JPL-speler schetst onthutsend verhaal: "Het is onwezenlijk"

door
JPL-speler schetst onthutsend verhaal:

Op voetbalvlak gaat het in België de laatste weken en maanden vooral over de PO's maar uiteraard gebeuren er in de rest van de wereld nog veel (vaak niet zo positieve) zaken. In de eerste plaats de oorlogen die voor terreur en vernieling zaaien. Iets wat verschillende JPL-spelers enorm veel hartzeer geeft, zo getuigde één van hen.

LEES OOK: Champions' Play-Offs barsten los: zestal onder vergrootglas

Ronde langs topclubs

In januari 2024 keerde hij na een eerdere doortocht in ons land terug naar België: Eduard Sobol. De Oekraïner speelde lange tijd in eigen land, trok nadien naar Tsjechië en zou finaal lange tijd basisspeler worden bij Club Brugge.

Bij Blauw-Zwart verloor hij echter zijn basisplaats aan Meijer en in januari 2023 volgde een vertrek naar het Franse Strasbourg, daar kwam hij aanvankelijk tot heel wat wedstrijden maar mede door een blessure verloor Sobol zijn plek waarna... een nieuwe transfer volgde naar de Jupiler Pro League, deze keer op uitleenbasis richting Genk.

"Zou nooit mogen gebeuren"

De sportieve zorgen die Sobol de afgelopen jaren kende worden echter grotendeels overschaduwd door de oorlog die nu al meer dan twee jaar aan de gang is in Oekraïne.

Iets waar de speler gek genoeg wel meer leerde omgaan, al is de oorlog nooit ver weg. "Ik volg het nieuws elke dag op de voet. Toen de oorlog losbrak verkeerde ik echt in shock. Ik had nooit gedacht dat zoiets kon gebeuren in mijn land", zo getuigde Sobol bij Het Belang van Limburg.

De verdediger heeft geen broers of zussen maar zijn ouders wonen wel nog steeds in zijn thuisland, al is dat in een iets 'veiligere buurt'.  "In november 2022 was er wel die verschrikkelijke raketaanval op een kraamkliniek. (stilte) Het is onwezenlijk als je dat soort beelden ziet van je geboortestad. Dat zijn dingen die nooit zouden mogen gebeuren.” Aldus de speler met een krop in de keel.

Moet Europa/de wereld nog meer doen om Oekraïne te steunen?

Meest recent

Champions' Play-Offs barsten los: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

30
30
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

26
26
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

171
171
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

26
26
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

317
317
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

250
250
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

302
302
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

15
15
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

30
30
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

58
58
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

95
95
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

64
64
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

393
393
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

156
156
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

317
317
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

126
126
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

471
471
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

276
276
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

223
223
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

174
174
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

249
249
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

69
69
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

746
746
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

60
60

Meer sportnieuws