Mannaert getuigt over alcoholmisbruik: "Zij verbergen het beter"

462 stemmen
Mannaert getuigt over alcoholmisbruik:

Na een periode van twaalf jaar zal Vincent Mannaert aan het einde van dit seizoen afzwaaien als CEO van Club Brugge. De algemeen manager kwam lange tijd positief in het nieuws, omdat hij samen met Verhaeghe Blauw-Zwart serieus wat stappen liet zetten. De laatste jaren zorgde onder meer alcoholmisbruik voor een 'gespannen' relatie, daarover getuigde Mannaert een tijd geleden al eerlijk.

LEES OOK: Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

"Lang denkproces"

Mannaert zelf reageerde gisteren al kort bij Sporza en gaf aan 'lang en grondig' te hebben nagedacht over zijn beslissing. Vandaag vertrok de manager trouwens samen met de entourage/spelersgroep richting Turkije voor de Conference League-wedstrijd tegen Besiktas.

Dat alcoholmisbruik een grote rol speelt in het opstappen van Mannaert wil hij zelf en de club niet gezegd hebben. De laatste jaren kwam de manager echter meer dan hem (en de club) lief was in de media vanwege uitspattingen die gerelateerd waren aan drank. 

Incidenten op en naast het veld

Zo werd Mannaert verschillende keren veroordeeld door de politierechtbank (onder meer voor vluchtmisdrijf) en ook bij zijn club zelf waren er meerdere incidenten, waarbij de manager een paar keer dronken de kleedkamer kwam binnengestormd.

Het kwam hem uiteindelijk op een stevige reprimande te staan vanwege het Club-bestuur. "Op de raad van bestuur van de club heb ik te horen gekregen dat alcohol en de representatie van Club Brugge niet meer samengaan", zo opende de manager destijds bij Humo.

Fout copingmechanisme

Het gevecht met de fles is iets waarover Mannaert ook openlijk kon praten. "Ik heb een probleem met alcohol, dat niet van recente aard is. Ik ben daarvoor in therapie", zo klonk het schuldbewust. "Er zijn gelukkig veel meer goede dan slechte momenten. Maar ik worstel ermee, al jarenlang. En af en toe steekt het de kop op." Sinds een jaar of twee is de manager hiervoor (ambulant) in therapie, al was het vooral zijn gezin dat de aanzet gaf, zo verklaart Mannaert zelf.

De Club-man geeft aan dat hij tijdens zijn professionele carrière af en toe alcohol nodig had maar dat het vaak ook wel goed gaat. De feiten waarvoor hij veroordeeld werd (5 keer voor rijden onder invloed) ontkent hij allerminst. "Ik ben een type dat zichzelf behoorlijk wat druk oplegt, en heb te vaak de fout gemaakt om die druk tegen te gaan met alcohol. Dat is mijn copinggedrag."

De manager heeft overigens ook weet van andere collega's in de voetbalwereld die problemen hebben met alcoholgebruik (namen noemt hij uiteraard niet). Al verbergen ze dit 'beter' dixit Mannaert. Alcohol helemaal afzweren heeft hij trouwens nog steeds niet gedaan, zo besloot Mannaert met "Ik hoop van harte dat het mij ooit lukt".

Denkt u dat hij zijn probleem echt inziet?

Meest recent

Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

404
404
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

229
229
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

173
173
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

163
163
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

511
511
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

318
318
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

276
276
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

298
298
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

289
289
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

90
90
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

177
177
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

139
139
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

844
844
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

364
364
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

69
69
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

121
121
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

415
415
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

89
89
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

337
337
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

397
397
Kiki Vanrafelghem toont foto met vriendin: fans reageren massaal

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

232
232
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

83
83
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

360
360
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

408
408
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

55
55

Meer sportnieuws