Belgische dartsgeschiedenis met AA Gent-supporter in hoofdrol

door
Belgische dartsgeschiedenis met AA Gent-supporter in hoofdrol

In de iconische Lakeside Club is er gisteren Belgische dartsgeschiedenis geschreven. Andy Baetens kroonde zich immers tot wereldkampioen darts bij de WDF. Niet helemaal een verrassing, de AA-Gent supporter was één van de grote favorieten maar maakte het ook helemaal waar.

Iconisch toernooi met grote wereldkampioenen

In het Lakeside Leisure Complex vond het wereldkampioenschap Darts plaats bij de WDF, die bond kunnen we omschrijven als de organisatie voor semi-profs of amateurs. De meeste spelers die nadien overstapten naar de PDC waren ooit actief binnen de BDO (die vroeger een WK hielden in Frimley Green). Met onder meer Van Barneveld en Taylor staan er mooie namen op de erelijst.

De BDO verdween maar bij de WDF zijn momenteel een pak nationale organisaties (zoals België en Nederland aangesloten). Doorheen het seizoen verzamelen spelers punten, met als doel een plek op het prestigieuze evenement in Engeland.

Populaire AA Gent-song

Al een heel jaar is onze landgenoot Andy Baetens daarbij zowat onklopbaar. Als nummer één begon hij aan dit WK en die status maakte de supporter van de Buffalo's ook helemaal waar. Achtereenvolgens werden Bialecki, Stone, Tata en Nilsson geklopt, het leverde hem een finaleticket op tegen de Nederlander Landman (die verrassend Klaasen, ex-wereldkampioen, uitschakelde). Als supporter van AA Gent komt Baetens trouwens steeds op met het nummer "Kernkraft 400-Zombie Nation", de goaltune van de Buffalo's.

Als wereldkampioen naar PDC?

Gisteren maakte Baetens finaal ook brandhout van Landman. In een ronduit éénzijde finale won Baetens met maar liefst 6-1 van de Nederlander. Eén doel is nu al bereikt maar de Aalstenaar wil het ook als prof maken en overstappen naar de PDC.

Daarvoor moet hij nu langs de verraderlijke Q-school passeren, die vindt traditioneel kort na het WK van de PDC plaats in Milton Keynes en Kalkar. In Duitsland zal Baetens met een pak spelers strijden voor één van de fel begeerde tourkaarten (voor minimum twee jaar). 

Screenshot: Twitter

 

Zal Baetens ook een tourkaart behalen?

Meest recent

'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

0
0
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

31
31
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

154
154
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

110
110
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

217
217
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

37
37
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

150
150
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

146
146
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

66
66
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

138
138
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

53
53
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

134
134
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

182
182
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

239
239
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

366
366
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

145
145
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

75
75
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

210
210
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

187
187
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

108
108
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

457
457
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

174
174
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

240
240
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

176
176

Meer sportnieuws