Belgische dartsgeschiedenis met AA Gent-supporter in hoofdrol

107 stemmen
Belgische dartsgeschiedenis met AA Gent-supporter in hoofdrol

In de iconische Lakeside Club is er gisteren Belgische dartsgeschiedenis geschreven. Andy Baetens kroonde zich immers tot wereldkampioen darts bij de WDF. Niet helemaal een verrassing, de AA-Gent supporter was één van de grote favorieten maar maakte het ook helemaal waar.

Iconisch toernooi met grote wereldkampioenen

In het Lakeside Leisure Complex vond het wereldkampioenschap Darts plaats bij de WDF, die bond kunnen we omschrijven als de organisatie voor semi-profs of amateurs. De meeste spelers die nadien overstapten naar de PDC waren ooit actief binnen de BDO (die vroeger een WK hielden in Frimley Green). Met onder meer Van Barneveld en Taylor staan er mooie namen op de erelijst.

De BDO verdween maar bij de WDF zijn momenteel een pak nationale organisaties (zoals België en Nederland aangesloten). Doorheen het seizoen verzamelen spelers punten, met als doel een plek op het prestigieuze evenement in Engeland.

Populaire AA Gent-song

Al een heel jaar is onze landgenoot Andy Baetens daarbij zowat onklopbaar. Als nummer één begon hij aan dit WK en die status maakte de supporter van de Buffalo's ook helemaal waar. Achtereenvolgens werden Bialecki, Stone, Tata en Nilsson geklopt, het leverde hem een finaleticket op tegen de Nederlander Landman (die verrassend Klaasen, ex-wereldkampioen, uitschakelde). Als supporter van AA Gent komt Baetens trouwens steeds op met het nummer "Kernkraft 400-Zombie Nation", de goaltune van de Buffalo's.

Als wereldkampioen naar PDC?

Gisteren maakte Baetens finaal ook brandhout van Landman. In een ronduit éénzijde finale won Baetens met maar liefst 6-1 van de Nederlander. Eén doel is nu al bereikt maar de Aalstenaar wil het ook als prof maken en overstappen naar de PDC.

Daarvoor moet hij nu langs de verraderlijke Q-school passeren, die vindt traditioneel kort na het WK van de PDC plaats in Milton Keynes en Kalkar. In Duitsland zal Baetens met een pak spelers strijden voor één van de fel begeerde tourkaarten (voor minimum twee jaar). 

Screenshot: Twitter

 

Zal Baetens ook een tourkaart behalen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

59
59
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

0
0
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

75
75
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

84
84
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

192
192
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

191
191
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

231
231
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

121
121
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

137
137
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

64
64
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

316
316
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

382
382
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

30
30
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

83
83
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

190
190
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

75
75
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

123
123
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

92
92
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

575
575
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

271
271
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

381
381
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

218
218
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

271
271
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

73
73
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

303
303
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

186
186

Meer sportnieuws