Drama voor Stijn Stijnen: einde loopbaan?

2051 stemmen
Drama voor Stijn Stijnen: einde loopbaan?

De laatste weken verliepen voor Stijn Stijnen in een uiterst 'woelige' sfeer. De succescoach van Patro Eisden Maasmechelen ging een paar keer stevig over de schreef bij zijn 'gepassioneerde' coaching, in die mate dat er zelfs vragen worden gesteld bij zijn verdere functioneren als T1. Of het de Limburger deert is maar een vraagteken, een stukje controverse was nooit veraf tijdens zijn carrière.

LEES OOK: STVV zoekt opvolger Vrancken: dit zijn 10 kandidaten

Frigo met stinkend luchtje

Jarenlang was Stijnen het absolute boegbeeld van Club Brugge, tot hij in februari 2011 omwille "van herhaaldelijk onprofessioneel gedrag" naar de B-kern verwezen werd. Achteraf was het Peter Vandenbempt die met het verhaal naar buiten kwam dat de doelman via internetfora onder verschillende namen geprobeerd had zijn collega's zwart te maken. Dat deed hij onder meer met de naam 'frigo', een bijnaam die jaren later nog altijd aan de T1 van Patro hangt.

Het contract tussen Stijnen en Club werd uiteindelijk stopgezet, waarna de doelman nog een korte periode bij Beerchot actief was. Ook bij de Rode Duivels was de Limburger jarenlang de nummer één en zorgde hij nu en dan voor een stevige rel. Zo herinnert iedereen zich vermoedelijk nog de hetze met Cristiano Ronaldo. Enkele dagen voor de confrontatie met Portugal gaf Stijnen aan dat de sterspeler zo hard mogelijk moest aangepakt worden, een verhaal dat in de buitenlandse pers gretig werd opgepikt en opgepookt. 

Rode draad door carrière

Na zijn actieve spelersloopbaan was Stijnen vooral actief bij amateurploegen: eerst bij Sporting Hasselt. Die club redde hij van de vereffening en hij was er een tijdlang zowel voorzitter als speler. Toen al ging het serieus fout: de ex-speler van Club kreeg aanvankelijk een voorwaardelijke schorsing van zes maanden, na een incident in de wedstrijd tussen Geel en Hasselt kwamen daar nog twee maanden effectief bovenop en werd de voorwaardelijke schorsing dus finaal omgezet in 8 maanden effectief. De Limburgse club zette hun ex-voorzitter meteen aan de deur.

Tussendoor was er ook nog een onverkwikkelijke zaak in zijn privé-leven. Stijnen stapte immers in de politiek, zat in de gemeenteraad van Hasselt maar kreeg een klacht aan zijn been vanwege domiciliefraude (omdat hij in Nieuwerkerken zou wonen). De Raad van State oordeelde finaal dat hij zijn zitje moest opgeven.

Feiten van vermeende stalking

Hasselt zou Stijnen finaal zelfs voor de rechtbank brengen vanwege 'stalking'. In eerste instantie werd de voormalig speler van Club Brugge ook veroordeeld, het hof van beroep zou hem echter volledig vrijspreken.

Sportief succes, extrasportief drama

In 2018 zou Stijnen trainer worden van Patro, een club die tussendoor ook een paar keer van eigenaar veranderde maar waar de Limburger het wel prima doet. Hij leidde de traditieclub vanuit de tweede amateurklasse in no time richting de Challenger Pro League. Ook hierbij weer de rode draad in het verhaal: meerdere uitsluitingen. Doorgaans voor verbale uitbarstingen, zo ook op het veld van KVK Tienen, waar Patro een paar jaren geleden op de laatste speeldag een ticket voor de eindronde uit handen liet glippen.

 

Dit seizoen zit hij al aan zes gele en één rode kaart, die laatste leverde hem nu drie speeldagen effectieve schorsing (en 4 met uitstel) op en een stevige sneer vanwege het Disciplinair Comité: “Mogelijks is Stijn Stijnen tot het besef gekomen dat hij niet langer een plaats heeft in het profvoetbal indien hij zijn emoties niet onder controle kan houden en/of niet het gepaste respect kan opbrengen voor de wedstrijdleiding". Het is de vraag of zijn 'spijt' ook omgezet wordt in daden, anders dreig een roemloze aftocht uit het profvoetbal.

Had hij een veel zwaardere schorsing moeten krijgen?

Meest recent

Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

391
391
Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

Wanneer Marc Coucke van zich laat horen, wordt er doorgaans geluisterd. De ondernemer en ...

344
344
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

285
285
Hans Vanaken betovert Brugse fans met ongezien gebaar

Een paar dagen na het veiligstellen van de landstitel is de euforie in Brugge nog lang niet ...

219
219
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

1105
1105
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

220
220
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

720
720
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

162
162
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

189
189
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

300
300
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

146
146
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

264
264
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

23
23
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

778
778
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

83
83
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

461
461
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

592
592
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

190
190
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

147
147
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

980
980
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

63
63
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

125
125
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

467
467
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

160
160
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

104
104

Meer sportnieuws