Ex-Lierse speler slaat terug na schedelbreuk: 'Sneer naar Souidi'

door
Ex-Lierse speler slaat terug na schedelbreuk: 'Sneer naar Souidi'

Een paar maanden geleden berichtten we hier al dat Ilias Chair, een Marokkaans international, veroordeeld werd tot een zware gevangenisstraf vanwege hallucinante feiten. De man ging ondertussen in beroep en... wijzigde daar zijn verhaal compleet.

LEES OOK: Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Gewezen Liers talent

Chair is een voetballer van Marokkaanse afkomst en voetbalde in de jeugd in de befaamde JMG-academy, waarvan destijds veel talenten doorstroomden richting Lierse. Al op zijn 19de vertrok de middenvelder echter richting Engeland, waar hij tot op heden nog steeds aan de slag is bij Queens Park Rangers (Championship). Chair schopte het ook tot Marokkaans international.

In zijn privé liep het in 2020 echter stevig fout. Destijds was Chair, samen met een paar vrienden aanwezig bij een kayaktocht, die begon in de Ardennen en eindigde in het Franse Bazeilles, zo weet Het Nieuwsblad. Alleen liep het aan het einde van die fijne namiddag behoorlijk fout.

Een familie uit Oost-Vlaanderen was onderweg naar de bus en werd daar brutaal voorbij gestoken door een vrouw in een groene bikini en haar vrienden (waaronder dus de profvoetballer). Er ontstond heel wat tumult en uiteindelijk eindigde de discussie in een groot drama.

Hallucinante feiten en sneer naar Souidi

Ilias Chair zou een steen hebben vastgepakt en zwaar hebben uitgehaald richting Niels T. De man liep een zware schedelbreuk op, ondervindt nog steeds de gevolgen van deze agressie en was een tijdlang werkonbekwaam.

In eerste aanleg kreeg Chair een effectieve gevangenisstraf van één jaar effectief en evenveel met uitstel. De profvoetballer ging echter in beroep en... wijzigde zijn verhaal compleet. Deze keer bekende hij wel de man te zijn die met een steen sloeg. Tevens volgde een stevige sneer naar advocatenkantoor Souidi, die hem slecht zouden hebben geadviseerd in eerste aanleg.

"Moet dit rechtzetten"

“Dit dateert van vier jaar geleden. Ik was 22 en het waren coronatijden. Ondertussen ben ik getrouwd en heb ik een zoontje gekregen. Ik ben enorm gegroeid en ben me bewust van mijn voorbeeldfunctie. Ik moet proberen altijd de beste versie van mezelf te zijn, voor mijn zoontje, maar ook voor kinderen en jongvolwassenen wereldwijd. Ik zal elke dag mijn best doen om dit recht te zetten. Ik wil me nogmaals verontschuldigen en mijn excuses aanbieden aan het slachtoffer". Zo klonk het bij GVA. Chair betaalde ondertussen ook alle schadevergoedingen aan het slachtoffer.

Ook het parket lijkt mee te gaan in de nieuwe verklaring en eist ondertussen nog 'maar' een werkstraf van 200 uren. Op 17 juli volgt er een uitspraak in deze zaak, met mogelijk dus een 'positief' gevolg voor Chair.

Had de celstraf gewoon behouden moeten blijven?

Meest recent

Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

236
236
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

900
900
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

280
280
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

82
82
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

131
131
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

144
144
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

252
252
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

254
254
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

196
196
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

518
518
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

228
228
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

222
222
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

161
161
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

1269
1269
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

33
33
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

172
172
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

494
494
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

104
104
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

95
95
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

540
540
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

99
99
“Het moet stouter”-Coucke beroert met onverwachte stap

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

85
85
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

912
912
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

738
738
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

108
108

Meer sportnieuws