Brokkenparcours Stijn Stijnen: het incident te veel?

door
Brokkenparcours Stijn Stijnen: het incident te veel?

Gisteren kwam het nieuws naar buiten dat Stijn Stijnen opnieuw zes wedstrijden aan de kant staat als coach van Patro Eisden Maasmechelen. Een kleine ramp voor de club, die momenteel verwikkeld zit in een spannende promotiestrijd. Voor de ex-Club speler is het stilaan een brokkenparcours zonder einde.

LEES OOK: HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Sportieve hoogconjunctuur

Laten we beginnen met het positieve: wat Stijnen nu al een paar jaar laat zien bij Patro als coach is ronduit indrukwekkend. De Limburgers behaalden vorig jaar de titel op de slotspeeldag in eerste nationale en staan momenteel in hun eerste seizoen in de Challenger Pro League op een knappe vierde plaats.

Patro kan zelfs nog rechtstreeks promoveren, het telt drie punten achterstand op de nummer 2 (Dender) en neemt het zelf nog op tegen staartploeg KV Oostende en Beerschot, dat mogelijk al kampioen is tegen dan. Anders wacht vermoedelijk het vangnet van de Play-Offs, waarvan één team nog een barrageduel speelt voor een extra promotieticket. Het is dus een klein drama dat het team zonder zijn vurige coach moet aantreden.

Rode draad door carrière

Uiteraard is er de onverkwikkelijke zaak rond het ontslag als speler van Club Brugge, nadien was Stijnen vooral actief bij amateurploegen: eerst bij Sporting Hasselt. Die club redde hij van de vereffening en hij was er een tijdlang zowel voorzitter als speler, een mooie loopbaan leek in de maak.

Toen al ging het echter serieus fout: de ex-speler van Club Brugge werd door de voetbalbond zelf bestraft nadat hij bij een jeugdwedstrijd een controleur van de scheidsrechters de toegang weigerde. Het leverde hem een preventieve schorsing van zes maanden op. Vervolgens ging de ex-speler zijn boekje te buiten in een wedstrijd tegen KVK Tienen (betreden neutrale zone, duw aan een afgevaardigde en kritiek op de spelleiding), waarna nog eens een bestraffing van 3 maanden effectief (en 6 voorwaardelijk) volgden.

Na een incident in de wedstrijd tussen Geel en Hasselt kwamen daar nog twee maanden effectief bovenop en werd de voorwaardelijke schorsing dus finaal omgezet in 8 maanden effectief. Ook broer Steven Stijnen werd trouwens zwaar bestraft. De Limburgse club zette hun ex-voorzitter meteen aan de deur, waarna heel de sportieve staf opstapte. De voormalig Rode Duivel lag nadien nog langdurig in de clinch met zijn ex-club, kreeg een klacht aan zijn been vanwege belaging en stalking maar werd hiervoor in beroep wel volledig vrijgesproken.

Politieke carrière

Tussendoor was er ook nog een onverkwikkelijke zaak in zijn privé-leven. Stijnen stapte immers in de politiek, zat in de gemeenteraad van Hasselt maar kreeg een klacht aan zijn been vanwege domiciliefraude (omdat hij in Nieuwerkerken zou wonen). De Raad van State oordeelde finaal dat hij zijn zitje moest opgeven.

Rehabilitatie en recidive

Stijn Stijnen ging in 2018 aan de slag bij Patro en promoveerde vanuit de 2de amateurklasse uiteindelijk richting de Challenger Pro League. Maar ook bij de Limburgers waren er flink wat incidenten. Zo ging de voormalig doelman eens flink uit de bocht na een verloren wedstrijd op de slotspeeldag bij KVK Tienen:

En ook in de CPL was er al een stevig incident, voor nieuwjaar kreeg de coach een schorsing van 3 speeldagen effectief en vier voorwaardelijk nadat hij de vierde ref zou hebben toegeroepen 'hem wel te weten vinden na de wedstrijd'. Stijnen beloofde toen te werken aan zijn 'problematische houding'.

Dat lijkt dus met vallen en opstaan te gaan, na een nieuw incident (een slag aan nota bene zijn broer) kreeg Stijnen nu een nieuwe schorsing van twee effectieve speeldagen. Door de voorwaardelijke schorsing die nog openstond, staat de coach zo vermoedelijk de rest van het seizoen aan de kant.

Zal zijn carrière als trainer nog lang duren?

Meest recent

Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

239
239
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

184
184
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

133
133
Herman Brusselmans furieus: "Het is een tijd van razernij"

Herman Brusselmans belandde vorig jaar in het oog van de storm na een column over de Gaza-oorlog die ...

155
155
Luca Brecel genadeloos afgeslacht: 'Werkelijk schokkend'

Nog geen twee jaar na zijn onvergetelijke wereldtitel bevindt Luca Brecel zich in het zwaarste dal ...

211
211
Noa Lang compleet van zijn melk door De Bruyne

Kevin De Bruyne ligt in de lappenmand bij Napoli, maar de middenvelder is uiteraard nog steeds erg ...

76
76
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

124
124
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

465
465
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

1416
1416
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

347
347
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

99
99
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

139
139
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

169
169
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

265
265
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

258
258
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

205
205
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

525
525
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

232
232
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

225
225
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

161
161
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

1271
1271
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

34
34
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

174
174
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

497
497
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

105
105

Meer sportnieuws