict: "Zaak Courtois?"

door
Jean-Marie Pfaff velt snoeihard Rode Duivels-verdict:

Het EK van de Rode Duivels werd een deceptie en dat deed ook zeer aan het hart van Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste doelmannen die ons land kende velde zopas een snoeihard verdicht en spaarde daarbij niets of niemand.

LEES OOK: Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

"Was enorm ver te zoeken"

Toegegeven: de verwachtingen rond ons nationale elftal waren bij dit kampioenschap net iets minder als bij de vorige. Een deel van de gouden generatie was immers afgehaakt.

Maar toch werd minimum groepswinst verwacht in een al bij al matige poule. Zelfs dat lukte de troepen van Tedesco niet, om er vervolgens in de achtste finales na een non-match uit te gaan tegen Frankrijk.

Het gebrek aan passie en strijdlust werd veelvuldig aangehaald en ook voormalig Rode Duivel Jean-Marie Pfaff werd niet warm van België op dit EK. "In de jaren 80 heeft onze generatie een bepaalde mentaliteit in de ploeg gebracht en die was nu ver te zoeken", zo klinkt het bij Primo. Ook haalde de ex-speler van Bayern München aan dat er 'geen enkele speler echt is opgestaan'.

Opkrassen geblazen!

Voor Pfaff is het alvast duidelijk: zowel Vercauteren als Tedesco moeten hun verantwoordelijkheid nemen (lees: opkrassen). "Geef mij maar eens een Belgische coach", aldus El Sympatico.

En ook over de zaak Courtois had de oud doelman nog een mooie boutade. "Ik heb hetzelfde meegemaakt onder Guy Thys. Die kwam op een bepaald moment bij mij, toen we de barragematchen tegen Nederland zouden beslechten (1985). Hij wou voor die wedstrijd de kapiteinsband aan Frank geven, ik zei meteen: 'geen probleem'." Vercauteren zou uiteindelijk het enige doelpunt maken. "Je mag je als speler nooit buiten de ploeg zetten, ik heb toen het psychologische spel van de bondscoach meegespeeld". Zo klonk het met een duidelijke sneer richting de speler van Real Madrid.

Akkoord met de mening van Pfaff?

Meest recent

Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

484
484
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

154
154
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

373
373
Brusselmans zwaait af met vernietigende uithaal naar BV’s

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

175
175
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

191
191
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

105
105
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

203
203
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

935
935
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

101
101
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

49
49
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

507
507
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

298
298
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doet zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

354
354
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

159
159
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

878
878
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

401
401
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

62
62
Schokkende bekentenis John Terry: “Bijna zelfmoord”

John Terry maakte jarenlang furore bij Chelsea en de Engelse nationale ploeg. Nu is de voormalige ...

59
59
Rechtbank velt oordeel over oorlog tussen Mbappé en PSG

Kylian Mbappé werd door PSG voor een slordige 180 miljoen euro overgenomen van AS Monaco. In ...

90
90
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

385
385
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

881
881
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

534
534
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

629
629
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

207
207
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

119
119

Meer sportnieuws