Dimitri Van den Bergh stunt na rampweek: "Draag het aan hem op"

door
Dimitri Van den Bergh stunt na rampweek:

Een week die begon met een kleine ramp voor het Belgische darts, eindigde met een fenomenaal hoogtepunt. Dimitri Van den Bergh, onze beste Belgische darter, zorgde voor een absolute stunt op de UK Open. Eentje die hij (terecht) nog heel lang mag koesteren.

Potje moddergooien met enkel verliezers

We nemen u nog even terug naar eerder deze week, toen een heuse bom werd losgelaten boven de Belgische dartswereld. Kim Huybrechts, onze nummer twee, had een paar maanden geleden een slag gegeven aan Mike De Decker, de Belgische nummer drie.

Nu zijn vetes in de dartswereld niet abnormaal, meestal worden ze wel binnen de perken uitgevochten. Wat volgde was een stevig rondje moddergooien, waarin de families van verschillende darters niet werden ontzien. Redelijk wansmakelijk en het beloofde weinig goeds voor de tweede Major.

UK Open met blinkende Dreammaker

Op die UK Open stromen de spelers in volgens rangschikking en volgt er na elke ronde (uitgezonderd R1 tot en met 3) een open loting. Dat maakt dat de toppers al vroeg tegen mekaar kunnen uitkomen. Zowat alle Belgen sneuvelden vroeg (enkel De Decker deed het ook naar behoren) maar Dimitri Van den Bergh werkte zich onder meer voorbij Clayton en Lukeman richting de halve finale, die gisterenavond werd gespeeld.

Daarin nam onze landgenoot het op tegen goede vriend Damon Heta. Maar ook 'The Heat' werd genadeloos aan de kant geschoven en zo stond The Dreammaker zomaar opnieuw in een Major-finale, dat alleen al was razend knap. De opdracht werd nog een tikkeltje moeilijker met de wereldkampioen: Humphries als tegenstander.

Finale als absolute thriller

Ook de finale was eigenlijk lange tijd een éénrichtingspartij waarin VDB domineerde en een straat voorsprong nam (7-2). Bij 10-8 had The Dreammaker verschillende wedstrijdpijlen maar finaal kwam Cool Hand Luke nog terug tot 10-10. Het publiek koos de kant van de wereldkampioen, mede omdat onze landgenoot het spel regelmatig vertraagde. Toen Dimi opnieuw faalde op 'wedstrijdpunt' leek de partij gespeeld maar ook Humphries liet het vervolgens liggen. Op double tops (20) maakte The Dreammaker het toch af en zo won hij al een tweede Major in zijn nog altijd jonge carrière.

Na afloop liet VDB de tranen de vrije loop, hij bedankte ook zijn twee jaar overleden opa en droeg de zege aan hem op. Voor The Dreammaker is het voorlopig een fantastisch 2024, met ook al een halve finaleplaats op de Masters.

 

Denkt u dat hij ooit wereldkampioen gaat worden?

Meest recent

Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

5
5
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

15
15
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

96
96
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

21
21
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

18
18
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

28
28
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

42
42
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

29
29
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

548
548
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

118
118
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

90
90
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

118
118
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

76
76
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

87
87
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

171
171
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

51
51
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

99
99
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

93
93
‘Cuypers grof wild: toptransfer lonkt’

Hugo Cuypers hoopt met de Rode Duivels alsnog mee te gaan naar het WK, maar dat wordt moeilijk. De ...

108
108
Deschacht messcherp voor RSCA en ziet dure fout

Er is al héél veel gezegd en geschreven over de viering van Keisuke Goto na de zege ...

122
122
Taravel komt met straffe boodschap over Kompany

Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te ...

160
160
Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

20
20
'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

405
405
Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

109
109

Meer sportnieuws