Mannaert getuigt over alcoholmisbruik: "Zij verbergen het beter"

door
Mannaert getuigt over alcoholmisbruik:

Na een periode van twaalf jaar zal Vincent Mannaert aan het einde van dit seizoen afzwaaien als CEO van Club Brugge. De algemeen manager kwam lange tijd positief in het nieuws, omdat hij samen met Verhaeghe Blauw-Zwart serieus wat stappen liet zetten. De laatste jaren zorgde onder meer alcoholmisbruik voor een 'gespannen' relatie, daarover getuigde Mannaert een tijd geleden al eerlijk.

LEES OOK: 'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

"Lang denkproces"

Mannaert zelf reageerde gisteren al kort bij Sporza en gaf aan 'lang en grondig' te hebben nagedacht over zijn beslissing. Vandaag vertrok de manager trouwens samen met de entourage/spelersgroep richting Turkije voor de Conference League-wedstrijd tegen Besiktas.

Dat alcoholmisbruik een grote rol speelt in het opstappen van Mannaert wil hij zelf en de club niet gezegd hebben. De laatste jaren kwam de manager echter meer dan hem (en de club) lief was in de media vanwege uitspattingen die gerelateerd waren aan drank. 

Incidenten op en naast het veld

Zo werd Mannaert verschillende keren veroordeeld door de politierechtbank (onder meer voor vluchtmisdrijf) en ook bij zijn club zelf waren er meerdere incidenten, waarbij de manager een paar keer dronken de kleedkamer kwam binnengestormd.

Het kwam hem uiteindelijk op een stevige reprimande te staan vanwege het Club-bestuur. "Op de raad van bestuur van de club heb ik te horen gekregen dat alcohol en de representatie van Club Brugge niet meer samengaan", zo opende de manager destijds bij Humo.

Fout copingmechanisme

Het gevecht met de fles is iets waarover Mannaert ook openlijk kon praten. "Ik heb een probleem met alcohol, dat niet van recente aard is. Ik ben daarvoor in therapie", zo klonk het schuldbewust. "Er zijn gelukkig veel meer goede dan slechte momenten. Maar ik worstel ermee, al jarenlang. En af en toe steekt het de kop op." Sinds een jaar of twee is de manager hiervoor (ambulant) in therapie, al was het vooral zijn gezin dat de aanzet gaf, zo verklaart Mannaert zelf.

De Club-man geeft aan dat hij tijdens zijn professionele carrière af en toe alcohol nodig had maar dat het vaak ook wel goed gaat. De feiten waarvoor hij veroordeeld werd (5 keer voor rijden onder invloed) ontkent hij allerminst. "Ik ben een type dat zichzelf behoorlijk wat druk oplegt, en heb te vaak de fout gemaakt om die druk tegen te gaan met alcohol. Dat is mijn copinggedrag."

De manager heeft overigens ook weet van andere collega's in de voetbalwereld die problemen hebben met alcoholgebruik (namen noemt hij uiteraard niet). Al verbergen ze dit 'beter' dixit Mannaert. Alcohol helemaal afzweren heeft hij trouwens nog steeds niet gedaan, zo besloot Mannaert met "Ik hoop van harte dat het mij ooit lukt".

Denkt u dat hij zijn probleem echt inziet?

Meest recent

Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

343
343
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

193
193
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

176
176
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

139
139
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

799
799
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

31
31
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

166
166
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

440
440
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

104
104
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

94
94
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

529
529
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

96
96
“Het moet stouter”-Coucke beroert met onverwachte stap

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

83
83
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

871
871
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

668
668
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

106
106
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

78
78
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen afgelopen weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider ...

169
169
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

1108
1108
Complete chaos bij VTM: Deschacht reageert verbijsterd

Sinds het einde van zijn actieve voetbalcarrière heeft Olivier Deschacht zijn plaats stevig ...

298
298
Tom Waes haalt vlammend uit richting BV-concurrenten

Een jaar geleden botste Tom Waes met zijn Porsche-oldtimer tegen een botsabsorbeerder aan de ...

258
258
Gert Verheyen verrast iedereen met mysterieuze boodschap

Gert Verheyen en Frank Raes waren jarenlang goede collega's. De twee werkten onder meer samen bij ...

255
255
Sportief mysterie: Welk geheim onthult Marc Coucke vandaag?

Voor Marc Coucke en Anderlecht waren het andermaal woelige weken. In een soort emotionele ...

199
199
VTM-bom barst: kijkers in shock door nieuws over Mulder

Deze namiddag nemen onze Rode Duivels het op tegen Kazachstan. De inzet is duidelijk: het WK-ticket ...

8810
8810
Marc Coucke pakt iedereen in snelheid met grote fusie

De afgelopen weken kwam eindelijk weer wat zuurstof in het Lotto Park te hangen. Het vertrek van ...

1864
1864

Meer sportnieuws