Filip Joos trekt harde conclusie: "Ik kan het niet"

811 stemmen
Filip Joos trekt harde conclusie:

Gisteren brachten we hier al het nieuws omtrent de speciale aflevering (500ste keer) van Extra Time komende maandag. Daarin zal minstens één 'verrassing' komen. Naar aanleiding van die jubileumeditie gaf Filip Joos een uitgebreid interview met een paar pikante uitspraken.

LEES OOK: Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

In rol geduwd: "Maar ik kan dat niet"

Een beetje tegen zijn natuur in moest Joos begin dit seizoen de fakkel overnemen van Aster Nzeyimana. De twee zijn goede vrienden, maakten samen ook nog een podcast met 90 Minutes maar Aster verkoos een overstap richting VTM en plots zat de voetbaltalkshow zonder presentator en ook de podcast verloor iemand uit de 'vriendengroep'.

Uiteindelijk besloot Joos om de uitdaging toch aan te nemen, al wil hij zichzelf geen presentator noemen. "Een presentator draagt een kostuum, kijkt in de camera, zegt ‘Goedenavond, beste kijkers’ en ‘Tot ziens, beste kijkers’. Dat doe ik allemaal niet. Omdat ik het niet kan: er zit geen Luc Appermont in mij – en dat zeg ik met veel bewondering voor de perfecte presentator die hij was", zo klinkt het doodeerlijk bij Humo.

Oefengalop was beter dan de 'wedstrijd'

Extra Time besloot dit seizoen om langs voetbalkantines te gaan en ook andere rituelen werden overboord gegooid. Zo bekent Joos dat hij vroeger beter was tijdens de zogenaamde 'repetitie'.  Het spontane verdween vervolgens tijdens de effectieve uitzending: "Jezelf naspelen, dat is nooit goed".

"Helemaal, volledig, nooit half"

In datzelfde interview gaat het ook voor een klein stuk over het privé-leven van Joos, die een warme vader wil zijn voor zijn kinderen maar er onvermijdelijk ook vaak niet is omwille van professionele activiteiten. "Bij mij is er onvermijdelijk ook de vraag of ik er genoeg ben. Er gaat veel tijd naar mijn werk, en dat speelt zich ook nog eens vaak af in het weekend. Maar ik geloof wel dat ik er ben wanneer ik er moet zijn, en vooral: helemaal, volledig, nooit half", aldus één van de boegbeelden van VRT/Sporza.

Tot slot maakt Joos ook nog zijn liefde over aan ex-club Lyra, bij wie hij zelf jarenlang speelde op amateurniveau. Die houden vaak een reünie, waarop Filip zelf... bewust niet aanwezig is. "Lyra was mijn leven. Je kunt je niet voorstellen hoeveel het allemaal voor me betekende – die club, die kleedkamer, die ploeg van toen. Ik heb zielsveel van die gasten gehouden, en ik wil dat het beeld zuiver blijft. Zo’n reünie kan het voor mij alleen maar bespatten." 

 

Is Joos gewoon een warme en fijne mens?

Meest recent

Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

149
149
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

122
122
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

471
471
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

322
322
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

61
61
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

111
111
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

398
398
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

80
80
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

322
322
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

391
391
Kiki Vanrafelghem toont foto met vriendin: fans reageren massaal

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

220
220
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

83
83
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

350
350
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

406
406
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

54
54
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

575
575
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

231
231
Veronique De Kock en Ronaldo: één bericht veranderde allés

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

163
163
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

555
555
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

108
108
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

195
195
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

987
987
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

85
85
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

984
984
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

220
220

Meer sportnieuws