Frank Raes doet boekje open over VRT: "Of ik te kritisch was?"

door
Frank Raes doet boekje open over VRT:

Frank Raes is al een tijdje met pensioen, officieel dan toch. Als freelancer blijft hij nog commentaar geven op DAZN (Eleven) en ook in verschillende podcasts horen we nog de stem van het voormalig boegbeeld van de VRT. In een openhartig gesprek kwam Raes nu met een ontboezeming.

LEES OOK: Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

Drastische levensveranderingen

Voor Frank is er veel veranderd in de afgelopen jaren. In 2018 ging hij na een lange relatie uit mekaar met Cath Luyten. De twee hebben samen één zoon: Bill.

Goed twee jaar geleden kreeg Cath met haar nieuwe vriend eveneens een kind: Jools. Daarnaast heeft het voormalig sportanker van de VRT uit een vorige relatie nog drie oudere zonen. Destijds ging het nieuws van hun scheiding als een schokgolf door BV-wereld.

In 2021 volgde dan ook het definitieve afscheid van de openbare omroep. Na een roemrijke carrière bereikte Raes de pensioengerechtigde leeftijd (nadat hij aanvankelijk nog even freelance bijkluste bij Extra Time). Hij werd opgevolgd door Aster Nzeyimana (die een tijd later ook vertrok).

"Blijkbaar was ik te kritisch"

Ondertussen begon Frank een aantal andere passies veel meer te beoefenen: onder meer fotografie, waarvoor hij onlangs een tentoonstelling had met kunsthandelaar Frank Van Laer (te zien in het Play-programma Stukken van Mensen).

En deze week zat Raes in de podcast MidMid van Sam Kerkhofs en Evert Winkelmans, die draaide rond het WK 1998. Daar kwam hij met een opvallende anekdote over de wedstrijd België-Nederland, die destijds op een 0-0 gelijkspel eindigde.

"Tijdens de eerste helft was ik behoorlijk kritisch over de Rode Duivels (die overrompeld werden). Ik kreeg tijdens de rust telefoon van de eindredacteur van VRT. Hij had verschillende telefoons gekregen van mensen die hun beklag deden. Ze vroegen zich onder meer af of ik geen Nederlands lief had. Waarna de stem van de VRT dat gerucht meteen weerlegde: "Tuurlijk had ik geen Nederlands lief en ook geen Zweeds", zo klonk het met een grappige kwinkslag.

Wie droeg vroeger uw voorkeur weg?

Meest recent

Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

35
35
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

209
209
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

47
47
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

149
149
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

92
92
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

79
79
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

13
13
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

83
83
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

98
98
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

236
236
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

81
81
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

44
44
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

106
106
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

82
82
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

88
88
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

202
202
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

131
131
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

101
101
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

117
117
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

263
263
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

79
79
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

75
75
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

223
223
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

567
567
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

350
350

Meer sportnieuws