JPL-speler schetst onthutsend verhaal: "Het is onwezenlijk"

43 stemmen
JPL-speler schetst onthutsend verhaal:

Op voetbalvlak gaat het in België de laatste weken en maanden vooral over de PO's maar uiteraard gebeuren er in de rest van de wereld nog veel (vaak niet zo positieve) zaken. In de eerste plaats de oorlogen die voor terreur en vernieling zaaien. Iets wat verschillende JPL-spelers enorm veel hartzeer geeft, zo getuigde één van hen.

LEES OOK: Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Ronde langs topclubs

In januari 2024 keerde hij na een eerdere doortocht in ons land terug naar België: Eduard Sobol. De Oekraïner speelde lange tijd in eigen land, trok nadien naar Tsjechië en zou finaal lange tijd basisspeler worden bij Club Brugge.

Bij Blauw-Zwart verloor hij echter zijn basisplaats aan Meijer en in januari 2023 volgde een vertrek naar het Franse Strasbourg, daar kwam hij aanvankelijk tot heel wat wedstrijden maar mede door een blessure verloor Sobol zijn plek waarna... een nieuwe transfer volgde naar de Jupiler Pro League, deze keer op uitleenbasis richting Genk.

"Zou nooit mogen gebeuren"

De sportieve zorgen die Sobol de afgelopen jaren kende worden echter grotendeels overschaduwd door de oorlog die nu al meer dan twee jaar aan de gang is in Oekraïne.

Iets waar de speler gek genoeg wel meer leerde omgaan, al is de oorlog nooit ver weg. "Ik volg het nieuws elke dag op de voet. Toen de oorlog losbrak verkeerde ik echt in shock. Ik had nooit gedacht dat zoiets kon gebeuren in mijn land", zo getuigde Sobol bij Het Belang van Limburg.

De verdediger heeft geen broers of zussen maar zijn ouders wonen wel nog steeds in zijn thuisland, al is dat in een iets 'veiligere buurt'.  "In november 2022 was er wel die verschrikkelijke raketaanval op een kraamkliniek. (stilte) Het is onwezenlijk als je dat soort beelden ziet van je geboortestad. Dat zijn dingen die nooit zouden mogen gebeuren.” Aldus de speler met een krop in de keel.

Moet Europa/de wereld nog meer doen om Oekraïne te steunen?

Meest recent

'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

20
20
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

16
16
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

129
129
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

96
96
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

75
75
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

115
115
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

328
328
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

40
40
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

353
353
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

98
98
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

304
304
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

284
284
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

157
157
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

361
361
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

451
451
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

449
449
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

102
102
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

544
544
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

191
191
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

57
57
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

653
653
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

315
315
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

325
325
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

524
524
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

209
209

Meer sportnieuws