Drama voor Stijn Stijnen: einde loopbaan?

2051 stemmen
Drama voor Stijn Stijnen: einde loopbaan?

De laatste weken verliepen voor Stijn Stijnen in een uiterst 'woelige' sfeer. De succescoach van Patro Eisden Maasmechelen ging een paar keer stevig over de schreef bij zijn 'gepassioneerde' coaching, in die mate dat er zelfs vragen worden gesteld bij zijn verdere functioneren als T1. Of het de Limburger deert is maar een vraagteken, een stukje controverse was nooit veraf tijdens zijn carrière.

LEES OOK: Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Frigo met stinkend luchtje

Jarenlang was Stijnen het absolute boegbeeld van Club Brugge, tot hij in februari 2011 omwille "van herhaaldelijk onprofessioneel gedrag" naar de B-kern verwezen werd. Achteraf was het Peter Vandenbempt die met het verhaal naar buiten kwam dat de doelman via internetfora onder verschillende namen geprobeerd had zijn collega's zwart te maken. Dat deed hij onder meer met de naam 'frigo', een bijnaam die jaren later nog altijd aan de T1 van Patro hangt.

Het contract tussen Stijnen en Club werd uiteindelijk stopgezet, waarna de doelman nog een korte periode bij Beerchot actief was. Ook bij de Rode Duivels was de Limburger jarenlang de nummer één en zorgde hij nu en dan voor een stevige rel. Zo herinnert iedereen zich vermoedelijk nog de hetze met Cristiano Ronaldo. Enkele dagen voor de confrontatie met Portugal gaf Stijnen aan dat de sterspeler zo hard mogelijk moest aangepakt worden, een verhaal dat in de buitenlandse pers gretig werd opgepikt en opgepookt. 

Rode draad door carrière

Na zijn actieve spelersloopbaan was Stijnen vooral actief bij amateurploegen: eerst bij Sporting Hasselt. Die club redde hij van de vereffening en hij was er een tijdlang zowel voorzitter als speler. Toen al ging het serieus fout: de ex-speler van Club kreeg aanvankelijk een voorwaardelijke schorsing van zes maanden, na een incident in de wedstrijd tussen Geel en Hasselt kwamen daar nog twee maanden effectief bovenop en werd de voorwaardelijke schorsing dus finaal omgezet in 8 maanden effectief. De Limburgse club zette hun ex-voorzitter meteen aan de deur.

Tussendoor was er ook nog een onverkwikkelijke zaak in zijn privé-leven. Stijnen stapte immers in de politiek, zat in de gemeenteraad van Hasselt maar kreeg een klacht aan zijn been vanwege domiciliefraude (omdat hij in Nieuwerkerken zou wonen). De Raad van State oordeelde finaal dat hij zijn zitje moest opgeven.

Feiten van vermeende stalking

Hasselt zou Stijnen finaal zelfs voor de rechtbank brengen vanwege 'stalking'. In eerste instantie werd de voormalig speler van Club Brugge ook veroordeeld, het hof van beroep zou hem echter volledig vrijspreken.

Sportief succes, extrasportief drama

In 2018 zou Stijnen trainer worden van Patro, een club die tussendoor ook een paar keer van eigenaar veranderde maar waar de Limburger het wel prima doet. Hij leidde de traditieclub vanuit de tweede amateurklasse in no time richting de Challenger Pro League. Ook hierbij weer de rode draad in het verhaal: meerdere uitsluitingen. Doorgaans voor verbale uitbarstingen, zo ook op het veld van KVK Tienen, waar Patro een paar jaren geleden op de laatste speeldag een ticket voor de eindronde uit handen liet glippen.

 

Dit seizoen zit hij al aan zes gele en één rode kaart, die laatste leverde hem nu drie speeldagen effectieve schorsing (en 4 met uitstel) op en een stevige sneer vanwege het Disciplinair Comité: “Mogelijks is Stijn Stijnen tot het besef gekomen dat hij niet langer een plaats heeft in het profvoetbal indien hij zijn emoties niet onder controle kan houden en/of niet het gepaste respect kan opbrengen voor de wedstrijdleiding". Het is de vraag of zijn 'spijt' ook omgezet wordt in daden, anders dreig een roemloze aftocht uit het profvoetbal.

Had hij een veel zwaardere schorsing moeten krijgen?

Meest recent

Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

217
217
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

195
195
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

1083
1083
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

40
40
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

358
358
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

210
210
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

66
66
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

311
311
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

188
188
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

59
59
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

108
108
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

238
238
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

31
31
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

204
204
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

186
186
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

109
109
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

151
151
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

200
200
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

45
45
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

502
502
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

136
136
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

370
370
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

665
665
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

271
271
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

376
376

Meer sportnieuws