WK Darts: Drama voor Barney en Cullen, sensatie in Ally Pally

15 stemmen
WK Darts: Drama voor Barney en Cullen, sensatie in Ally Pally

Voor wie gisteren het darts niet gezien heeft: sensatie alom in Ally Pally. De wedstrijden uit de vierde ronde stonden op het programma en die hebben een pak verrassingen opgeleverd. Zo stond een 16-jarig wonderkind op het podium en werden oud-wereldkampioenen genadeloos uit het toernooi geknikkerd.

Wonderkind verbluft tegen oud-wereldkampioen

De wedstrijd die vooraf werd aangekondigd als de 'strijd der generaties' was die tussen het 16-jarige wonderkind Luke Littler en oud wereldkampioen Raymond van Barneveld. Die laatste werd voor het WK niet aanzien als favoriet maar het verwachtingspatroon was ondertussen aangescherpt na enkele goede prestaties

Littler verbaast al een heel seizoen met hoge gemiddeldes, het doet wat denken aan Michael van Gerwen, die op die leeftijd ook al stevig uitpakte. Op zijn eerste WK maakte de Engelsman gisteren ook brandhout van Barney. De Nederlander tikte zelf bijna de 100 gemiddeld aan, Littler deed daar nog vijf punten bovenop en won de wedstrijd met 4-1.

Publieksfavoriet genadeloos eruit geknikkerd

Nog twee verrassingen van dit WK: de 33-jarige Scott Williams en oude rot Brendan Dolan. Zij schakelden gisteren de hoger geklasseerde Heta en Gary Anderson uit. Vooral het verlies van de Schot zal voor hartzeer zorgen bij veel supporters, aangezien Anderson toch één van de publiekslievelingen is.

Drama als suspens van knotsgekke dag

De knotsgekke dartsdag werd afgesloten met een suspens van formaat. In de wedstrijd tussen Cullen en toernooifavoriet Humphries zorgde die laatste andermaal voor een fenomenale comeback. In een sudden death leg was het de Engelsman die aan het langste eind trok, na heel wat dartdrama met gemiste dubbels en wedstrijdpijlen daarvoor. De darters krijgen nu één dag rust, maandag al staan de kwartfinales op het programma (namiddag en avondsessie).

Wie zal het WK volgens u winnen?

Meest recent

Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

64
64
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

242
242
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

99
99
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

166
166
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

174
174
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

91
91
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

360
360
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

324
324
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

340
340
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

685
685
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

174
174
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

184
184
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

361
361
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1683
1683
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

161
161
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

151
151
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

87
87
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

50
50
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

218
218
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

308
308
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

30
30
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

226
226
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

28
28
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

323
323

Meer sportnieuws