Mannaert getuigt over alcoholmisbruik: "Zij verbergen het beter"

door
Mannaert getuigt over alcoholmisbruik:

Na een periode van twaalf jaar zal Vincent Mannaert aan het einde van dit seizoen afzwaaien als CEO van Club Brugge. De algemeen manager kwam lange tijd positief in het nieuws, omdat hij samen met Verhaeghe Blauw-Zwart serieus wat stappen liet zetten. De laatste jaren zorgde onder meer alcoholmisbruik voor een 'gespannen' relatie, daarover getuigde Mannaert een tijd geleden al eerlijk.

LEES OOK: Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

"Lang denkproces"

Mannaert zelf reageerde gisteren al kort bij Sporza en gaf aan 'lang en grondig' te hebben nagedacht over zijn beslissing. Vandaag vertrok de manager trouwens samen met de entourage/spelersgroep richting Turkije voor de Conference League-wedstrijd tegen Besiktas.

Dat alcoholmisbruik een grote rol speelt in het opstappen van Mannaert wil hij zelf en de club niet gezegd hebben. De laatste jaren kwam de manager echter meer dan hem (en de club) lief was in de media vanwege uitspattingen die gerelateerd waren aan drank. 

Incidenten op en naast het veld

Zo werd Mannaert verschillende keren veroordeeld door de politierechtbank (onder meer voor vluchtmisdrijf) en ook bij zijn club zelf waren er meerdere incidenten, waarbij de manager een paar keer dronken de kleedkamer kwam binnengestormd.

Het kwam hem uiteindelijk op een stevige reprimande te staan vanwege het Club-bestuur. "Op de raad van bestuur van de club heb ik te horen gekregen dat alcohol en de representatie van Club Brugge niet meer samengaan", zo opende de manager destijds bij Humo.

Fout copingmechanisme

Het gevecht met de fles is iets waarover Mannaert ook openlijk kon praten. "Ik heb een probleem met alcohol, dat niet van recente aard is. Ik ben daarvoor in therapie", zo klonk het schuldbewust. "Er zijn gelukkig veel meer goede dan slechte momenten. Maar ik worstel ermee, al jarenlang. En af en toe steekt het de kop op." Sinds een jaar of twee is de manager hiervoor (ambulant) in therapie, al was het vooral zijn gezin dat de aanzet gaf, zo verklaart Mannaert zelf.

De Club-man geeft aan dat hij tijdens zijn professionele carrière af en toe alcohol nodig had maar dat het vaak ook wel goed gaat. De feiten waarvoor hij veroordeeld werd (5 keer voor rijden onder invloed) ontkent hij allerminst. "Ik ben een type dat zichzelf behoorlijk wat druk oplegt, en heb te vaak de fout gemaakt om die druk tegen te gaan met alcohol. Dat is mijn copinggedrag."

De manager heeft overigens ook weet van andere collega's in de voetbalwereld die problemen hebben met alcoholgebruik (namen noemt hij uiteraard niet). Al verbergen ze dit 'beter' dixit Mannaert. Alcohol helemaal afzweren heeft hij trouwens nog steeds niet gedaan, zo besloot Mannaert met "Ik hoop van harte dat het mij ooit lukt".

Denkt u dat hij zijn probleem echt inziet?

Meest recent

Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

157
157
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

81
81
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

139
139
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

60
60
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

63
63
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

1234
1234
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

324
324
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

1028
1028
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

46
46
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

196
196
Zorgwekkende update rond Boskamp: Schokgolf in voetbalwereld

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

349
349
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

58
58
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

221
221
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

114
114
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

124
124
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

69
69
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

551
551
Baetens en Huybrechts excelleren in geweldig dartsweekend

Andy Baetens en Kim Huybrechts verrasten in positieve zin op de Euro Tour in Wieze. Beide spelers ...

92
92
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

132
132
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

246
246
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

55
55
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

195
195
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

271
271
Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

81
81

Meer sportnieuws