Filip Joos trekt harde conclusie: "Ik kan het niet"

door
Filip Joos trekt harde conclusie:

Gisteren brachten we hier al het nieuws omtrent de speciale aflevering (500ste keer) van Extra Time komende maandag. Daarin zal minstens één 'verrassing' komen. Naar aanleiding van die jubileumeditie gaf Filip Joos een uitgebreid interview met een paar pikante uitspraken.

LEES OOK: Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

In rol geduwd: "Maar ik kan dat niet"

Een beetje tegen zijn natuur in moest Joos begin dit seizoen de fakkel overnemen van Aster Nzeyimana. De twee zijn goede vrienden, maakten samen ook nog een podcast met 90 Minutes maar Aster verkoos een overstap richting VTM en plots zat de voetbaltalkshow zonder presentator en ook de podcast verloor iemand uit de 'vriendengroep'.

Uiteindelijk besloot Joos om de uitdaging toch aan te nemen, al wil hij zichzelf geen presentator noemen. "Een presentator draagt een kostuum, kijkt in de camera, zegt ‘Goedenavond, beste kijkers’ en ‘Tot ziens, beste kijkers’. Dat doe ik allemaal niet. Omdat ik het niet kan: er zit geen Luc Appermont in mij – en dat zeg ik met veel bewondering voor de perfecte presentator die hij was", zo klinkt het doodeerlijk bij Humo.

Oefengalop was beter dan de 'wedstrijd'

Extra Time besloot dit seizoen om langs voetbalkantines te gaan en ook andere rituelen werden overboord gegooid. Zo bekent Joos dat hij vroeger beter was tijdens de zogenaamde 'repetitie'.  Het spontane verdween vervolgens tijdens de effectieve uitzending: "Jezelf naspelen, dat is nooit goed".

"Helemaal, volledig, nooit half"

In datzelfde interview gaat het ook voor een klein stuk over het privé-leven van Joos, die een warme vader wil zijn voor zijn kinderen maar er onvermijdelijk ook vaak niet is omwille van professionele activiteiten. "Bij mij is er onvermijdelijk ook de vraag of ik er genoeg ben. Er gaat veel tijd naar mijn werk, en dat speelt zich ook nog eens vaak af in het weekend. Maar ik geloof wel dat ik er ben wanneer ik er moet zijn, en vooral: helemaal, volledig, nooit half", aldus één van de boegbeelden van VRT/Sporza.

Tot slot maakt Joos ook nog zijn liefde over aan ex-club Lyra, bij wie hij zelf jarenlang speelde op amateurniveau. Die houden vaak een reünie, waarop Filip zelf... bewust niet aanwezig is. "Lyra was mijn leven. Je kunt je niet voorstellen hoeveel het allemaal voor me betekende – die club, die kleedkamer, die ploeg van toen. Ik heb zielsveel van die gasten gehouden, en ik wil dat het beeld zuiver blijft. Zo’n reünie kan het voor mij alleen maar bespatten." 

 

Is Joos gewoon een warme en fijne mens?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

91
91
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

347
347
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

38
38
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

100
100
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

411
411
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

535
535
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

765
765
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

847
847
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

32
32
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

53
53
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

158
158
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

161
161
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

57
57
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

67
67
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

534
534
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

90
90
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

200
200
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

110
110
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

100
100
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

15
15
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

97
97
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

108
108
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

251
251
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

81
81
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

44
44
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

114
114

Meer sportnieuws