Belgisch dartsdrama: "Jaloezie, frustratie en vrouwenzaak"(UPDATE)

door
Belgisch dartsdrama:

Een wel hoogst onverkwikkelijke zaak heeft een pijnlijk hoogtepunt (of zeg maar dieptepunt) gekregen. Kim Huybrechts heeft van de DRA een zware boete en voorwaardelijke straf gekregen na een potje moddergooien in de Belgische dartswereld, inclusief een fysiek incident.

LEES OOK: Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Ijskoude sfeer

We nemen u even terug naar de World Cup of Darts, het WK voor landenteams zeg maar. Daar traden Dimitri Van den Bergh en Kim Huybrechts zoals zo vaak samen aan (als twee beste darters van hun land). De sfeer tijdens de eerste wedstrijd tegen Finland was ijskoud te noemen: geen vuistjes, geen gejuich, geen omhelzingen. Zowat alle fans wisten meteen dat er iets ernstig aan de hand was.

Het duo was na afloop karig met commentaar maar besefte wel dat ze een slechte beurt maakten. Wat volgde was een goed gesprek en... een topprestatie. De Belgen haalden de halve finale en stonden zelfs dicht bij een stunt tegen het grote Wales. Na een nagelbijter viel het muntje toch de kant op richting Price en Clayton, die tevens het toernooi wonnen.

Ferme sneer en fysiek incident

Op het WK was ook onze derde beste Belgische speler, Mike De Decker, als reserve aanwezig. De Mechelaar is aan een steile opmars bezig en zou The Hurricane wel eens snel kunnen voorbij steken op de ranking. Dat de twee het eveneens niet zo goed met mekaar kunnen vinden bleek al in een paar interviews. In de podcast Double Top gaf Huybrechts nog aan dat 'De Decker iemand was met wie niemand veel contact heeft'.

Tijdens het WK voor landenteams zou The Hurricane al een ferme sneer hebben uitgedeeld naar The Real Deal: "Wie weet kan je dit jaar toch de World Cup spelen, Mike". Je weet maar nooit dat er iemand van de trap valt”, zei Huybrechts. Een uitspraak die door VDB als bedreigend werd aanzien, waarna een eerste klacht volgde. Zo weet Het Nieuwsblad.

Kritische FB-post en familie-inmenging

Maar wat volgde was nog minder fraai. Tijdens één van de Player Championships in Barnsley kwam het zelfs echt tot een confrontatie tussen Huybrechts en De Decker. In een video die circuleert is te zien dat Huybrechts meermaals "Ik maak u kapot schreeuwt" tegen zijn collega. Iets wat... voor nog een klacht zorgde. Aanleiding hierbij zou een bericht van mama De Decker richting Dana (de vrouw van Kim) geweest zijn, omwille van een kritische FB-post. Uiteindelijk kreeg Huybrechts nu een boete van 1500 pond en een voorwaardelijke schorsing. Het moet niet gezegd dat de sfeer in Belgisch dartsland momenteel onder het vriespunt zit, een enorm kwalijke zaak.

Ondertussen kwam er trouwens ook een reactie van Huybrechts zelf. Die excuseerde zich bij HLN voor zijn gedrag maar haalde ook snoeihard uit naar de entourage van zowel Van den Bergh als De Decker. Zo verwijt hij de vrouw van The Dreammaker (Evi) van zich te hebben gemoeid in zijn huwelijk, iets wat Evi zelf trouwens met klom ontkent, zij geeft aan dat er wel contact is geweest tussen haar en Dana maar enkel om iets te 'bevestigen'. Iemand uit de omgeving van De Decker zou dan weer de vrouw (en kinderen) van Huybrechts bedreigd hebben. Stevige beschuldigingen vanuit het kamp van The Hurricane. Bekijk hieronder de video en de reactie van The Hurricane bij de podcast Double Top.

Screenshot: Video Het Nieuwsblad

 

Maken de drie hier vooral zelf een wel heel slechte beurt?

Meest recent

'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

4
4
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

69
69
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

149
149
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

129
129
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

58
58
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

38
38
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

153
153
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

164
164
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

259
259
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

164
164
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

101
101
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

165
165
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

95
95
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

198
198
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

90
90
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

127
127
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

117
117
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

163
163
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

323
323
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

272
272
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

696
696
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

294
294
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

126
126
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

106
106

Meer sportnieuws