Mannaert getuigt over alcoholmisbruik: "Zij verbergen het beter"

door
Mannaert getuigt over alcoholmisbruik:

Na een periode van twaalf jaar zal Vincent Mannaert aan het einde van dit seizoen afzwaaien als CEO van Club Brugge. De algemeen manager kwam lange tijd positief in het nieuws, omdat hij samen met Verhaeghe Blauw-Zwart serieus wat stappen liet zetten. De laatste jaren zorgde onder meer alcoholmisbruik voor een 'gespannen' relatie, daarover getuigde Mannaert een tijd geleden al eerlijk.

LEES OOK: 'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

"Lang denkproces"

Mannaert zelf reageerde gisteren al kort bij Sporza en gaf aan 'lang en grondig' te hebben nagedacht over zijn beslissing. Vandaag vertrok de manager trouwens samen met de entourage/spelersgroep richting Turkije voor de Conference League-wedstrijd tegen Besiktas.

Dat alcoholmisbruik een grote rol speelt in het opstappen van Mannaert wil hij zelf en de club niet gezegd hebben. De laatste jaren kwam de manager echter meer dan hem (en de club) lief was in de media vanwege uitspattingen die gerelateerd waren aan drank. 

Incidenten op en naast het veld

Zo werd Mannaert verschillende keren veroordeeld door de politierechtbank (onder meer voor vluchtmisdrijf) en ook bij zijn club zelf waren er meerdere incidenten, waarbij de manager een paar keer dronken de kleedkamer kwam binnengestormd.

Het kwam hem uiteindelijk op een stevige reprimande te staan vanwege het Club-bestuur. "Op de raad van bestuur van de club heb ik te horen gekregen dat alcohol en de representatie van Club Brugge niet meer samengaan", zo opende de manager destijds bij Humo.

Fout copingmechanisme

Het gevecht met de fles is iets waarover Mannaert ook openlijk kon praten. "Ik heb een probleem met alcohol, dat niet van recente aard is. Ik ben daarvoor in therapie", zo klonk het schuldbewust. "Er zijn gelukkig veel meer goede dan slechte momenten. Maar ik worstel ermee, al jarenlang. En af en toe steekt het de kop op." Sinds een jaar of twee is de manager hiervoor (ambulant) in therapie, al was het vooral zijn gezin dat de aanzet gaf, zo verklaart Mannaert zelf.

De Club-man geeft aan dat hij tijdens zijn professionele carrière af en toe alcohol nodig had maar dat het vaak ook wel goed gaat. De feiten waarvoor hij veroordeeld werd (5 keer voor rijden onder invloed) ontkent hij allerminst. "Ik ben een type dat zichzelf behoorlijk wat druk oplegt, en heb te vaak de fout gemaakt om die druk tegen te gaan met alcohol. Dat is mijn copinggedrag."

De manager heeft overigens ook weet van andere collega's in de voetbalwereld die problemen hebben met alcoholgebruik (namen noemt hij uiteraard niet). Al verbergen ze dit 'beter' dixit Mannaert. Alcohol helemaal afzweren heeft hij trouwens nog steeds niet gedaan, zo besloot Mannaert met "Ik hoop van harte dat het mij ooit lukt".

Denkt u dat hij zijn probleem echt inziet?

Meest recent

Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

57
57
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

218
218
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

269
269
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

231
231
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

138
138
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

368
368
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

198
198
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

327
327
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

119
119
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

156
156
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

283
283
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

577
577
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

173
173
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

595
595
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

114
114
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

119
119
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

262
262
Van Gucht in liefdesdrama: Charlotte gaat vol in de aanval

Is er een pittige liefdesstrijd op gang gekomen in het leven van Ruben Van Gucht? De VRT-presentator ...

248
248
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

73
73
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

157
157
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

80
80
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

189
189
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

89
89
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

123
123

Meer sportnieuws