Dimitri Van den Bergh stunt na rampweek: "Draag het aan hem op"

door
Dimitri Van den Bergh stunt na rampweek:

Een week die begon met een kleine ramp voor het Belgische darts, eindigde met een fenomenaal hoogtepunt. Dimitri Van den Bergh, onze beste Belgische darter, zorgde voor een absolute stunt op de UK Open. Eentje die hij (terecht) nog heel lang mag koesteren.

Potje moddergooien met enkel verliezers

We nemen u nog even terug naar eerder deze week, toen een heuse bom werd losgelaten boven de Belgische dartswereld. Kim Huybrechts, onze nummer twee, had een paar maanden geleden een slag gegeven aan Mike De Decker, de Belgische nummer drie.

Nu zijn vetes in de dartswereld niet abnormaal, meestal worden ze wel binnen de perken uitgevochten. Wat volgde was een stevig rondje moddergooien, waarin de families van verschillende darters niet werden ontzien. Redelijk wansmakelijk en het beloofde weinig goeds voor de tweede Major.

UK Open met blinkende Dreammaker

Op die UK Open stromen de spelers in volgens rangschikking en volgt er na elke ronde (uitgezonderd R1 tot en met 3) een open loting. Dat maakt dat de toppers al vroeg tegen mekaar kunnen uitkomen. Zowat alle Belgen sneuvelden vroeg (enkel De Decker deed het ook naar behoren) maar Dimitri Van den Bergh werkte zich onder meer voorbij Clayton en Lukeman richting de halve finale, die gisterenavond werd gespeeld.

Daarin nam onze landgenoot het op tegen goede vriend Damon Heta. Maar ook 'The Heat' werd genadeloos aan de kant geschoven en zo stond The Dreammaker zomaar opnieuw in een Major-finale, dat alleen al was razend knap. De opdracht werd nog een tikkeltje moeilijker met de wereldkampioen: Humphries als tegenstander.

Finale als absolute thriller

Ook de finale was eigenlijk lange tijd een éénrichtingspartij waarin VDB domineerde en een straat voorsprong nam (7-2). Bij 10-8 had The Dreammaker verschillende wedstrijdpijlen maar finaal kwam Cool Hand Luke nog terug tot 10-10. Het publiek koos de kant van de wereldkampioen, mede omdat onze landgenoot het spel regelmatig vertraagde. Toen Dimi opnieuw faalde op 'wedstrijdpunt' leek de partij gespeeld maar ook Humphries liet het vervolgens liggen. Op double tops (20) maakte The Dreammaker het toch af en zo won hij al een tweede Major in zijn nog altijd jonge carrière.

Na afloop liet VDB de tranen de vrije loop, hij bedankte ook zijn twee jaar overleden opa en droeg de zege aan hem op. Voor The Dreammaker is het voorlopig een fantastisch 2024, met ook al een halve finaleplaats op de Masters.

 

Denkt u dat hij ooit wereldkampioen gaat worden?

Meest recent

De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

7
7
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

173
173
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

101
101
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

219
219
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

338
338
Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

302
302
Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt tegen hoogvlieger STVV, maar de Kanaries verwezenlijkten ...

89
89
Vandenbempt roept felle waarschuwing naar Kompany

Vincent Kompany werd bij Bayern München binnengehaald als reservekeuze en de supporters waren ...

129
129
Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De Pro League krijgt de volle laag na afgelopen speeldag in de Challenger Pro League. RFC Luik nam ...

171
171
'Club vreest: Leko gooit Stankovic-plannetje overboord'

Club Brugge neemt het in de tussenronde op tegen Atlético Madrid. Woensdag staat de ...

204
204
'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

82
82
Dilemma voor Leko: man in vorm op bank tegen Atlético?

Club Brugge KV staat woensdagavond voor een loodzware uitdaging. In de tussenronde van de Champions ...

219
219
Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Nog vijf speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. ...

555
555
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

62
62
Europees vuurwerk: zo kijk je Club en Genk op televisie

Deze week gaat de knock out-fase van de Europese competities van start. Met Club Brugge KV en KRC ...

227
227
Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Een sluitend akkoord met zijn huidige werkgever is nog steeds niet bereikt. Maar RSC Anderlecht ...

386
386
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

117
117
Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

De 25ste speeldag van de Jupiler Pro League werd uiteindelijk integraal afgewerkt, maar achter ...

90
90
‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Anderlecht zoekt koortsachtig een nieuwe technisch directeur en schakelt zelfs een headhunter in. ...

415
415
'Transferbom in Premier League: deal van 69 miljoen'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

79
79
'Code oranje bij Club: grote smaakmaker in mentaal dal'

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

224
224
'Overmars naar Lotto Park: Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht maakt momenteel naarstig werk van de aanstelling van een nieuwe hoofdtrainer. ...

678
678
Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

150
150
'Anderlecht nadert Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

335
335
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

476
476

Meer sportnieuws