Dimitri Van den Bergh stunt na rampweek: "Draag het aan hem op"

129
Dimitri Van den Bergh stunt na rampweek:

Een week die begon met een kleine ramp voor het Belgische darts, eindigde met een fenomenaal hoogtepunt. Dimitri Van den Bergh, onze beste Belgische darter, zorgde voor een absolute stunt op de UK Open. Eentje die hij (terecht) nog heel lang mag koesteren.

Potje moddergooien met enkel verliezers

We nemen u nog even terug naar eerder deze week, toen een heuse bom werd losgelaten boven de Belgische dartswereld. Kim Huybrechts, onze nummer twee, had een paar maanden geleden een slag gegeven aan Mike De Decker, de Belgische nummer drie.

Nu zijn vetes in de dartswereld niet abnormaal, meestal worden ze wel binnen de perken uitgevochten. Wat volgde was een stevig rondje moddergooien, waarin de families van verschillende darters niet werden ontzien. Redelijk wansmakelijk en het beloofde weinig goeds voor de tweede Major.

UK Open met blinkende Dreammaker

Op die UK Open stromen de spelers in volgens rangschikking en volgt er na elke ronde (uitgezonderd R1 tot en met 3) een open loting. Dat maakt dat de toppers al vroeg tegen mekaar kunnen uitkomen. Zowat alle Belgen sneuvelden vroeg (enkel De Decker deed het ook naar behoren) maar Dimitri Van den Bergh werkte zich onder meer voorbij Clayton en Lukeman richting de halve finale, die gisterenavond werd gespeeld.

Daarin nam onze landgenoot het op tegen goede vriend Damon Heta. Maar ook 'The Heat' werd genadeloos aan de kant geschoven en zo stond The Dreammaker zomaar opnieuw in een Major-finale, dat alleen al was razend knap. De opdracht werd nog een tikkeltje moeilijker met de wereldkampioen: Humphries als tegenstander.

Finale als absolute thriller

Ook de finale was eigenlijk lange tijd een éénrichtingspartij waarin VDB domineerde en een straat voorsprong nam (7-2). Bij 10-8 had The Dreammaker verschillende wedstrijdpijlen maar finaal kwam Cool Hand Luke nog terug tot 10-10. Het publiek koos de kant van de wereldkampioen, mede omdat onze landgenoot het spel regelmatig vertraagde. Toen Dimi opnieuw faalde op 'wedstrijdpunt' leek de partij gespeeld maar ook Humphries liet het vervolgens liggen. Op double tops (20) maakte The Dreammaker het toch af en zo won hij al een tweede Major in zijn nog altijd jonge carrière.

Na afloop liet VDB de tranen de vrije loop, hij bedankte ook zijn twee jaar overleden opa en droeg de zege aan hem op. Voor The Dreammaker is het voorlopig een fantastisch 2024, met ook al een halve finaleplaats op de Masters.

 

Denkt u dat hij ooit wereldkampioen gaat worden?

Meest recent

Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

21
21
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

31
31
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

394
394
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

108
108
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

94
94
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

75
75
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

107
107
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

46
46
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

216
216
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

459
459
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

44
44
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

190
190
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

111
111
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

101
101
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

171
171
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

126
126
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

42
42
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

229
229
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

433
433
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

82
82
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

253
253
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

910
910
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

293
293
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

418
418
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

277
277

Meer sportnieuws