Jean-Marie Pfaff velt snoeihard Rode Duivels-verdict: "Zaak Courtois?"

door
Jean-Marie Pfaff velt snoeihard Rode Duivels-verdict:

Het EK van de Rode Duivels werd een deceptie en dat deed ook zeer aan het hart van Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste doelmannen die ons land kende velde zopas een snoeihard verdicht en spaarde daarbij niets of niemand.

LEES OOK: Garcia geeft grove fout toe bij Duivels

"Was enorm ver te zoeken"

Toegegeven: de verwachtingen rond ons nationale elftal waren bij dit kampioenschap net iets minder als bij de vorige. Een deel van de gouden generatie was immers afgehaakt.

Maar toch werd minimum groepswinst verwacht in een al bij al matige poule. Zelfs dat lukte de troepen van Tedesco niet, om er vervolgens in de achtste finales na een non-match uit te gaan tegen Frankrijk.

Het gebrek aan passie en strijdlust werd veelvuldig aangehaald en ook voormalig Rode Duivel Jean-Marie Pfaff werd niet warm van België op dit EK. "In de jaren 80 heeft onze generatie een bepaalde mentaliteit in de ploeg gebracht en die was nu ver te zoeken", zo klinkt het bij Primo. Ook haalde de ex-speler van Bayern München aan dat er 'geen enkele speler echt is opgestaan'.

Opkrassen geblazen!

Voor Pfaff is het alvast duidelijk: zowel Vercauteren als Tedesco moeten hun verantwoordelijkheid nemen (lees: opkrassen). "Geef mij maar eens een Belgische coach", aldus El Sympatico.

En ook over de zaak Courtois had de oud doelman nog een mooie boutade. "Ik heb hetzelfde meegemaakt onder Guy Thys. Die kwam op een bepaald moment bij mij, toen we de barragematchen tegen Nederland zouden beslechten (1985). Hij wou voor die wedstrijd de kapiteinsband aan Frank geven, ik zei meteen: 'geen probleem'." Vercauteren zou uiteindelijk het enige doelpunt maken. "Je mag je als speler nooit buiten de ploeg zetten, ik heb toen het psychologische spel van de bondscoach meegespeeld". Zo klonk het met een duidelijke sneer richting de speler van Real Madrid.

Akkoord met de mening van Pfaff?

Meest recent

Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

61
61
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

12
12
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

394
394
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

286
286
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

159
159
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

123
123
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

91
91
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

197
197
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

58
58
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

436
436
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

455
455
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

117
117
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

183
183
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

118
118
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

313
313
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

127
127
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

277
277
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

938
938
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

270
270
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Terwijl de transfermarkt in principe gesloten is, vallen er toch nog enkele Belgische ...

97
97
'Witte rook op komst: Messi beslist over toekomst'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijnse ...

141
141
Mourinho beschuldigd van bizar 'complot' na nieuwe job

Het lijkt erop dat José Mourinho snel weer aan de slag zal gaan. Amper enkele weken na zijn ...

110
110
Nieuw knaljaar voor Charleroi? "Creëren iets buitengewoons"

Vorig seizoen wist Charleroi vriend en vijand te verbazen door met goed voetbal uiteindelijk een ...

73
73
Monaco-coach spreekt na hallucinante ervaring

Club Brugge begint straks om 18u45 aan zijn eerste opdracht in de league phase van de Champions ...

156
156

Meer sportnieuws