Belgisch dartsdrama: "Jaloezie, frustratie en vrouwenzaak"(UPDATE)

door
Belgisch dartsdrama:

Een wel hoogst onverkwikkelijke zaak heeft een pijnlijk hoogtepunt (of zeg maar dieptepunt) gekregen. Kim Huybrechts heeft van de DRA een zware boete en voorwaardelijke straf gekregen na een potje moddergooien in de Belgische dartswereld, inclusief een fysiek incident.

Ijskoude sfeer

We nemen u even terug naar de World Cup of Darts, het WK voor landenteams zeg maar. Daar traden Dimitri Van den Bergh en Kim Huybrechts zoals zo vaak samen aan (als twee beste darters van hun land). De sfeer tijdens de eerste wedstrijd tegen Finland was ijskoud te noemen: geen vuistjes, geen gejuich, geen omhelzingen. Zowat alle fans wisten meteen dat er iets ernstig aan de hand was.

Het duo was na afloop karig met commentaar maar besefte wel dat ze een slechte beurt maakten. Wat volgde was een goed gesprek en... een topprestatie. De Belgen haalden de halve finale en stonden zelfs dicht bij een stunt tegen het grote Wales. Na een nagelbijter viel het muntje toch de kant op richting Price en Clayton, die tevens het toernooi wonnen.

Ferme sneer en fysiek incident

Op het WK was ook onze derde beste Belgische speler, Mike De Decker, als reserve aanwezig. De Mechelaar is aan een steile opmars bezig en zou The Hurricane wel eens snel kunnen voorbij steken op de ranking. Dat de twee het eveneens niet zo goed met mekaar kunnen vinden bleek al in een paar interviews. In de podcast Double Top gaf Huybrechts nog aan dat 'De Decker iemand was met wie niemand veel contact heeft'.

Tijdens het WK voor landenteams zou The Hurricane al een ferme sneer hebben uitgedeeld naar The Real Deal: "Wie weet kan je dit jaar toch de World Cup spelen, Mike". Je weet maar nooit dat er iemand van de trap valt”, zei Huybrechts. Een uitspraak die door VDB als bedreigend werd aanzien, waarna een eerste klacht volgde. Zo weet Het Nieuwsblad.

Kritische FB-post en familie-inmenging

Maar wat volgde was nog minder fraai. Tijdens één van de Player Championships in Barnsley kwam het zelfs echt tot een confrontatie tussen Huybrechts en De Decker. In een video die circuleert is te zien dat Huybrechts meermaals "Ik maak u kapot schreeuwt" tegen zijn collega. Iets wat... voor nog een klacht zorgde. Aanleiding hierbij zou een bericht van mama De Decker richting Dana (de vrouw van Kim) geweest zijn, omwille van een kritische FB-post. Uiteindelijk kreeg Huybrechts nu een boete van 1500 pond en een voorwaardelijke schorsing. Het moet niet gezegd dat de sfeer in Belgisch dartsland momenteel onder het vriespunt zit, een enorm kwalijke zaak.

Ondertussen kwam er trouwens ook een reactie van Huybrechts zelf. Die excuseerde zich bij HLN voor zijn gedrag maar haalde ook snoeihard uit naar de entourage van zowel Van den Bergh als De Decker. Zo verwijt hij de vrouw van The Dreammaker (Evi) van zich te hebben gemoeid in zijn huwelijk, iets wat Evi zelf trouwens met klom ontkent, zij geeft aan dat er wel contact is geweest tussen haar en Dana maar enkel om iets te 'bevestigen'. Iemand uit de omgeving van De Decker zou dan weer de vrouw (en kinderen) van Huybrechts bedreigd hebben. Stevige beschuldigingen vanuit het kamp van The Hurricane. Bekijk hieronder de video en de reactie van The Hurricane bij de podcast Double Top.

Screenshot: Video Het Nieuwsblad

 

Maken de drie hier vooral zelf een wel heel slechte beurt?

Meest recent

Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

0
0
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

30
30
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

125
125
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

52
52
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

26
26
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

118
118
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

140
140
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

261
261
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

238
238
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

203
203
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

126
126
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

58
58
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

63
63
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

545
545
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

200
200
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

287
287
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

225
225
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

309
309
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

44
44
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

264
264
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

293
293
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

173
173
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

40
40
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

241
241
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

164
164

Meer sportnieuws