Marc Coucke is het spuugzat: 'Grote ontslaggolf op komst'

door
Marc Coucke is het spuugzat: 'Grote ontslaggolf op komst'

Als één van de rijkste zakenmensen van ons land heeft Marc Coucke al naam en furore gemaakt in België. Aanvankelijk deed hij dat met zijn firma Omega Pharma, ondertussen zit hij in tientallen andere bedrijven. In een interview haalde de eigenaar van Anderlecht nu zwaar uit.

LEES OOK: ‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

Recordverkoop met geurtje aan

Coucke verkocht enkele jaren geleden zijn farmaceutisch bedrijf Omega Pharma aan het Amerikaanse Perrigo. Onze landgenoot kreeg 620 miljoen euro in cash en voor hetzelfde bedrag aan Perrigo-aandelen.

De Amerikanen zouden echter nadien klacht indienen (vanwege misleiding) en kregen finaal 266 miljoen euro terug van Coucke en het het financieel consortium rond Waterland. Uiteindelijk een peulschil van het gevraagde bedrag van bijna 2 miljard (!) euro.

Zuurstof in Belgische economie

Coucke investeerde de laatste jaren dan ook gretig in de Belgische economie en kocht zich in bij tal van bedrijven zoals Pairi Daiza, de Arenal-groep (padelcourts, opgericht door Tom De Sutter), een heus amusementspark in Durbuy, een luxehotel in Knokke en... nog veel meer.

"Barre tijden komen op ons af"

Met de komst van een nieuwe regering leeft Coucke nu tussen hoop en vrees, want onze economie heeft dringend nood aan zuurstof volgens de eigenaar van Anderlecht. “Ik voorspel barre economische tijden als we niet hervormen. Er komt dit jaar een vloedgolf aan herstructureringen op ons af. Dat is niet alleen mijn buikgevoel, maar het is ook wat ik hoor bij andere ondernemers. Veel multinationals en grote bedrijven staan klaar om België te verlaten of om investeringen terug te schroeven. Heb je gezien hoe het de voorbije weken al ontslagen regende? Dat zal nog toenemen", zo klinkt het onheilspellend bij HLN.

Of er dan ook snel een regering gaat komen? “Ik hoop dat onze politici machtsspelletjes achterwege laten. Want dan zou ik teleurgesteld zijn. Er leeft nu een sprankel hoop dat we een nieuwe weg kunnen inslaan met ons land. Mijn boodschap aan de Wetstraat is helder: verkwansel die kans niet.” Met een dosis hoop sloot Coucke finaal af.

Voor welke partij heeft u gestemd?

Meest recent

Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

392
392
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

1194
1194
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

3125
3125
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

563
563
Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Antwerp-fan en tv-icoon Tom Waes blikt ruim een jaar na zijn zware auto-ongeluk terug op ...

269
269
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

198
198
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

418
418
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

233
233
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

72
72
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

276
276
WK-koorts stijgt: FIFA kondigt unieke samenwerking aan

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Vrijdag vindt de WK-loting plaats. Het is nu al uitkijken naar ...

29
29
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

452
452
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

396
396
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

1255
1255
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

158
158
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

178
178
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

31
31
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

1483
1483
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

417
417
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

155
155
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

296
296
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

237
237
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

162
162
Herman Brusselmans furieus: "Het is een tijd van razernij"

Herman Brusselmans belandde vorig jaar in het oog van de storm na een column over de Gaza-oorlog die ...

169
169

Meer sportnieuws