Ex-Antwerp held beleefde drama na carrière: 'Helse pijnen'

241
Ex-Antwerp held beleefde drama na carrière: 'Helse pijnen'

Er zijn ex-spelers zoals Wesley Sonck en Gert Verheyen die ook na hun actieve voetbalcarrière werkzaam blijven in de voetbalwereld maar een pak andere 'helden' verdwijnen naar de achtergrond. Zo ook een voormalig Antwerp speler die een ronduit onthutsend levensverhaal deelde.

LEES OOK: RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Helden van Wembley

Didier Segers is een naam die bij zowat alle Antwerp-supporters nog wel bekend in de oren gaat klinken en zeker ook bij supporters die begin jaren 90 het Belgische voetbal al actief volgden. De ondertussen 58-jarige man met de karakterkop was tot zijn 39-ste actief op het hoogste niveau.

Segers kende een prachtige carrière met doortochten bij KV Mechelen, Lierse, Lommel en uiteraard... The Great Old. Met Rood-Wit stond de verdediger in de finale van Europacup II op Wembley, nog steeds de laatste passage van een Belgische club in een Europese finale. Een stuntend Antwerp vocht na een 1-0 achterstand nog terug maar zou finaal eervol met 3-1 verliezen na een ronduit verbluffend parcours.

'Begin van de ondergang'

Voor Segers volgden nog een paar mooie jaren, na zijn voetballoopbaan begon hij een taverne in Tervuren. Alleen ging die zaak overkop en onderging hij een tweede echtscheiding. Daar startte pas echt de miserie, zo gaf hij aan bij Het Nieuwsblad.  "Vijf jaar geleden had ik niets meer. En neem dat maar letterlijk. Geen euro op mijn bankrekening, geen eten meer in de koelkast. Ik werkte toen bij de vuilkar en had een hele dag achteraan de camion gelopen en zakken opgehaald. Het was winter."

Fysieke problemen en alcohol als duivel

Wat volgde... waren nog meer problemen, al waren die eerder van fysieke aard. Segers kreeg zware artritis in beide schouders, ontstekingen en moest zware pijnstillers pakken, hij belandde zelfs even op de spoed. 'De pijnen zijn amper te beschrijven', zo klonk het emotioneel. Sindsdien is werken enkel nog mogelijk in een beschutte werkplaats.

Naast de zware fysieke last greep de ex-verdediger ook naar de fles, iets wat hem het syndroom van Wernicke opleverde, een aantasting van het centrale zenuwstelsel (een voorstadium van Korsakov). Pas in 2017 en na een ultimatum van zijn dochter zou Sergers afkicken. Al geeft hij aan dat hij af en toe nog wel eens een pintje drinkt. "Geen probleem, zolang ik de dagen nadien droog blijf. Als ik elke dag zou drinken, zou het snel ontsporen, natuurlijk", zo klinkt het met zelfinzicht bij Het Nieuwsblad.

Ondertussen heeft de voormalig speler van Antwerp een nieuwe vriendin, woont hij terug in Lier (na een periode in Brussel) en is hij bijna schuldenvrij. Het maakt dat hij hoopvol naar de toekomst kijkt.

Behoorlijk aangrijpend levensverhaal?

Meest recent

Coucke roert stevig in de potten: één boodschap zindert na

Marc Coucke heeft opnieuw iets gedeeld dat de nodige aandacht trekt. De sterke man van Anderlecht ...

361
361
RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

55
55
Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

190
190
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

163
163
Vanhoutte zorgt voor veel reacties met opvallend beeld

Charles Vanhoutte beleeft momenteel een bijzonder hoofdstuk in zijn carrière. De Belgische ...

122
122
Uytterhoeven opnieuw redder in nood? Van Gucht grijpt in

Mark Uytterhoeven heeft in zijn lange carrière al heel wat levens gered. Als geroemd ...

113
113
Romeo Vermant stuurt zinderende boodschap de wereld in

Er lijkt opnieuw iets veranderd rond Romeo Vermant. De aanvaller beleefde een zomer waarin er ...

652
652
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

560
560
Jan Boskamp blijft vechten ondanks verborgen strijd

Jan Boskamp heeft de voorbije jaren een bijzonder moeilijke periode achter de rug. De goedlachse ...

298
298
Familie Pfaff na familieleed: Jean-Marie diep geraakt

De voorbije jaren waren bijzonder zwaar voor Jean Marie Pfaff en zijn familie. De Belgische legende ...

712
712
Club-fans perplex door opmerkelijke bromance van Tresoldi

Alexander Blockx schrijft op de US Open momenteel een bijzonder hoofdstuk in de Belgische ...

145
145
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

173
173
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

238
238
Imke Courtois snoeihard aangepakt na KVM-uitspraak

Imke Courtois heeft zich in een interview bij Sporza niet meteen van haar meest overtuigende kant ...

1045
1045
Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

Hendrik Van Crombrugge heeft een opvallende nieuwe uitdaging beet. De voormalige doelman van ...

642
642
"Zwaar geraakt": Hevige storm rond Van Gucht en Alderweireld

Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld zijn in een stevige storm terechtgekomen. De twee bekende ...

258
258
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

389
389
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

182
182
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

136
136
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

325
325
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

356
356
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

387
387
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

68
68
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

276
276
Kerkhofs & Verheye leveren stuntwerk op en naast het veld

Sporting Hasselt is niet alleen op het veld aan een opvallende campagne bezig. Ook naast de lijnen ...

85
85

Meer sportnieuws