Drama voor Stijn Stijnen: einde loopbaan?

2051 stemmen
Drama voor Stijn Stijnen: einde loopbaan?

De laatste weken verliepen voor Stijn Stijnen in een uiterst 'woelige' sfeer. De succescoach van Patro Eisden Maasmechelen ging een paar keer stevig over de schreef bij zijn 'gepassioneerde' coaching, in die mate dat er zelfs vragen worden gesteld bij zijn verdere functioneren als T1. Of het de Limburger deert is maar een vraagteken, een stukje controverse was nooit veraf tijdens zijn carrière.

LEES OOK: Patro pakt alweer uit met opmerkelijke aanwinst

Frigo met stinkend luchtje

Jarenlang was Stijnen het absolute boegbeeld van Club Brugge, tot hij in februari 2011 omwille "van herhaaldelijk onprofessioneel gedrag" naar de B-kern verwezen werd. Achteraf was het Peter Vandenbempt die met het verhaal naar buiten kwam dat de doelman via internetfora onder verschillende namen geprobeerd had zijn collega's zwart te maken. Dat deed hij onder meer met de naam 'frigo', een bijnaam die jaren later nog altijd aan de T1 van Patro hangt.

Het contract tussen Stijnen en Club werd uiteindelijk stopgezet, waarna de doelman nog een korte periode bij Beerchot actief was. Ook bij de Rode Duivels was de Limburger jarenlang de nummer één en zorgde hij nu en dan voor een stevige rel. Zo herinnert iedereen zich vermoedelijk nog de hetze met Cristiano Ronaldo. Enkele dagen voor de confrontatie met Portugal gaf Stijnen aan dat de sterspeler zo hard mogelijk moest aangepakt worden, een verhaal dat in de buitenlandse pers gretig werd opgepikt en opgepookt. 

Rode draad door carrière

Na zijn actieve spelersloopbaan was Stijnen vooral actief bij amateurploegen: eerst bij Sporting Hasselt. Die club redde hij van de vereffening en hij was er een tijdlang zowel voorzitter als speler. Toen al ging het serieus fout: de ex-speler van Club kreeg aanvankelijk een voorwaardelijke schorsing van zes maanden, na een incident in de wedstrijd tussen Geel en Hasselt kwamen daar nog twee maanden effectief bovenop en werd de voorwaardelijke schorsing dus finaal omgezet in 8 maanden effectief. De Limburgse club zette hun ex-voorzitter meteen aan de deur.

Tussendoor was er ook nog een onverkwikkelijke zaak in zijn privé-leven. Stijnen stapte immers in de politiek, zat in de gemeenteraad van Hasselt maar kreeg een klacht aan zijn been vanwege domiciliefraude (omdat hij in Nieuwerkerken zou wonen). De Raad van State oordeelde finaal dat hij zijn zitje moest opgeven.

Feiten van vermeende stalking

Hasselt zou Stijnen finaal zelfs voor de rechtbank brengen vanwege 'stalking'. In eerste instantie werd de voormalig speler van Club Brugge ook veroordeeld, het hof van beroep zou hem echter volledig vrijspreken.

Sportief succes, extrasportief drama

In 2018 zou Stijnen trainer worden van Patro, een club die tussendoor ook een paar keer van eigenaar veranderde maar waar de Limburger het wel prima doet. Hij leidde de traditieclub vanuit de tweede amateurklasse in no time richting de Challenger Pro League. Ook hierbij weer de rode draad in het verhaal: meerdere uitsluitingen. Doorgaans voor verbale uitbarstingen, zo ook op het veld van KVK Tienen, waar Patro een paar jaren geleden op de laatste speeldag een ticket voor de eindronde uit handen liet glippen.

 

Dit seizoen zit hij al aan zes gele en één rode kaart, die laatste leverde hem nu drie speeldagen effectieve schorsing (en 4 met uitstel) op en een stevige sneer vanwege het Disciplinair Comité: “Mogelijks is Stijn Stijnen tot het besef gekomen dat hij niet langer een plaats heeft in het profvoetbal indien hij zijn emoties niet onder controle kan houden en/of niet het gepaste respect kan opbrengen voor de wedstrijdleiding". Het is de vraag of zijn 'spijt' ook omgezet wordt in daden, anders dreig een roemloze aftocht uit het profvoetbal.

Had hij een veel zwaardere schorsing moeten krijgen?

Meest recent

Ruben Van Gucht dropt enorme bom bij Vandaag Inside

Maandenlang werd er volop gespeculeerd, maar Ruben Van Gucht hield de lippen stijf op elkaar. Tot ...

338
338
Nieuw Clubstadion? De oorlog lijkt nog lang niet voorbij

Twintig jaar strijd lijkt in één klap voorbij, maar achter de schermen is het laatste ...

1448
1448
Rode Duivels zorgen nu ook buiten het veld voor chaos

Een plaats in de halve finale lonkt en heel België leeft toe naar de kraker tegen Spanje. Maar ...

170
170
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

52
52
Coucke laat miljoenen spreken: "Breng het niet naar buiten"

Marc Coucke geldt uiteraard als één van de rijkste mensen van ons land. De eigenaar ...

293
293
De Ketelaere doet monden openvallen met opvallend geheim

Soms is één avond genoeg om alle twijfels weg te vegen. Waar de kritiek de voorbije ...

303
303
Update gezondheidstoestand Karel Snoeckx beroert iedereen

De voetbalwereld (en ver daarbuiten) is al dagenlang in de ban van een absurd geval van ...

197
197
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

846
846
Opvallende WK-post van Marc Coucke zorgt voor storm

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor hun allesbeslissende achtste finale tegen de Verenigde ...

596
596
Transfer ex-STVV'er veroorzaakt golf van verontwaardiging

Een transfer die sportief nauwelijks ophef zou veroorzaken, heeft internationaal toch voor felle ...

66
66
Nieuwe wending in drama rond ex-Rode Duivel Snoeckx

De Belgische voetbalwereld leeft al sinds zaterdag in spanning mee met de toestand van ...

662
662
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

384
384
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

635
635
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

150
150
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

196
196
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

72
72
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

665
665
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

136
136
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

509
509
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

263
263
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

191
191
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

182
182
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

547
547
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

330
330
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

286
286

Meer sportnieuws