Ruben Van Gucht pakt koffers: 'Familie huivert bij wat ik doe'

door
Ruben Van Gucht pakt koffers: 'Familie huivert bij wat ik doe'

Het zijn drukke dagen voor sportanker Ruben Van Gucht. Gisteren was de blonde presentator van VRT nog op Radio 2 te horen voor zijn programma 'Weekwatchers', kort nadien pakte hij zijn koffers voor een wel heel pittige uitdaging. Eentje die hij met verve volbracht!

LEES OOK: Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Maniakaal bezig

Van Ruben is geweten dat hij naast presentator zelf ook maniakaal met sport bezig is. "Er is eigenlijk nauwelijks een dag waarop ik niet ga lopen. Dat is een gewoonte, een hobby, een manier van leven. De voorbije zomer ben ik in Frankrijk, in Schotland en in Hongarije geweest voor mijn werk en daarnaast moest ik ook nog in Kroatië zijn. Het eerste kledijstuk in mijn koffer zijn mijn loopschoenen.", zo klonk het bij Running.be.

Op die website hield Van Gucht een column bij, vandaag staat hij immers aan de start van de Valencia Marathon, een loopwedstrijd in Spanje. En dat op zich is enorm verrassend.

Angst bij vrouw en moeder

Een aantal jaren geleden liet Ruben bij Het Nieuwsblad immers optekenen dat hij nooit nog een marathon zou lopen. In het verleden ging hij immers een paar keer te diep en op aanraden van zijn toenmalige vrouw Laurence en zijn moeder besloot Van Gucht om marathons te laten voor wat het is.

"Mijn vrouw weet dat ik wel vaker ziek word van een zware duurloop. Toch vroeg zij zich af waarom het altijd moet eindigen met de vraag: komt hij erdoor of gaan we naar het ziekenhuis?" Zo klonk het destijds in de krant. Nu besloot Van Gucht om toch opnieuw de uitdaging aan te gaan.


Een bizarre keuze gezien de voorgaande gezondheidsproblemen?

Meest recent

Sneijder geeft topfavorieten én smaakmaker WK 2026 prijs

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

0
0
Straffe onthulling De Bruyne: "Spraken in de zomer met KDB"

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

23
23
Luxe voor Hasi: "Zij vielen de laatsten weken goed in"

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

41
41
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

32
32
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

90
90
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

149
149
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

19
19
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

99
99
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

129
129
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

128
128
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

122
122
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

66
66
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

193
193
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

645
645
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

99
99
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

73
73
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

85
85
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

286
286
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

176
176
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

185
185
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

58
58
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

251
251
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

65
65
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

120
120

Meer sportnieuws