JPL-speler schetst onthutsend verhaal: "Het is onwezenlijk"

door
JPL-speler schetst onthutsend verhaal:

Op voetbalvlak gaat het in België de laatste weken en maanden vooral over de PO's maar uiteraard gebeuren er in de rest van de wereld nog veel (vaak niet zo positieve) zaken. In de eerste plaats de oorlogen die voor terreur en vernieling zaaien. Iets wat verschillende JPL-spelers enorm veel hartzeer geeft, zo getuigde één van hen.

LEES OOK: Luca Brecel genadeloos afgeslacht: 'Werkelijk schokkend'

Ronde langs topclubs

In januari 2024 keerde hij na een eerdere doortocht in ons land terug naar België: Eduard Sobol. De Oekraïner speelde lange tijd in eigen land, trok nadien naar Tsjechië en zou finaal lange tijd basisspeler worden bij Club Brugge.

Bij Blauw-Zwart verloor hij echter zijn basisplaats aan Meijer en in januari 2023 volgde een vertrek naar het Franse Strasbourg, daar kwam hij aanvankelijk tot heel wat wedstrijden maar mede door een blessure verloor Sobol zijn plek waarna... een nieuwe transfer volgde naar de Jupiler Pro League, deze keer op uitleenbasis richting Genk.

"Zou nooit mogen gebeuren"

De sportieve zorgen die Sobol de afgelopen jaren kende worden echter grotendeels overschaduwd door de oorlog die nu al meer dan twee jaar aan de gang is in Oekraïne.

Iets waar de speler gek genoeg wel meer leerde omgaan, al is de oorlog nooit ver weg. "Ik volg het nieuws elke dag op de voet. Toen de oorlog losbrak verkeerde ik echt in shock. Ik had nooit gedacht dat zoiets kon gebeuren in mijn land", zo getuigde Sobol bij Het Belang van Limburg.

De verdediger heeft geen broers of zussen maar zijn ouders wonen wel nog steeds in zijn thuisland, al is dat in een iets 'veiligere buurt'.  "In november 2022 was er wel die verschrikkelijke raketaanval op een kraamkliniek. (stilte) Het is onwezenlijk als je dat soort beelden ziet van je geboortestad. Dat zijn dingen die nooit zouden mogen gebeuren.” Aldus de speler met een krop in de keel.

Moet Europa/de wereld nog meer doen om Oekraïne te steunen?

Meest recent

'Club tot actie gedwongen: transferoffensief in januari'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

7
7
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

69
69
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

142
142
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

141
141
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

185
185
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

280
280
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

216
216
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

79
79
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

564
564
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

64
64
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

149
149
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

487
487
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

149
149
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

257
257
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

167
167
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

172
172
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

381
381
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

559
559
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

128
128
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

711
711
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

336
336
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

224
224
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

352
352
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

294
294
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1105
1105

Meer sportnieuws