WK Darts: Drama voor Barney en Cullen, sensatie in Ally Pally

door
WK Darts: Drama voor Barney en Cullen, sensatie in Ally Pally

Voor wie gisteren het darts niet gezien heeft: sensatie alom in Ally Pally. De wedstrijden uit de vierde ronde stonden op het programma en die hebben een pak verrassingen opgeleverd. Zo stond een 16-jarig wonderkind op het podium en werden oud-wereldkampioenen genadeloos uit het toernooi geknikkerd.

Wonderkind verbluft tegen oud-wereldkampioen

De wedstrijd die vooraf werd aangekondigd als de 'strijd der generaties' was die tussen het 16-jarige wonderkind Luke Littler en oud wereldkampioen Raymond van Barneveld. Die laatste werd voor het WK niet aanzien als favoriet maar het verwachtingspatroon was ondertussen aangescherpt na enkele goede prestaties

Littler verbaast al een heel seizoen met hoge gemiddeldes, het doet wat denken aan Michael van Gerwen, die op die leeftijd ook al stevig uitpakte. Op zijn eerste WK maakte de Engelsman gisteren ook brandhout van Barney. De Nederlander tikte zelf bijna de 100 gemiddeld aan, Littler deed daar nog vijf punten bovenop en won de wedstrijd met 4-1.

Publieksfavoriet genadeloos eruit geknikkerd

Nog twee verrassingen van dit WK: de 33-jarige Scott Williams en oude rot Brendan Dolan. Zij schakelden gisteren de hoger geklasseerde Heta en Gary Anderson uit. Vooral het verlies van de Schot zal voor hartzeer zorgen bij veel supporters, aangezien Anderson toch één van de publiekslievelingen is.

Drama als suspens van knotsgekke dag

De knotsgekke dartsdag werd afgesloten met een suspens van formaat. In de wedstrijd tussen Cullen en toernooifavoriet Humphries zorgde die laatste andermaal voor een fenomenale comeback. In een sudden death leg was het de Engelsman die aan het langste eind trok, na heel wat dartdrama met gemiste dubbels en wedstrijdpijlen daarvoor. De darters krijgen nu één dag rust, maandag al staan de kwartfinales op het programma (namiddag en avondsessie).

Wie zal het WK volgens u winnen?

Meest recent

'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

1
1
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

13
13
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

37
37
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

48
48
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

202
202
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

152
152
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

66
66
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

209
209
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

58
58
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

74
74
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

259
259
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

132
132
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

226
226
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

570
570
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

100
100
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

475
475
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

145
145
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

204
204
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

153
153
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

20
20
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

140
140
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

400
400
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

147
147
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

617
617
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

207
207

Meer sportnieuws