WK Darts: Drama voor Barney en Cullen, sensatie in Ally Pally

15 stemmen
WK Darts: Drama voor Barney en Cullen, sensatie in Ally Pally

Voor wie gisteren het darts niet gezien heeft: sensatie alom in Ally Pally. De wedstrijden uit de vierde ronde stonden op het programma en die hebben een pak verrassingen opgeleverd. Zo stond een 16-jarig wonderkind op het podium en werden oud-wereldkampioenen genadeloos uit het toernooi geknikkerd.

Wonderkind verbluft tegen oud-wereldkampioen

De wedstrijd die vooraf werd aangekondigd als de 'strijd der generaties' was die tussen het 16-jarige wonderkind Luke Littler en oud wereldkampioen Raymond van Barneveld. Die laatste werd voor het WK niet aanzien als favoriet maar het verwachtingspatroon was ondertussen aangescherpt na enkele goede prestaties

Littler verbaast al een heel seizoen met hoge gemiddeldes, het doet wat denken aan Michael van Gerwen, die op die leeftijd ook al stevig uitpakte. Op zijn eerste WK maakte de Engelsman gisteren ook brandhout van Barney. De Nederlander tikte zelf bijna de 100 gemiddeld aan, Littler deed daar nog vijf punten bovenop en won de wedstrijd met 4-1.

Publieksfavoriet genadeloos eruit geknikkerd

Nog twee verrassingen van dit WK: de 33-jarige Scott Williams en oude rot Brendan Dolan. Zij schakelden gisteren de hoger geklasseerde Heta en Gary Anderson uit. Vooral het verlies van de Schot zal voor hartzeer zorgen bij veel supporters, aangezien Anderson toch één van de publiekslievelingen is.

Drama als suspens van knotsgekke dag

De knotsgekke dartsdag werd afgesloten met een suspens van formaat. In de wedstrijd tussen Cullen en toernooifavoriet Humphries zorgde die laatste andermaal voor een fenomenale comeback. In een sudden death leg was het de Engelsman die aan het langste eind trok, na heel wat dartdrama met gemiste dubbels en wedstrijdpijlen daarvoor. De darters krijgen nu één dag rust, maandag al staan de kwartfinales op het programma (namiddag en avondsessie).

Wie zal het WK volgens u winnen?

Meest recent

'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

11
11
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

4
4
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

0
0
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

20
20
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

48
48
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

159
159
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

527
527
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

85
85
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

178
178
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

134
134
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

123
123
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

241
241
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

37
37
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

39
39
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

151
151
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

483
483
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

230
230
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

211
211
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

138
138
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

88
88
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

453
453
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

339
339
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

146
146
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

140
140
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

26
26

Meer sportnieuws