Filip Joos trekt harde conclusie: "Ik kan het niet"

door
Filip Joos trekt harde conclusie:

Gisteren brachten we hier al het nieuws omtrent de speciale aflevering (500ste keer) van Extra Time komende maandag. Daarin zal minstens één 'verrassing' komen. Naar aanleiding van die jubileumeditie gaf Filip Joos een uitgebreid interview met een paar pikante uitspraken.

LEES OOK: Ruben Van Gucht breekt alle taboes: "Het is te klein"

In rol geduwd: "Maar ik kan dat niet"

Een beetje tegen zijn natuur in moest Joos begin dit seizoen de fakkel overnemen van Aster Nzeyimana. De twee zijn goede vrienden, maakten samen ook nog een podcast met 90 Minutes maar Aster verkoos een overstap richting VTM en plots zat de voetbaltalkshow zonder presentator en ook de podcast verloor iemand uit de 'vriendengroep'.

Uiteindelijk besloot Joos om de uitdaging toch aan te nemen, al wil hij zichzelf geen presentator noemen. "Een presentator draagt een kostuum, kijkt in de camera, zegt ‘Goedenavond, beste kijkers’ en ‘Tot ziens, beste kijkers’. Dat doe ik allemaal niet. Omdat ik het niet kan: er zit geen Luc Appermont in mij – en dat zeg ik met veel bewondering voor de perfecte presentator die hij was", zo klinkt het doodeerlijk bij Humo.

Oefengalop was beter dan de 'wedstrijd'

Extra Time besloot dit seizoen om langs voetbalkantines te gaan en ook andere rituelen werden overboord gegooid. Zo bekent Joos dat hij vroeger beter was tijdens de zogenaamde 'repetitie'.  Het spontane verdween vervolgens tijdens de effectieve uitzending: "Jezelf naspelen, dat is nooit goed".

"Helemaal, volledig, nooit half"

In datzelfde interview gaat het ook voor een klein stuk over het privé-leven van Joos, die een warme vader wil zijn voor zijn kinderen maar er onvermijdelijk ook vaak niet is omwille van professionele activiteiten. "Bij mij is er onvermijdelijk ook de vraag of ik er genoeg ben. Er gaat veel tijd naar mijn werk, en dat speelt zich ook nog eens vaak af in het weekend. Maar ik geloof wel dat ik er ben wanneer ik er moet zijn, en vooral: helemaal, volledig, nooit half", aldus één van de boegbeelden van VRT/Sporza.

Tot slot maakt Joos ook nog zijn liefde over aan ex-club Lyra, bij wie hij zelf jarenlang speelde op amateurniveau. Die houden vaak een reünie, waarop Filip zelf... bewust niet aanwezig is. "Lyra was mijn leven. Je kunt je niet voorstellen hoeveel het allemaal voor me betekende – die club, die kleedkamer, die ploeg van toen. Ik heb zielsveel van die gasten gehouden, en ik wil dat het beeld zuiver blijft. Zo’n reünie kan het voor mij alleen maar bespatten." 

 

Is Joos gewoon een warme en fijne mens?

Meest recent

Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

272
272
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

236
236
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

180
180
Ruben Van Gucht breekt alle taboes: "Het is te klein"

Er is zelden een week dat Ruben Van Gucht niet in het nieuws verschijnt. De VRT-man kwam de ...

89
89
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

378
378
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

253
253
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

98
98
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

262
262
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

1208
1208
Schokkende boodschap Lamisha Musonda: "Vecht om te overleven"

De familie Musonda wordt niet gespaard van pech. Charly Musonda Junior moest vorige zomer op amper ...

0
0
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

87
87
Trekt Genk-fan Luca Brecel dartswereld in? "Bijna klaar"

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

129
129
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

195
195
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

452
452
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

378
378
Brusselmans verbluft en richt pijlen op... Véronique De Kock

Herman Brusselmans blijft genadeloos de grens opzoeken tussen satire en provocatie. De ...

387
387
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

309
309
Marc Coucke doet fans schrikken met donker toekomstbeeld

Marc Coucke staat bekend om zijn gevoel voor humor, maar zijn nieuwste Instagrambericht deed toch ...

312
312
Storm rond Herman Brusselmans krijgt onverwachte wending

Herman Brusselmans is opnieuw het middelpunt van een storm die veel groter werd dan enkel een ...

302
302
Jan Mulder gaat volledig los: 'Het is pure erotiek'

Jan Mulder verdween geruisloos van de Belgische televisie, maar stil is hij allerminst. De ...

206
206
Ruben Van Gucht pakt uit met wel heel pikante onthulling

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gesprekstof gezorgd. De sportjournalist van de VRT, bekend om ...

346
346
Ramp in Crans-Montana zorgt voor drama's in voetbalwereld

Het Zwitserse skioord Crans-Montana is opgeschrikt door een zware tragedie. Bij een verwoestende ...

111
111
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

368
368
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

234
234
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

27
27

Meer sportnieuws