Drama in amateurvoetbal: 'Fraude op kap van arme mensen'

233 stemmen
Drama in amateurvoetbal: 'Fraude op kap van arme mensen'

Een tijd geleden kwam het nieuws naar buiten dat een voetbalclub op kap van arme kinderen gefoefeld zou hebben. Het team had een ingenieus systeem bedacht en leek daar mee weg te komen. Nu is er na grondig onderzoek ook een effectieve klacht ingediend.

LEES OOK: Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Twee maal langs kassa gepasseerd

Voetbalclub Vilvoorde City, dat uitkomt in vierde provinciale en daar de eindronde speelt, staat al een hele tijd in het oog van de storm. Het stadsbestuur van Vilvoorde onderzoekt immers de subsidies van de afgelopen jaren die richting de club zijn gegaan. Daarbij zou er wel heel los zijn omgesprongen met bepaalde 'voorkeurstarieven', dat weet Het Laatste Nieuws

Jeugdspelers met een vrijetijdspas (die uit een gezin met kansarmoede komen) moeten in theorie maar 76 euro betalen, waarbij de stad en het OCMW een aanzienlijk deel bijleggen aan de club. Alleen: daar liep het compleet fout.

Vilvoorde City zou de volledige som aangerekend hebben (280 euro) en daarnaast nog eens alle subsidies hebben opgestreken. Zo passeerde het twee maal langs de kassa. Destijds was de heer Faruk Akkus de voorzitter van Vilvoorde maar hij is ondertussen opgestapt en droeg het stokje over aan zijn broer. De heer Akkus was/is één van de boegbeelden is van de plaatselijke CD&V afdeling. Er volgde een audit door Voetbal Vlaanderen.

"Fout van de stad"

Akkus zelf ontkende destijds alvast kwade bedoelingen. "We hebben over de Vrijetijdspas nooit overleg gehad met de stad. Het was voor ons niet duidelijk hoe het reglement precies in elkaar zit. We hebben dat dan maar op onze manier ingevuld. Onze club werkt met vrijwilligers. Waarom heeft er vanuit de stad nooit iemand aan ons uitgelegd hoe we dit moesten doen? Dan hadden we dat zeker gecorrigeerd. We willen onze volledige medewerking verlenen om dit recht te trekken. Een audit vind ik ook een goed idee. En we willen terugbetalen wat er te veel is geïnd", zo klonk het bij VRT NWS.

Bonte zelf gaf nu aan dat de audit zopas is afgerond.“De resultaten bevestigen de vaststellingen die we zelf al gedaan hadden”, legt de burgemeester uit. “Van de 186 namen op de ledenlijst die vorig jaar is ingediend bij de stad was er maar een derde van aangesloten en verzekerd bij Voetbal Vlaanderen. Dat gaat dan alleen nog maar over vorig jaar. Wat zeer onduidelijk is, is wat de jaren ervoor gebeurd is en hoeveel mensen er nu te veel betaald hebben." Er volgde nu een strafklacht om de zaak nog verder uit te spitten, aldus Het Nieuwsblad.

Vilvoorde City krijgt ondertussen 30 dagen de tijd om alle onterecht verkregen subsidies terug te storten, net zoals het teveel aangerekende lidgeld aan de (ouders van de) jeugdspelers. De club reageerde zelf voorlopig nog niet.

Is een strenge bestraffing nodig?

Meest recent

Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

74
74
Wonderkind wordt zorgenkind: Sterling opgepakt in Engeland

Terwijl Raheem Sterling al jaren worstelt om zijn carrière nieuw leven in te blazen, duikt ...

57
57
Dubbele Jackpot voor Courtois? Duizelingwekkende WK-zet

Thibaut Courtois staat deze zomer opnieuw in de schijnwerpers met de Rode Duivels op het WK, maar ...

62
62
Evenepoel haalt verrassend hard uit naar Anderlecht

RSC Anderlecht wist ook dit seizoen weer geen prijs binnen te halen. De supporters snakken al acht ...

207
207
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

338
338
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

58
58
Meunier-talent naar Anderlecht? “Is geen probleem”

Thomas Meunier zit momenteel zonder club. Een terugkeer naar België is een optie en clubs zoals ...

313
313
Marc Coucke zorgt voor grote ophef: 'Onvervalste Playboy!'

Marc Coucke heeft opnieuw voor flink wat reacties gezorgd. Terwijl het stof van alweer een turbulent ...

282
282
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

542
542
Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

Wanneer Marc Coucke van zich laat horen, wordt er doorgaans geluisterd. De ondernemer en ...

455
455
Brandon Mechele zet fans op scherp met mysterieuze boodschap

Een korte boodschap van Brandon Mechele heeft heel wat Club Brugge-supporters aan het denken gezet. ...

375
375
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

310
310
Hans Vanaken betovert Brugse fans met ongezien gebaar

Een paar dagen na het veiligstellen van de landstitel is de euforie in Brugge nog lang niet ...

234
234
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

1141
1141
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

232
232
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

726
726
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

166
166
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

197
197
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

302
302
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

151
151
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

266
266
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

24
24
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

778
778
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

84
84
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

469
469

Meer sportnieuws