Horrorverhaal bij Eendracht Aalst: 'Oplichting en schuldenberg'

door
Horrorverhaal bij Eendracht Aalst: 'Oplichting en schuldenberg'

Het ooit zo sympathieke en verrassende Eendracht Aalst zit in wel heel troebel vaarwater. De voormalige club van onder meer Gilles De Bilde stelde begin dit seizoen Turkse investeerders voor. Die lijken het spel nu niet helemaal eerlijk te spelen, dat blijkt uit een diepgaand onderzoek van Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Sportieve hoogtepunten, extrasportieve beerput

Eendracht Aalst kampeert al een aantal seizoenen in de amateurreeksen. Daar doen de 'Ajoinen' het prima met een leidersplaats, al werd coach Regi Van Acker een paar weken geleden wel genadeloos aan de kant geschoven en vervangen door Bekir Celik, iemand die actief was bij Sporting Lokeren-Temse.

Extrasportief gaat de beerput steeds harder open bij de Oost-Vlaamse club. Begin dit seizoen verraste men nog met de aanstelling van een vrouwelijke voorzitter: Tülin Sönmez. Die bleek echter maar een soort 'strovrouw' voor de echte investeerders: Mustafa Ulas Ortakaya en Yüksel Demir. Twee namen die gekend zijn in de makelaarswereld, al mogen ze die functie niet combineren met hun rol als bestuurslid. Over de oorsprong van hun fortuin is er ook enorm veel onduidelijkheid. Sindsdien wordt er vooral vanuit de jeugdwerking enorm geklaagd over de geldkraan die steeds meer wordt dichtgedraaid.

Onverkwikkelijke oplichtingszaak

De twee zouden de club gekocht hebben voor zo'n 600.000 euro, al bedroeg de schuldenberg eind 2022 zo'n 4,8 miljoen euro, dat weet Het Laatste Nieuws. De krant ging op onderzoek uit en stootte daarbij op heel wat onverkwikkelijke zaken. Zo werd Sönmez ooit nog veroordeeld vanwege oplichting.

De vrouw ging als kredietmakelaar onder valse voorwendsels een krediet aan, dat ze zich vervolgens liet uitbetalen op basis van een valse factuur op de rekening van een bevriend aannemer. Die stortte op zijn beurt het geld grotendeels weer door naar haar. Uiteindelijk kreeg ze een bestuursverbod opgelegd van 7 jaar en een celstraf (deels met uitstel). Officieel werd ze nadien voorzitter van de club, al is er daar volgens de krant nergens iets van terug te vinden.

Illegaliteit en fraude met werkloosheidsvergoeding?

Een tijd geleden was er een inval in de club en daarbij zouden inspecteurs van de politie op heel wat zaken zijn gestoten. Zo is er een speler uit Moldavië die niet beschikt over een verblijfsvergunning en dus illegaal in het land verblijft. De man speelt wel nog steeds wedstrijden voor de club. Verschillende clubmedewerkers zouden ook werken zonder geldig contract en daarnaast nog een werkloosheidsvergoeding opstrijken, dixit de krant.

Al de negatieve publiciteit heeft ook zijn invloed op de stad Aalst en ook burgemeester Christoph D'Haese reageerde scherp. “Eendracht Aalst behoort een voetbaltempel te zijn en geen plaats waar zich meer en meer illegale praktijken lijken te voltrekken. Dit kan gewoonweg niet en het college van burgemeester en schepenen zal erop toezien dat de beheersovereenkomst tussen de stad en Eendracht Aalst stipt wordt nageleefd in al zijn aspecten". Wordt ongetwijfeld vervolgd...

Moet Voetbal Vlaanderen hier veel strenger op toezien?

Meest recent

Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

18
18
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

603
603
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

169
169
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

388
388
Brusselmans zwaait af met vernietigende uithaal naar BV’s

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

184
184
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

200
200
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

106
106
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

204
204
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

938
938
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

102
102
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

49
49
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

508
508
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

301
301
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doet zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

359
359
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

161
161
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

899
899
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

406
406
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

62
62
Schokkende bekentenis John Terry: “Bijna zelfmoord”

John Terry maakte jarenlang furore bij Chelsea en de Engelse nationale ploeg. Nu is de voormalige ...

59
59
Rechtbank velt oordeel over oorlog tussen Mbappé en PSG

Kylian Mbappé werd door PSG voor een slordige 180 miljoen euro overgenomen van AS Monaco. In ...

90
90
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

387
387
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

881
881
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

534
534
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

642
642
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

207
207

Meer sportnieuws