Amerikaanse 'Peter Wright' zet dartswereld op zijn kop

door
Amerikaanse 'Peter Wright' zet dartswereld op zijn kop

In Engeland is men momenteel in de ban van de Grand Slam of Darts en nog meer van een Amerikaanse sensatie daar. Ene Stowe Buntz bereikte ondertussen immers de kwartfinales, een stunt van formaat want daarvoor moest hij voorbij een handvol wereldtoppers.

Major zonder Belgen

De Grand Slam of Darts is de voorlaatste Major van het jaar in de dartswereld (de grootste toernooien na het WK). Volgend weekend wacht nog de Player Championship Finals, waaraan ook vier Belgen meedoen, op de Grand Slam waren dat er... 0.

Ge-wel-di-ge verrassing

Er wel bij was de verrassende Stowe Buntz. Via het Amerikaanse circuit wist Buntz zich te plaatsen voor één van de majors, dat op zich was al een enorme verrassing. De 44-jarige darter was voor dit toernooi voor het grote publiek een nobele onbekende maar daar kwam al snel verandering in.

In de poulefase wist de Amerikaan zich zowaar als eerste te plaatsen door een zege tegen voormalige wereldkampioenen Peter Wright (PDC) en Stephen Bunting (BDO). Zijn slotwedstrijd ging dan wel verloren tegen Dave Chisnall, een plek in de 1/8ste finales was een feit.

BUN tegen BUN

Maar ook daar ging Buntz verder op zijn élan. Andrew Gilding, al verrassend winnaar van een Major dit jaar, ging eveneens kansloos onderuit en zo zit de Amerikaan bij de laatste 8. Er ondertussen niet meer bij: voormalig wereldkampioenen Smith, Wright, Anderson en... Michael van Gerwen. 

Buntz staat nu opnieuw tegenover Bunting. Deze keer wel naar een langer format (16 gewonnen legs). Kan hij verder stunten en het toernooi winnen? Van de overige spelers lijkt vooral Humphries in bloedvorm te verkeren (hij won gisteren van Anderson en zit al bij de laatste 4), ook Wade mocht na een thriller naar de halve finales.

Update: Ondertussen ging Buntz in de kwartfinale voor de bijl tegen Bunting. Ook Rob Cross zit bij de laatste vier na een zege tegen Damon Heta.

Denkt u dat hij een 'one hit wonder' zal blijven?

Meest recent

Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

41
41
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

31
31
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

16
16
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

14
14
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

112
112
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

48
48
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

220
220
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

121
121
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

35
35
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

118
118
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

190
190
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

57
57
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

196
196
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

61
61
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

82
82
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

222
222
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

72
72
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

759
759
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

417
417
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

48
48
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

408
408
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

150
150
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

404
404
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

146
146
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

178
178

Meer sportnieuws