Mannaert getuigt over alcoholmisbruik: "Zij verbergen het beter"

door
Mannaert getuigt over alcoholmisbruik:

Na een periode van twaalf jaar zal Vincent Mannaert aan het einde van dit seizoen afzwaaien als CEO van Club Brugge. De algemeen manager kwam lange tijd positief in het nieuws, omdat hij samen met Verhaeghe Blauw-Zwart serieus wat stappen liet zetten. De laatste jaren zorgde onder meer alcoholmisbruik voor een 'gespannen' relatie, daarover getuigde Mannaert een tijd geleden al eerlijk.

LEES OOK: Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

"Lang denkproces"

Mannaert zelf reageerde gisteren al kort bij Sporza en gaf aan 'lang en grondig' te hebben nagedacht over zijn beslissing. Vandaag vertrok de manager trouwens samen met de entourage/spelersgroep richting Turkije voor de Conference League-wedstrijd tegen Besiktas.

Dat alcoholmisbruik een grote rol speelt in het opstappen van Mannaert wil hij zelf en de club niet gezegd hebben. De laatste jaren kwam de manager echter meer dan hem (en de club) lief was in de media vanwege uitspattingen die gerelateerd waren aan drank. 

Incidenten op en naast het veld

Zo werd Mannaert verschillende keren veroordeeld door de politierechtbank (onder meer voor vluchtmisdrijf) en ook bij zijn club zelf waren er meerdere incidenten, waarbij de manager een paar keer dronken de kleedkamer kwam binnengestormd.

Het kwam hem uiteindelijk op een stevige reprimande te staan vanwege het Club-bestuur. "Op de raad van bestuur van de club heb ik te horen gekregen dat alcohol en de representatie van Club Brugge niet meer samengaan", zo opende de manager destijds bij Humo.

Fout copingmechanisme

Het gevecht met de fles is iets waarover Mannaert ook openlijk kon praten. "Ik heb een probleem met alcohol, dat niet van recente aard is. Ik ben daarvoor in therapie", zo klonk het schuldbewust. "Er zijn gelukkig veel meer goede dan slechte momenten. Maar ik worstel ermee, al jarenlang. En af en toe steekt het de kop op." Sinds een jaar of twee is de manager hiervoor (ambulant) in therapie, al was het vooral zijn gezin dat de aanzet gaf, zo verklaart Mannaert zelf.

De Club-man geeft aan dat hij tijdens zijn professionele carrière af en toe alcohol nodig had maar dat het vaak ook wel goed gaat. De feiten waarvoor hij veroordeeld werd (5 keer voor rijden onder invloed) ontkent hij allerminst. "Ik ben een type dat zichzelf behoorlijk wat druk oplegt, en heb te vaak de fout gemaakt om die druk tegen te gaan met alcohol. Dat is mijn copinggedrag."

De manager heeft overigens ook weet van andere collega's in de voetbalwereld die problemen hebben met alcoholgebruik (namen noemt hij uiteraard niet). Al verbergen ze dit 'beter' dixit Mannaert. Alcohol helemaal afzweren heeft hij trouwens nog steeds niet gedaan, zo besloot Mannaert met "Ik hoop van harte dat het mij ooit lukt".

Denkt u dat hij zijn probleem echt inziet?

Meest recent

Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

123
123
Baetens en Huybrechts excelleren in geweldig dartsweekend

Andy Baetens en Kim Huybrechts verrasten in positieve zin op de Euro Tour in Wieze. Beide spelers ...

88
88
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

101
101
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

222
222
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

47
47
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

175
175
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

158
158
Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

77
77
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

648
648
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

272
272
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

103
103
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

239
239
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

1166
1166
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

68
68
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

185
185
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

516
516
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

145
145
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

371
371
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

161
161
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

354
354
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

92
92
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

246
246
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

410
410
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

318
318
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

273
273

Meer sportnieuws