Amerikaanse 'Peter Wright' zet dartswereld op zijn kop

7 stemmen
Amerikaanse 'Peter Wright' zet dartswereld op zijn kop

In Engeland is men momenteel in de ban van de Grand Slam of Darts en nog meer van een Amerikaanse sensatie daar. Ene Stowe Buntz bereikte ondertussen immers de kwartfinales, een stunt van formaat want daarvoor moest hij voorbij een handvol wereldtoppers.

Major zonder Belgen

De Grand Slam of Darts is de voorlaatste Major van het jaar in de dartswereld (de grootste toernooien na het WK). Volgend weekend wacht nog de Player Championship Finals, waaraan ook vier Belgen meedoen, op de Grand Slam waren dat er... 0.

Ge-wel-di-ge verrassing

Er wel bij was de verrassende Stowe Buntz. Via het Amerikaanse circuit wist Buntz zich te plaatsen voor één van de majors, dat op zich was al een enorme verrassing. De 44-jarige darter was voor dit toernooi voor het grote publiek een nobele onbekende maar daar kwam al snel verandering in.

In de poulefase wist de Amerikaan zich zowaar als eerste te plaatsen door een zege tegen voormalige wereldkampioenen Peter Wright (PDC) en Stephen Bunting (BDO). Zijn slotwedstrijd ging dan wel verloren tegen Dave Chisnall, een plek in de 1/8ste finales was een feit.

BUN tegen BUN

Maar ook daar ging Buntz verder op zijn élan. Andrew Gilding, al verrassend winnaar van een Major dit jaar, ging eveneens kansloos onderuit en zo zit de Amerikaan bij de laatste 8. Er ondertussen niet meer bij: voormalig wereldkampioenen Smith, Wright, Anderson en... Michael van Gerwen. 

Buntz staat nu opnieuw tegenover Bunting. Deze keer wel naar een langer format (16 gewonnen legs). Kan hij verder stunten en het toernooi winnen? Van de overige spelers lijkt vooral Humphries in bloedvorm te verkeren (hij won gisteren van Anderson en zit al bij de laatste 4), ook Wade mocht na een thriller naar de halve finales.

Update: Ondertussen ging Buntz in de kwartfinale voor de bijl tegen Bunting. Ook Rob Cross zit bij de laatste vier na een zege tegen Damon Heta.

Denkt u dat hij een 'one hit wonder' zal blijven?

Meest recent

Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

100
100
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

16
16
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

72
72
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

153
153
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

70
70
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

139
139
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

137
137
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

21
21
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

211
211
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

95
95
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

163
163
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

117
117
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

262
262
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

37
37
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

168
168
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

111
111
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

231
231
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1215
1215
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

111
111
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

308
308
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

396
396
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

30
30
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

60
60
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

362
362

Meer sportnieuws