Frank Raes doet boekje open over VRT: "Of ik te kritisch was?"

door
Frank Raes doet boekje open over VRT:

Frank Raes is al een tijdje met pensioen, officieel dan toch. Als freelancer blijft hij nog commentaar geven op DAZN (Eleven) en ook in verschillende podcasts horen we nog de stem van het voormalig boegbeeld van de VRT. In een openhartig gesprek kwam Raes nu met een ontboezeming.

LEES OOK: Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Drastische levensveranderingen

Voor Frank is er veel veranderd in de afgelopen jaren. In 2018 ging hij na een lange relatie uit mekaar met Cath Luyten. De twee hebben samen één zoon: Bill.

Goed twee jaar geleden kreeg Cath met haar nieuwe vriend eveneens een kind: Jools. Daarnaast heeft het voormalig sportanker van de VRT uit een vorige relatie nog drie oudere zonen. Destijds ging het nieuws van hun scheiding als een schokgolf door BV-wereld.

In 2021 volgde dan ook het definitieve afscheid van de openbare omroep. Na een roemrijke carrière bereikte Raes de pensioengerechtigde leeftijd (nadat hij aanvankelijk nog even freelance bijkluste bij Extra Time). Hij werd opgevolgd door Aster Nzeyimana (die een tijd later ook vertrok).

"Blijkbaar was ik te kritisch"

Ondertussen begon Frank een aantal andere passies veel meer te beoefenen: onder meer fotografie, waarvoor hij onlangs een tentoonstelling had met kunsthandelaar Frank Van Laer (te zien in het Play-programma Stukken van Mensen).

En deze week zat Raes in de podcast MidMid van Sam Kerkhofs en Evert Winkelmans, die draaide rond het WK 1998. Daar kwam hij met een opvallende anekdote over de wedstrijd België-Nederland, die destijds op een 0-0 gelijkspel eindigde.

"Tijdens de eerste helft was ik behoorlijk kritisch over de Rode Duivels (die overrompeld werden). Ik kreeg tijdens de rust telefoon van de eindredacteur van VRT. Hij had verschillende telefoons gekregen van mensen die hun beklag deden. Ze vroegen zich onder meer af of ik geen Nederlands lief had. Waarna de stem van de VRT dat gerucht meteen weerlegde: "Tuurlijk had ik geen Nederlands lief en ook geen Zweeds", zo klonk het met een grappige kwinkslag.

Wie droeg vroeger uw voorkeur weg?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

67
67
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

273
273
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

631
631
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

720
720
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

32
32
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

53
53
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

150
150
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

156
156
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

54
54
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

67
67
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

532
532
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

90
90
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

196
196
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

108
108
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

99
99
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

15
15
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

96
96
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

105
105
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

250
250
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

81
81
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

44
44
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

110
110
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

84
84
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

91
91
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

208
208
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

131
131

Meer sportnieuws