Jelle Van Damme verbluft met carrièrezet: "Had één probleem"

door
Jelle Van Damme verbluft met carrièrezet:

Jelle Van Damme passeerde als voetballer bij heel wat topclubs in België. De Rode Duivel kende episodes bij Anderlecht, Standard en Antwerp en was daarnaast uiteraard ook lange tijd actief in het buitenland. Momenteel kiest de ex van Elke Clijsters voor een heel ander carrièrepad.

LEES OOK: Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Juridisch gevecht met 'oude vriend'

Van Damme stopte goed twee jaar geleden definitief met voetballen, nadat een laatste avontuur bij Lokeren eindigde met heel wat drama. De verdediger was gehaald door Louis De Vries maar zou finaal nog een juridisch conflict uitvechten met de voormalig eigenaar van de (failliet verklaarde) Oost-Vlaamse club. Momenteel speelt fusieclub Lokeren-Temse opnieuw op het derde niveau.

De klacht tegen De Vries werd geseponeerd, waarna Van Damme besloot om in beroep te gaan. Het is momenteel niet duidelijk hoe ver het daarmee staat. De voormalig Rode Duivel ging na zijn actieve carrère aan de slag bij een agency, waar hij mee instaat voor het begeleiden van jonge talenten.

Voetbal vs wielrennen

Naast die professionele activiteiten, heeft Van Damme zich ook op een heel andere hobby gestort: wielrennen. Iets dat vroeger ook al in de genen zat. "Op mijn vijftiende ben ik zelfs een jaar gestopt met voetballen om te gaan koersen. Op zich ging dat wel goed, maar ik had één probleem: ik kon niet alleen trainen. Een schoolleraar die toen ook jeugdtrainer bij Lokeren was heeft mij overtuigd om terug over te stappen naar het voetbal", zo klonk het bij Het Nieuwsblad.

Van Damme zou volgens ingewijden heel wat aanleg hebben en is momenteel actief op amateurniveau bij Elite 3. Om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen trok hij naar Spanje, waar hij trainde met onder meer Vliegen, Van Avermaet, Tim Declercq en Otto Vergaerde. En als kers op de taart... Mathieu Van der Poel. "Het is een uit de hand gelopen hobby, maar het blijft een hobby", zo klinkt het kordaat bij Jelle. 

Vond u hem een goede voetballer?

Meest recent

“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

71
71
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

178
178
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

784
784
Schokkende boodschap Lamisha Musonda: "Vecht om te overleven"

De familie Musonda wordt niet gespaard van pech. Charly Musonda Junior moest vorige zomer op amper ...

0
0
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

82
82
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

259
259
Trekt Genk-fan Luca Brecel dartswereld in? "Bijna klaar"

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

118
118
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

187
187
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

444
444
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

369
369
Brusselmans verbluft en richt pijlen op... Véronique De Kock

Herman Brusselmans blijft genadeloos de grens opzoeken tussen satire en provocatie. De ...

376
376
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

309
309
Marc Coucke doet fans schrikken met donker toekomstbeeld

Marc Coucke staat bekend om zijn gevoel voor humor, maar zijn nieuwste Instagrambericht deed toch ...

309
309
Storm rond Herman Brusselmans krijgt onverwachte wending

Herman Brusselmans is opnieuw het middelpunt van een storm die veel groter werd dan enkel een ...

297
297
Jan Mulder gaat volledig los: 'Het is pure erotiek'

Jan Mulder verdween geruisloos van de Belgische televisie, maar stil is hij allerminst. De ...

199
199
Ruben Van Gucht pakt uit met wel heel pikante onthulling

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gesprekstof gezorgd. De sportjournalist van de VRT, bekend om ...

333
333
Ramp in Crans-Montana zorgt voor drama's in voetbalwereld

Het Zwitserse skioord Crans-Montana is opgeschrikt door een zware tragedie. Bij een verwoestende ...

110
110
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

363
363
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

231
231
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

27
27
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

60
60
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

503
503
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

122
122
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

74
74
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

277
277

Meer sportnieuws