Amerikaanse 'Peter Wright' zet dartswereld op zijn kop

door
Amerikaanse 'Peter Wright' zet dartswereld op zijn kop

In Engeland is men momenteel in de ban van de Grand Slam of Darts en nog meer van een Amerikaanse sensatie daar. Ene Stowe Buntz bereikte ondertussen immers de kwartfinales, een stunt van formaat want daarvoor moest hij voorbij een handvol wereldtoppers.

Major zonder Belgen

De Grand Slam of Darts is de voorlaatste Major van het jaar in de dartswereld (de grootste toernooien na het WK). Volgend weekend wacht nog de Player Championship Finals, waaraan ook vier Belgen meedoen, op de Grand Slam waren dat er... 0.

Ge-wel-di-ge verrassing

Er wel bij was de verrassende Stowe Buntz. Via het Amerikaanse circuit wist Buntz zich te plaatsen voor één van de majors, dat op zich was al een enorme verrassing. De 44-jarige darter was voor dit toernooi voor het grote publiek een nobele onbekende maar daar kwam al snel verandering in.

In de poulefase wist de Amerikaan zich zowaar als eerste te plaatsen door een zege tegen voormalige wereldkampioenen Peter Wright (PDC) en Stephen Bunting (BDO). Zijn slotwedstrijd ging dan wel verloren tegen Dave Chisnall, een plek in de 1/8ste finales was een feit.

BUN tegen BUN

Maar ook daar ging Buntz verder op zijn élan. Andrew Gilding, al verrassend winnaar van een Major dit jaar, ging eveneens kansloos onderuit en zo zit de Amerikaan bij de laatste 8. Er ondertussen niet meer bij: voormalig wereldkampioenen Smith, Wright, Anderson en... Michael van Gerwen. 

Buntz staat nu opnieuw tegenover Bunting. Deze keer wel naar een langer format (16 gewonnen legs). Kan hij verder stunten en het toernooi winnen? Van de overige spelers lijkt vooral Humphries in bloedvorm te verkeren (hij won gisteren van Anderson en zit al bij de laatste 4), ook Wade mocht na een thriller naar de halve finales.

Update: Ondertussen ging Buntz in de kwartfinale voor de bijl tegen Bunting. Ook Rob Cross zit bij de laatste vier na een zege tegen Damon Heta.

Denkt u dat hij een 'one hit wonder' zal blijven?

Meest recent

'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

30
30
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

75
75
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

112
112
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

42
42
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

69
69
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

36
36
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

179
179
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

25
25
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

146
146
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

207
207
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

43
43
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

116
116
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

213
213
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

99
99
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

70
70
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

148
148
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

326
326
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

309
309
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

202
202
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

550
550
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

43
43
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

246
246
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

184
184
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

262
262

Meer sportnieuws