JPL-speler schetst onthutsend verhaal: "Het is onwezenlijk"

door
JPL-speler schetst onthutsend verhaal:

Op voetbalvlak gaat het in België de laatste weken en maanden vooral over de PO's maar uiteraard gebeuren er in de rest van de wereld nog veel (vaak niet zo positieve) zaken. In de eerste plaats de oorlogen die voor terreur en vernieling zaaien. Iets wat verschillende JPL-spelers enorm veel hartzeer geeft, zo getuigde één van hen.

LEES OOK: Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ronde langs topclubs

In januari 2024 keerde hij na een eerdere doortocht in ons land terug naar België: Eduard Sobol. De Oekraïner speelde lange tijd in eigen land, trok nadien naar Tsjechië en zou finaal lange tijd basisspeler worden bij Club Brugge.

Bij Blauw-Zwart verloor hij echter zijn basisplaats aan Meijer en in januari 2023 volgde een vertrek naar het Franse Strasbourg, daar kwam hij aanvankelijk tot heel wat wedstrijden maar mede door een blessure verloor Sobol zijn plek waarna... een nieuwe transfer volgde naar de Jupiler Pro League, deze keer op uitleenbasis richting Genk.

"Zou nooit mogen gebeuren"

De sportieve zorgen die Sobol de afgelopen jaren kende worden echter grotendeels overschaduwd door de oorlog die nu al meer dan twee jaar aan de gang is in Oekraïne.

Iets waar de speler gek genoeg wel meer leerde omgaan, al is de oorlog nooit ver weg. "Ik volg het nieuws elke dag op de voet. Toen de oorlog losbrak verkeerde ik echt in shock. Ik had nooit gedacht dat zoiets kon gebeuren in mijn land", zo getuigde Sobol bij Het Belang van Limburg.

De verdediger heeft geen broers of zussen maar zijn ouders wonen wel nog steeds in zijn thuisland, al is dat in een iets 'veiligere buurt'.  "In november 2022 was er wel die verschrikkelijke raketaanval op een kraamkliniek. (stilte) Het is onwezenlijk als je dat soort beelden ziet van je geboortestad. Dat zijn dingen die nooit zouden mogen gebeuren.” Aldus de speler met een krop in de keel.

Moet Europa/de wereld nog meer doen om Oekraïne te steunen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

16
16
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

32
32
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

40
40
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

85
85
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

27
27
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

70
70
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

86
86
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

469
469
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

65
65
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

168
168
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

65
65
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

103
103
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

641
641
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

152
152
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

259
259
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

122
122
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

669
669
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

259
259
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

167
167
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

201
201
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

300
300
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

236
236
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

402
402
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

272
272
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

540
540

Meer sportnieuws