JPL-speler schetst onthutsend verhaal: "Het is onwezenlijk"

door
JPL-speler schetst onthutsend verhaal:

Op voetbalvlak gaat het in België de laatste weken en maanden vooral over de PO's maar uiteraard gebeuren er in de rest van de wereld nog veel (vaak niet zo positieve) zaken. In de eerste plaats de oorlogen die voor terreur en vernieling zaaien. Iets wat verschillende JPL-spelers enorm veel hartzeer geeft, zo getuigde één van hen.

LEES OOK: PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

Ronde langs topclubs

In januari 2024 keerde hij na een eerdere doortocht in ons land terug naar België: Eduard Sobol. De Oekraïner speelde lange tijd in eigen land, trok nadien naar Tsjechië en zou finaal lange tijd basisspeler worden bij Club Brugge.

Bij Blauw-Zwart verloor hij echter zijn basisplaats aan Meijer en in januari 2023 volgde een vertrek naar het Franse Strasbourg, daar kwam hij aanvankelijk tot heel wat wedstrijden maar mede door een blessure verloor Sobol zijn plek waarna... een nieuwe transfer volgde naar de Jupiler Pro League, deze keer op uitleenbasis richting Genk.

"Zou nooit mogen gebeuren"

De sportieve zorgen die Sobol de afgelopen jaren kende worden echter grotendeels overschaduwd door de oorlog die nu al meer dan twee jaar aan de gang is in Oekraïne.

Iets waar de speler gek genoeg wel meer leerde omgaan, al is de oorlog nooit ver weg. "Ik volg het nieuws elke dag op de voet. Toen de oorlog losbrak verkeerde ik echt in shock. Ik had nooit gedacht dat zoiets kon gebeuren in mijn land", zo getuigde Sobol bij Het Belang van Limburg.

De verdediger heeft geen broers of zussen maar zijn ouders wonen wel nog steeds in zijn thuisland, al is dat in een iets 'veiligere buurt'.  "In november 2022 was er wel die verschrikkelijke raketaanval op een kraamkliniek. (stilte) Het is onwezenlijk als je dat soort beelden ziet van je geboortestad. Dat zijn dingen die nooit zouden mogen gebeuren.” Aldus de speler met een krop in de keel.

Moet Europa/de wereld nog meer doen om Oekraïne te steunen?

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

73
73
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

22
22
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

27
27
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

53
53
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

116
116
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

37
37
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

143
143
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

267
267
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

235
235
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

131
131
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

76
76
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

636
636
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

104
104
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

102
102
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

179
179
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

267
267
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

147
147
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

135
135
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

468
468
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

129
129
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

297
297
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

501
501
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

399
399
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

238
238
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

403
403

Meer sportnieuws