Ruben Van Gucht pakt koffers: 'Familie huivert bij wat ik doe'

door
Ruben Van Gucht pakt koffers: 'Familie huivert bij wat ik doe'

Het zijn drukke dagen voor sportanker Ruben Van Gucht. Gisteren was de blonde presentator van VRT nog op Radio 2 te horen voor zijn programma 'Weekwatchers', kort nadien pakte hij zijn koffers voor een wel heel pittige uitdaging. Eentje die hij met verve volbracht!

LEES OOK: Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Maniakaal bezig

Van Ruben is geweten dat hij naast presentator zelf ook maniakaal met sport bezig is. "Er is eigenlijk nauwelijks een dag waarop ik niet ga lopen. Dat is een gewoonte, een hobby, een manier van leven. De voorbije zomer ben ik in Frankrijk, in Schotland en in Hongarije geweest voor mijn werk en daarnaast moest ik ook nog in Kroatië zijn. Het eerste kledijstuk in mijn koffer zijn mijn loopschoenen.", zo klonk het bij Running.be.

Op die website hield Van Gucht een column bij, vandaag staat hij immers aan de start van de Valencia Marathon, een loopwedstrijd in Spanje. En dat op zich is enorm verrassend.

Angst bij vrouw en moeder

Een aantal jaren geleden liet Ruben bij Het Nieuwsblad immers optekenen dat hij nooit nog een marathon zou lopen. In het verleden ging hij immers een paar keer te diep en op aanraden van zijn toenmalige vrouw Laurence en zijn moeder besloot Van Gucht om marathons te laten voor wat het is.

"Mijn vrouw weet dat ik wel vaker ziek word van een zware duurloop. Toch vroeg zij zich af waarom het altijd moet eindigen met de vraag: komt hij erdoor of gaan we naar het ziekenhuis?" Zo klonk het destijds in de krant. Nu besloot Van Gucht om toch opnieuw de uitdaging aan te gaan.


Een bizarre keuze gezien de voorgaande gezondheidsproblemen?

Meest recent

Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

2
2
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

11
11
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

162
162
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

39
39
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

60
60
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

190
190
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

185
185
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

323
323
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

140
140
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

38
38
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

137
137
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

182
182
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

42
42
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

138
138
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

239
239
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

225
225
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

194
194
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

45
45
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

287
287
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

352
352
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

53
53
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

195
195
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

213
213
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

339
339
Renard bijt terug: "Als Bart Verhaeghe dat doet ..."

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

392
392

Meer sportnieuws