Dries Mertens schetst somber beeld: "Ze gaan failliet"

door
Dries Mertens schetst somber beeld:

Dries Mertens zit in de nadagen van zijn carrière, al blinkt hij nog steeds regelmatig uit bij Galatasaray. Onze landgenoot is echter steeds meer bezig met 'wat nadien' en kwam met een paar opmerkelijke uitspraken.

LEES OOK: Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Tweede kampioenschap op een rij?

Galatasaray staat momenteel op een tweede plek in de Turkse Süper Lig, vanavond heeft het team van Mertens nog een wedstrijd voor de boeg tegen Gaziantep. Mits winst hijst de topclub zich weer naast concurrent Fenerbahce.

Vorig seizoen pakte Aslanlar voor het eerst sinds lang nog eens de titel en dat was mede dankzij Dries Mertens. Onze landgenoot kwam over van Napoli en had met een pak doelpunten en assists een groot aandeel in het kampioenschap.

"Zes op de tien jongens gaan gewoon failliet"

Ook naast het veld is Mertens een bezige bij, zo is hij te zien in het programma Over de Grens, dat momenteel loopt op VTM. Daarin trekt Sergio Herman met een pak BV's op culinair avontuur. 

De gasten van de topchef laten doorgaans diep in hun ziel kijken en dat deed ook Mertens, onder meer over zijn afscheid. "Ik kijk er eigenlijk echt naar uit. Op dit moment is dit voor mij echt de laatste halte. Nadien wil ik vooral een goede huisvader zijn".

Al is dat laatste niet de enige bezorgdheid van Dries. "Weet je, op dit moment zijn er nog altijd zes op de tien voetballers die failliet gaan. Wij komen al vroeg in aanraking met veel geld en het is iets dat me bezig blijft houden. Ik wil eigenlijk iets beginnen waardoor ik die jonge voetballers kan helpen om al vroeg goed te investeren. Nu gebeurt dat doorgaans pas op 25-26 jaar maar dat is veel te laat." Bekijk hieronder het hele fragment:

Verdienen jonge voetballers al veel teveel geld?

Meest recent

Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

312
312
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

154
154
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

207
207
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

453
453
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

105
105
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

287
287
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

688
688
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

189
189
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

37
37
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

331
331
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

128
128
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

541
541
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

137
137
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

62
62
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

1151
1151
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

121
121
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

124
124
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

62
62
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

472
472
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

789
789
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

325
325
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

202
202
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

1104
1104
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

227
227
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

740
740

Meer sportnieuws