Amerikaanse 'Peter Wright' zet dartswereld op zijn kop

door
Amerikaanse 'Peter Wright' zet dartswereld op zijn kop

In Engeland is men momenteel in de ban van de Grand Slam of Darts en nog meer van een Amerikaanse sensatie daar. Ene Stowe Buntz bereikte ondertussen immers de kwartfinales, een stunt van formaat want daarvoor moest hij voorbij een handvol wereldtoppers.

Major zonder Belgen

De Grand Slam of Darts is de voorlaatste Major van het jaar in de dartswereld (de grootste toernooien na het WK). Volgend weekend wacht nog de Player Championship Finals, waaraan ook vier Belgen meedoen, op de Grand Slam waren dat er... 0.

Ge-wel-di-ge verrassing

Er wel bij was de verrassende Stowe Buntz. Via het Amerikaanse circuit wist Buntz zich te plaatsen voor één van de majors, dat op zich was al een enorme verrassing. De 44-jarige darter was voor dit toernooi voor het grote publiek een nobele onbekende maar daar kwam al snel verandering in.

In de poulefase wist de Amerikaan zich zowaar als eerste te plaatsen door een zege tegen voormalige wereldkampioenen Peter Wright (PDC) en Stephen Bunting (BDO). Zijn slotwedstrijd ging dan wel verloren tegen Dave Chisnall, een plek in de 1/8ste finales was een feit.

BUN tegen BUN

Maar ook daar ging Buntz verder op zijn élan. Andrew Gilding, al verrassend winnaar van een Major dit jaar, ging eveneens kansloos onderuit en zo zit de Amerikaan bij de laatste 8. Er ondertussen niet meer bij: voormalig wereldkampioenen Smith, Wright, Anderson en... Michael van Gerwen. 

Buntz staat nu opnieuw tegenover Bunting. Deze keer wel naar een langer format (16 gewonnen legs). Kan hij verder stunten en het toernooi winnen? Van de overige spelers lijkt vooral Humphries in bloedvorm te verkeren (hij won gisteren van Anderson en zit al bij de laatste 4), ook Wade mocht na een thriller naar de halve finales.

Update: Ondertussen ging Buntz in de kwartfinale voor de bijl tegen Bunting. Ook Rob Cross zit bij de laatste vier na een zege tegen Damon Heta.

Denkt u dat hij een 'one hit wonder' zal blijven?

Meest recent

Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

26
26
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

56
56
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

181
181
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

32
32
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

103
103
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

58
58
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

55
55
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

163
163
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

95
95
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

361
361
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

151
151
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

74
74
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

369
369
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

17
17
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

161
161
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

623
623
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

65
65
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

84
84
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

293
293
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

231
231
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

187
187
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

165
165
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

232
232
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

329
329

Meer sportnieuws