Belgische dartsgeschiedenis met AA Gent-supporter in hoofdrol

107
Belgische dartsgeschiedenis met AA Gent-supporter in hoofdrol

In de iconische Lakeside Club is er gisteren Belgische dartsgeschiedenis geschreven. Andy Baetens kroonde zich immers tot wereldkampioen darts bij de WDF. Niet helemaal een verrassing, de AA-Gent supporter was één van de grote favorieten maar maakte het ook helemaal waar.

LEES OOK: 586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Iconisch toernooi met grote wereldkampioenen

In het Lakeside Leisure Complex vond het wereldkampioenschap Darts plaats bij de WDF, die bond kunnen we omschrijven als de organisatie voor semi-profs of amateurs. De meeste spelers die nadien overstapten naar de PDC waren ooit actief binnen de BDO (die vroeger een WK hielden in Frimley Green). Met onder meer Van Barneveld en Taylor staan er mooie namen op de erelijst.

De BDO verdween maar bij de WDF zijn momenteel een pak nationale organisaties (zoals België en Nederland aangesloten). Doorheen het seizoen verzamelen spelers punten, met als doel een plek op het prestigieuze evenement in Engeland.

Populaire AA Gent-song

Al een heel jaar is onze landgenoot Andy Baetens daarbij zowat onklopbaar. Als nummer één begon hij aan dit WK en die status maakte de supporter van de Buffalo's ook helemaal waar. Achtereenvolgens werden Bialecki, Stone, Tata en Nilsson geklopt, het leverde hem een finaleticket op tegen de Nederlander Landman (die verrassend Klaasen, ex-wereldkampioen, uitschakelde). Als supporter van AA Gent komt Baetens trouwens steeds op met het nummer "Kernkraft 400-Zombie Nation", de goaltune van de Buffalo's.

Als wereldkampioen naar PDC?

Gisteren maakte Baetens finaal ook brandhout van Landman. In een ronduit éénzijde finale won Baetens met maar liefst 6-1 van de Nederlander. Eén doel is nu al bereikt maar de Aalstenaar wil het ook als prof maken en overstappen naar de PDC.

Daarvoor moet hij nu langs de verraderlijke Q-school passeren, die vindt traditioneel kort na het WK van de PDC plaats in Milton Keynes en Kalkar. In Duitsland zal Baetens met een pak spelers strijden voor één van de fel begeerde tourkaarten (voor minimum twee jaar). 

Screenshot: Twitter

 

Zal Baetens ook een tourkaart behalen?

Meest recent

Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

59
59
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

75
75
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

29
29
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

32
32
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

69
69
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

54
54
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

49
49
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

96
96
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

228
228
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

59
59
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

150
150
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

113
113
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

403
403
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

153
153
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

249
249
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

108
108
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

425
425
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

165
165
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

349
349
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

240
240
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

202
202
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

165
165
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

138
138
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

235
235

Meer sportnieuws