Belgisch dartsdrama: "Jaloezie, frustratie en vrouwenzaak"(UPDATE)

door stemmen
Belgisch dartsdrama:

Een wel hoogst onverkwikkelijke zaak heeft een pijnlijk hoogtepunt (of zeg maar dieptepunt) gekregen. Kim Huybrechts heeft van de DRA een zware boete en voorwaardelijke straf gekregen na een potje moddergooien in de Belgische dartswereld, inclusief een fysiek incident.

Ijskoude sfeer

We nemen u even terug naar de World Cup of Darts, het WK voor landenteams zeg maar. Daar traden Dimitri Van den Bergh en Kim Huybrechts zoals zo vaak samen aan (als twee beste darters van hun land). De sfeer tijdens de eerste wedstrijd tegen Finland was ijskoud te noemen: geen vuistjes, geen gejuich, geen omhelzingen. Zowat alle fans wisten meteen dat er iets ernstig aan de hand was.

Het duo was na afloop karig met commentaar maar besefte wel dat ze een slechte beurt maakten. Wat volgde was een goed gesprek en... een topprestatie. De Belgen haalden de halve finale en stonden zelfs dicht bij een stunt tegen het grote Wales. Na een nagelbijter viel het muntje toch de kant op richting Price en Clayton, die tevens het toernooi wonnen.

Ferme sneer en fysiek incident

Op het WK was ook onze derde beste Belgische speler, Mike De Decker, als reserve aanwezig. De Mechelaar is aan een steile opmars bezig en zou The Hurricane wel eens snel kunnen voorbij steken op de ranking. Dat de twee het eveneens niet zo goed met mekaar kunnen vinden bleek al in een paar interviews. In de podcast Double Top gaf Huybrechts nog aan dat 'De Decker iemand was met wie niemand veel contact heeft'.

Tijdens het WK voor landenteams zou The Hurricane al een ferme sneer hebben uitgedeeld naar The Real Deal: "Wie weet kan je dit jaar toch de World Cup spelen, Mike". Je weet maar nooit dat er iemand van de trap valt”, zei Huybrechts. Een uitspraak die door VDB als bedreigend werd aanzien, waarna een eerste klacht volgde. Zo weet Het Nieuwsblad.

Kritische FB-post en familie-inmenging

Maar wat volgde was nog minder fraai. Tijdens één van de Player Championships in Barnsley kwam het zelfs echt tot een confrontatie tussen Huybrechts en De Decker. In een video die circuleert is te zien dat Huybrechts meermaals "Ik maak u kapot schreeuwt" tegen zijn collega. Iets wat... voor nog een klacht zorgde. Aanleiding hierbij zou een bericht van mama De Decker richting Dana (de vrouw van Kim) geweest zijn, omwille van een kritische FB-post. Uiteindelijk kreeg Huybrechts nu een boete van 1500 pond en een voorwaardelijke schorsing. Het moet niet gezegd dat de sfeer in Belgisch dartsland momenteel onder het vriespunt zit, een enorm kwalijke zaak.

Ondertussen kwam er trouwens ook een reactie van Huybrechts zelf. Die excuseerde zich bij HLN voor zijn gedrag maar haalde ook snoeihard uit naar de entourage van zowel Van den Bergh als De Decker. Zo verwijt hij de vrouw van The Dreammaker (Evi) van zich te hebben gemoeid in zijn huwelijk, iets wat Evi zelf trouwens met klom ontkent, zij geeft aan dat er wel contact is geweest tussen haar en Dana maar enkel om iets te 'bevestigen'. Iemand uit de omgeving van De Decker zou dan weer de vrouw (en kinderen) van Huybrechts bedreigd hebben. Stevige beschuldigingen vanuit het kamp van The Hurricane. Bekijk hieronder de video en de reactie van The Hurricane bij de podcast Double Top.

Screenshot: Video Het Nieuwsblad

 

Maken de drie hier vooral zelf een wel heel slechte beurt?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union mikt op jackpot: alle records aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

17
17
Bekerstress bij RSCA: cruciale update uit ziekenboeg

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

24
24
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

59
59
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

52
52
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

143
143
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

167
167
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

127
127
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

120
120
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

463
463
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

675
675
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

400
400
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

206
206
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

121
121
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

411
411
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

297
297
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

436
436
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws