Ex-Lierse speler slaat terug na schedelbreuk: 'Sneer naar Souidi'

door
Ex-Lierse speler slaat terug na schedelbreuk: 'Sneer naar Souidi'

Een paar maanden geleden berichtten we hier al dat Ilias Chair, een Marokkaans international, veroordeeld werd tot een zware gevangenisstraf vanwege hallucinante feiten. De man ging ondertussen in beroep en... wijzigde daar zijn verhaal compleet.

LEES OOK: Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Gewezen Liers talent

Chair is een voetballer van Marokkaanse afkomst en voetbalde in de jeugd in de befaamde JMG-academy, waarvan destijds veel talenten doorstroomden richting Lierse. Al op zijn 19de vertrok de middenvelder echter richting Engeland, waar hij tot op heden nog steeds aan de slag is bij Queens Park Rangers (Championship). Chair schopte het ook tot Marokkaans international.

In zijn privé liep het in 2020 echter stevig fout. Destijds was Chair, samen met een paar vrienden aanwezig bij een kayaktocht, die begon in de Ardennen en eindigde in het Franse Bazeilles, zo weet Het Nieuwsblad. Alleen liep het aan het einde van die fijne namiddag behoorlijk fout.

Een familie uit Oost-Vlaanderen was onderweg naar de bus en werd daar brutaal voorbij gestoken door een vrouw in een groene bikini en haar vrienden (waaronder dus de profvoetballer). Er ontstond heel wat tumult en uiteindelijk eindigde de discussie in een groot drama.

Hallucinante feiten en sneer naar Souidi

Ilias Chair zou een steen hebben vastgepakt en zwaar hebben uitgehaald richting Niels T. De man liep een zware schedelbreuk op, ondervindt nog steeds de gevolgen van deze agressie en was een tijdlang werkonbekwaam.

In eerste aanleg kreeg Chair een effectieve gevangenisstraf van één jaar effectief en evenveel met uitstel. De profvoetballer ging echter in beroep en... wijzigde zijn verhaal compleet. Deze keer bekende hij wel de man te zijn die met een steen sloeg. Tevens volgde een stevige sneer naar advocatenkantoor Souidi, die hem slecht zouden hebben geadviseerd in eerste aanleg.

"Moet dit rechtzetten"

“Dit dateert van vier jaar geleden. Ik was 22 en het waren coronatijden. Ondertussen ben ik getrouwd en heb ik een zoontje gekregen. Ik ben enorm gegroeid en ben me bewust van mijn voorbeeldfunctie. Ik moet proberen altijd de beste versie van mezelf te zijn, voor mijn zoontje, maar ook voor kinderen en jongvolwassenen wereldwijd. Ik zal elke dag mijn best doen om dit recht te zetten. Ik wil me nogmaals verontschuldigen en mijn excuses aanbieden aan het slachtoffer". Zo klonk het bij GVA. Chair betaalde ondertussen ook alle schadevergoedingen aan het slachtoffer.

Ook het parket lijkt mee te gaan in de nieuwe verklaring en eist ondertussen nog 'maar' een werkstraf van 200 uren. Op 17 juli volgt er een uitspraak in deze zaak, met mogelijk dus een 'positief' gevolg voor Chair.

Had de celstraf gewoon behouden moeten blijven?

Meest recent

Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

743
743
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

394
394
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

30
30
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

178
178
Brusselmans zwaait af met vernietigende uithaal naar BV’s

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

191
191
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

201
201
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

106
106
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

205
205
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

940
940
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

102
102
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

49
49
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

508
508
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

302
302
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doet zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

361
361
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

161
161
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

932
932
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

410
410
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

62
62
Schokkende bekentenis John Terry: “Bijna zelfmoord”

John Terry maakte jarenlang furore bij Chelsea en de Engelse nationale ploeg. Nu is de voormalige ...

59
59
Rechtbank velt oordeel over oorlog tussen Mbappé en PSG

Kylian Mbappé werd door PSG voor een slordige 180 miljoen euro overgenomen van AS Monaco. In ...

90
90
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

387
387
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

881
881
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

534
534
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

644
644
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

207
207

Meer sportnieuws