Dimitri Van den Bergh stunt na rampweek: "Draag het aan hem op"

door
Dimitri Van den Bergh stunt na rampweek:

Een week die begon met een kleine ramp voor het Belgische darts, eindigde met een fenomenaal hoogtepunt. Dimitri Van den Bergh, onze beste Belgische darter, zorgde voor een absolute stunt op de UK Open. Eentje die hij (terecht) nog heel lang mag koesteren.

Potje moddergooien met enkel verliezers

We nemen u nog even terug naar eerder deze week, toen een heuse bom werd losgelaten boven de Belgische dartswereld. Kim Huybrechts, onze nummer twee, had een paar maanden geleden een slag gegeven aan Mike De Decker, de Belgische nummer drie.

Nu zijn vetes in de dartswereld niet abnormaal, meestal worden ze wel binnen de perken uitgevochten. Wat volgde was een stevig rondje moddergooien, waarin de families van verschillende darters niet werden ontzien. Redelijk wansmakelijk en het beloofde weinig goeds voor de tweede Major.

UK Open met blinkende Dreammaker

Op die UK Open stromen de spelers in volgens rangschikking en volgt er na elke ronde (uitgezonderd R1 tot en met 3) een open loting. Dat maakt dat de toppers al vroeg tegen mekaar kunnen uitkomen. Zowat alle Belgen sneuvelden vroeg (enkel De Decker deed het ook naar behoren) maar Dimitri Van den Bergh werkte zich onder meer voorbij Clayton en Lukeman richting de halve finale, die gisterenavond werd gespeeld.

Daarin nam onze landgenoot het op tegen goede vriend Damon Heta. Maar ook 'The Heat' werd genadeloos aan de kant geschoven en zo stond The Dreammaker zomaar opnieuw in een Major-finale, dat alleen al was razend knap. De opdracht werd nog een tikkeltje moeilijker met de wereldkampioen: Humphries als tegenstander.

Finale als absolute thriller

Ook de finale was eigenlijk lange tijd een éénrichtingspartij waarin VDB domineerde en een straat voorsprong nam (7-2). Bij 10-8 had The Dreammaker verschillende wedstrijdpijlen maar finaal kwam Cool Hand Luke nog terug tot 10-10. Het publiek koos de kant van de wereldkampioen, mede omdat onze landgenoot het spel regelmatig vertraagde. Toen Dimi opnieuw faalde op 'wedstrijdpunt' leek de partij gespeeld maar ook Humphries liet het vervolgens liggen. Op double tops (20) maakte The Dreammaker het toch af en zo won hij al een tweede Major in zijn nog altijd jonge carrière.

Na afloop liet VDB de tranen de vrije loop, hij bedankte ook zijn twee jaar overleden opa en droeg de zege aan hem op. Voor The Dreammaker is het voorlopig een fantastisch 2024, met ook al een halve finaleplaats op de Masters.

 

Denkt u dat hij ooit wereldkampioen gaat worden?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

17
17
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

24
24
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

21
21
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

55
55
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

26
26
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

233
233
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

75
75
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

282
282
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

126
126
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

212
212
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

410
410
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

166
166
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

301
301
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

139
139
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

371
371
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

738
738
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

110
110
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

111
111
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

151
151
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

233
233
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

783
783
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

103
103
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

302
302
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

105
105
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

177
177

Meer sportnieuws