Ruben Van Gucht pakt koffers: 'Familie huivert bij wat ik doe'

193 stemmen
Ruben Van Gucht pakt koffers: 'Familie huivert bij wat ik doe'

Het zijn drukke dagen voor sportanker Ruben Van Gucht. Gisteren was de blonde presentator van VRT nog op Radio 2 te horen voor zijn programma 'Weekwatchers', kort nadien pakte hij zijn koffers voor een wel heel pittige uitdaging. Eentje die hij met verve volbracht!

LEES OOK: Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Maniakaal bezig

Van Ruben is geweten dat hij naast presentator zelf ook maniakaal met sport bezig is. "Er is eigenlijk nauwelijks een dag waarop ik niet ga lopen. Dat is een gewoonte, een hobby, een manier van leven. De voorbije zomer ben ik in Frankrijk, in Schotland en in Hongarije geweest voor mijn werk en daarnaast moest ik ook nog in Kroatië zijn. Het eerste kledijstuk in mijn koffer zijn mijn loopschoenen.", zo klonk het bij Running.be.

Op die website hield Van Gucht een column bij, vandaag staat hij immers aan de start van de Valencia Marathon, een loopwedstrijd in Spanje. En dat op zich is enorm verrassend.

Angst bij vrouw en moeder

Een aantal jaren geleden liet Ruben bij Het Nieuwsblad immers optekenen dat hij nooit nog een marathon zou lopen. In het verleden ging hij immers een paar keer te diep en op aanraden van zijn toenmalige vrouw Laurence en zijn moeder besloot Van Gucht om marathons te laten voor wat het is.

"Mijn vrouw weet dat ik wel vaker ziek word van een zware duurloop. Toch vroeg zij zich af waarom het altijd moet eindigen met de vraag: komt hij erdoor of gaan we naar het ziekenhuis?" Zo klonk het destijds in de krant. Nu besloot Van Gucht om toch opnieuw de uitdaging aan te gaan.


Een bizarre keuze gezien de voorgaande gezondheidsproblemen?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

10
10
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

151
151
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

66
66
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

90
90
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

131
131
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

80
80
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

127
127
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

47
47
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

294
294
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

100
100
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

633
633
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

62
62
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

264
264
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

279
279
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

563
563
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

464
464
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

731
731
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

77
77
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

116
116
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

188
188
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

96
96
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

237
237
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

172
172
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

162
162

Meer sportnieuws