Dimitri Van den Bergh stunt na rampweek: "Draag het aan hem op"

door
Dimitri Van den Bergh stunt na rampweek:

Een week die begon met een kleine ramp voor het Belgische darts, eindigde met een fenomenaal hoogtepunt. Dimitri Van den Bergh, onze beste Belgische darter, zorgde voor een absolute stunt op de UK Open. Eentje die hij (terecht) nog heel lang mag koesteren.

Potje moddergooien met enkel verliezers

We nemen u nog even terug naar eerder deze week, toen een heuse bom werd losgelaten boven de Belgische dartswereld. Kim Huybrechts, onze nummer twee, had een paar maanden geleden een slag gegeven aan Mike De Decker, de Belgische nummer drie.

Nu zijn vetes in de dartswereld niet abnormaal, meestal worden ze wel binnen de perken uitgevochten. Wat volgde was een stevig rondje moddergooien, waarin de families van verschillende darters niet werden ontzien. Redelijk wansmakelijk en het beloofde weinig goeds voor de tweede Major.

UK Open met blinkende Dreammaker

Op die UK Open stromen de spelers in volgens rangschikking en volgt er na elke ronde (uitgezonderd R1 tot en met 3) een open loting. Dat maakt dat de toppers al vroeg tegen mekaar kunnen uitkomen. Zowat alle Belgen sneuvelden vroeg (enkel De Decker deed het ook naar behoren) maar Dimitri Van den Bergh werkte zich onder meer voorbij Clayton en Lukeman richting de halve finale, die gisterenavond werd gespeeld.

Daarin nam onze landgenoot het op tegen goede vriend Damon Heta. Maar ook 'The Heat' werd genadeloos aan de kant geschoven en zo stond The Dreammaker zomaar opnieuw in een Major-finale, dat alleen al was razend knap. De opdracht werd nog een tikkeltje moeilijker met de wereldkampioen: Humphries als tegenstander.

Finale als absolute thriller

Ook de finale was eigenlijk lange tijd een éénrichtingspartij waarin VDB domineerde en een straat voorsprong nam (7-2). Bij 10-8 had The Dreammaker verschillende wedstrijdpijlen maar finaal kwam Cool Hand Luke nog terug tot 10-10. Het publiek koos de kant van de wereldkampioen, mede omdat onze landgenoot het spel regelmatig vertraagde. Toen Dimi opnieuw faalde op 'wedstrijdpunt' leek de partij gespeeld maar ook Humphries liet het vervolgens liggen. Op double tops (20) maakte The Dreammaker het toch af en zo won hij al een tweede Major in zijn nog altijd jonge carrière.

Na afloop liet VDB de tranen de vrije loop, hij bedankte ook zijn twee jaar overleden opa en droeg de zege aan hem op. Voor The Dreammaker is het voorlopig een fantastisch 2024, met ook al een halve finaleplaats op de Masters.

 

Denkt u dat hij ooit wereldkampioen gaat worden?

Meest recent

‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

12
12
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

43
43
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

35
35
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

62
62
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

210
210
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

214
214
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

73
73
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

128
128
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

232
232
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

113
113
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

101
101
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

135
135
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

440
440
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

89
89
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

555
555
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

816
816
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

136
136
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

438
438
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

329
329
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

660
660
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

446
446
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

119
119
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

936
936
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

463
463
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

266
266

Meer sportnieuws