Amerikaanse 'Peter Wright' zet dartswereld op zijn kop

door
Amerikaanse 'Peter Wright' zet dartswereld op zijn kop

In Engeland is men momenteel in de ban van de Grand Slam of Darts en nog meer van een Amerikaanse sensatie daar. Ene Stowe Buntz bereikte ondertussen immers de kwartfinales, een stunt van formaat want daarvoor moest hij voorbij een handvol wereldtoppers.

Major zonder Belgen

De Grand Slam of Darts is de voorlaatste Major van het jaar in de dartswereld (de grootste toernooien na het WK). Volgend weekend wacht nog de Player Championship Finals, waaraan ook vier Belgen meedoen, op de Grand Slam waren dat er... 0.

Ge-wel-di-ge verrassing

Er wel bij was de verrassende Stowe Buntz. Via het Amerikaanse circuit wist Buntz zich te plaatsen voor één van de majors, dat op zich was al een enorme verrassing. De 44-jarige darter was voor dit toernooi voor het grote publiek een nobele onbekende maar daar kwam al snel verandering in.

In de poulefase wist de Amerikaan zich zowaar als eerste te plaatsen door een zege tegen voormalige wereldkampioenen Peter Wright (PDC) en Stephen Bunting (BDO). Zijn slotwedstrijd ging dan wel verloren tegen Dave Chisnall, een plek in de 1/8ste finales was een feit.

BUN tegen BUN

Maar ook daar ging Buntz verder op zijn élan. Andrew Gilding, al verrassend winnaar van een Major dit jaar, ging eveneens kansloos onderuit en zo zit de Amerikaan bij de laatste 8. Er ondertussen niet meer bij: voormalig wereldkampioenen Smith, Wright, Anderson en... Michael van Gerwen. 

Buntz staat nu opnieuw tegenover Bunting. Deze keer wel naar een langer format (16 gewonnen legs). Kan hij verder stunten en het toernooi winnen? Van de overige spelers lijkt vooral Humphries in bloedvorm te verkeren (hij won gisteren van Anderson en zit al bij de laatste 4), ook Wade mocht na een thriller naar de halve finales.

Update: Ondertussen ging Buntz in de kwartfinale voor de bijl tegen Bunting. Ook Rob Cross zit bij de laatste vier na een zege tegen Damon Heta.

Denkt u dat hij een 'one hit wonder' zal blijven?

Meest recent

Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

15
15
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

99
99
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

38
38
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

63
63
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

38
38
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

48
48
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

85
85
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

46
46
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

430
430
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

71
71
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

171
171
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

291
291
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

281
281
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

213
213
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

229
229
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

247
247
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

438
438
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

427
427
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

85
85
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

287
287
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

161
161
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

203
203
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

588
588
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

70
70

Meer sportnieuws