Belgische dartsgeschiedenis met AA Gent-supporter in hoofdrol

107 stemmen
Belgische dartsgeschiedenis met AA Gent-supporter in hoofdrol

In de iconische Lakeside Club is er gisteren Belgische dartsgeschiedenis geschreven. Andy Baetens kroonde zich immers tot wereldkampioen darts bij de WDF. Niet helemaal een verrassing, de AA-Gent supporter was één van de grote favorieten maar maakte het ook helemaal waar.

Iconisch toernooi met grote wereldkampioenen

In het Lakeside Leisure Complex vond het wereldkampioenschap Darts plaats bij de WDF, die bond kunnen we omschrijven als de organisatie voor semi-profs of amateurs. De meeste spelers die nadien overstapten naar de PDC waren ooit actief binnen de BDO (die vroeger een WK hielden in Frimley Green). Met onder meer Van Barneveld en Taylor staan er mooie namen op de erelijst.

De BDO verdween maar bij de WDF zijn momenteel een pak nationale organisaties (zoals België en Nederland aangesloten). Doorheen het seizoen verzamelen spelers punten, met als doel een plek op het prestigieuze evenement in Engeland.

Populaire AA Gent-song

Al een heel jaar is onze landgenoot Andy Baetens daarbij zowat onklopbaar. Als nummer één begon hij aan dit WK en die status maakte de supporter van de Buffalo's ook helemaal waar. Achtereenvolgens werden Bialecki, Stone, Tata en Nilsson geklopt, het leverde hem een finaleticket op tegen de Nederlander Landman (die verrassend Klaasen, ex-wereldkampioen, uitschakelde). Als supporter van AA Gent komt Baetens trouwens steeds op met het nummer "Kernkraft 400-Zombie Nation", de goaltune van de Buffalo's.

Als wereldkampioen naar PDC?

Gisteren maakte Baetens finaal ook brandhout van Landman. In een ronduit éénzijde finale won Baetens met maar liefst 6-1 van de Nederlander. Eén doel is nu al bereikt maar de Aalstenaar wil het ook als prof maken en overstappen naar de PDC.

Daarvoor moet hij nu langs de verraderlijke Q-school passeren, die vindt traditioneel kort na het WK van de PDC plaats in Milton Keynes en Kalkar. In Duitsland zal Baetens met een pak spelers strijden voor één van de fel begeerde tourkaarten (voor minimum twee jaar). 

Screenshot: Twitter

 

Zal Baetens ook een tourkaart behalen?

Meest recent

Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

11
11
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

42
42
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

124
124
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

60
60
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

441
441
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

266
266
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

21
21
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

173
173
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

569
569
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

124
124
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

360
360
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

658
658
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

502
502
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

331
331
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

514
514
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

140
140
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

160
160
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

99
99
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

105
105
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

204
204
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

330
330
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

697
697
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

171
171
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

96
96

Meer sportnieuws