Luca Brecel shockeert snookerfans: 'Financieel diepe wonden'

60
Luca Brecel shockeert snookerfans: 'Financieel diepe wonden'

Ongeveer een half jaar geleden maakte Luca Brecel het onmogelijke waar. Na een resem onwaarschijnlijke comebacks kroonde onze landgenoot zich tot wereldkampioen snooker. Een huzarenstukje, aangezien hij de eerste Europeaan van het vasteland was die de titel greep. Nadien volgden... snoepreisjes, dure auto's en een wat minder vormpeil.

Prestige en stevige spaarboek

De prestigieuze titel leverde Brecel een paar maanden geleden 500.000 pond op, vermoedelijk een paar extra lucratieve sponsorcontracten en uitnodigingen voor vaak ook dik betaalde niet-ranking toernooien.

WK-held laat het stevig hangen

Onze landgenoot was al niet echt een trainingsbeest (dat liet hij zelf al meermaals optekenen) maar de laatste maanden liet hij zich soms stevig gaan. Volgers op Instagram zagen hoe Brecel met vriendin Laura heel wat snoepreisjes deed en zich tussendoor een Ferrari aanschafte.

Maar daar bleef het niet bij: onze landgenoot maakte zopas bekend dat er ook nog een Porsche Taycan GTS en een Range Rover aan zijn wagenpark werden toegevoegd. Het zorgde er meteen voor dat Brecel voorlopig geen euromiljonair meer is, zo gaf hij zelf aan. De auto's zouden een dikke 450.000 euro gekost hebben.

"Motivatie moet zo terugkomen"

"Ik wou het gevoel recreëren dat ik had bij het begin van mijn loopbaan, dezelfde druk voelen om te presteren. Ik had wat aansporing nodig, het besef dat het tijd is om weer aan het werk te gaan." Zo gaf hij aan bij Sporza.

Sportief gezien waren de laatste maanden ook niet meteen een 'hoogvlieger'. Op de Shanghai Masters haalde hij nog wel de finale (verlies tegen O'Sullivan), nadien volgden vooral nederlagen in een vroeg stadium van het toernooi. Dat Brecel ook niet echt 'fit' lijkt te staan, was daarbij een vaak gehoorde commentaar.

Op sociale media zijn de reacties alvast verdeeld. Sommige mensen vinden dat Brecel met zijn geld doet wat hij wil, anderen menen dan weer dat dit een kaakslag is in het gezicht van supporters die elke euro figuurlijk in twee moeten bijten. Sportief overleefde Luca alvast de eerste ronde van het UK Championship.

Dom om zo met je geld om te gaan?

Meest recent

Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

334
334
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

39
39
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

275
275
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

27
27
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

50
50
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

655
655
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

36
36
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

48
48
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

181
181
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

120
120
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

45
45
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

297
297
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

157
157
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

69
69
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

103
103
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

233
233
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

105
105
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

529
529
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

530
530
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

214
214
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

413
413
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

150
150
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

254
254
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

221
221
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

493
493

Meer sportnieuws