Drama voor Stijn Stijnen: einde loopbaan?

2051
Drama voor Stijn Stijnen: einde loopbaan?

De laatste weken verliepen voor Stijn Stijnen in een uiterst 'woelige' sfeer. De succescoach van Patro Eisden Maasmechelen ging een paar keer stevig over de schreef bij zijn 'gepassioneerde' coaching, in die mate dat er zelfs vragen worden gesteld bij zijn verdere functioneren als T1. Of het de Limburger deert is maar een vraagteken, een stukje controverse was nooit veraf tijdens zijn carrière.

LEES OOK: Stijnen onder de indruk van twee spelers van Anderlecht

Frigo met stinkend luchtje

Jarenlang was Stijnen het absolute boegbeeld van Club Brugge, tot hij in februari 2011 omwille "van herhaaldelijk onprofessioneel gedrag" naar de B-kern verwezen werd. Achteraf was het Peter Vandenbempt die met het verhaal naar buiten kwam dat de doelman via internetfora onder verschillende namen geprobeerd had zijn collega's zwart te maken. Dat deed hij onder meer met de naam 'frigo', een bijnaam die jaren later nog altijd aan de T1 van Patro hangt.

Het contract tussen Stijnen en Club werd uiteindelijk stopgezet, waarna de doelman nog een korte periode bij Beerchot actief was. Ook bij de Rode Duivels was de Limburger jarenlang de nummer één en zorgde hij nu en dan voor een stevige rel. Zo herinnert iedereen zich vermoedelijk nog de hetze met Cristiano Ronaldo. Enkele dagen voor de confrontatie met Portugal gaf Stijnen aan dat de sterspeler zo hard mogelijk moest aangepakt worden, een verhaal dat in de buitenlandse pers gretig werd opgepikt en opgepookt. 

Rode draad door carrière

Na zijn actieve spelersloopbaan was Stijnen vooral actief bij amateurploegen: eerst bij Sporting Hasselt. Die club redde hij van de vereffening en hij was er een tijdlang zowel voorzitter als speler. Toen al ging het serieus fout: de ex-speler van Club kreeg aanvankelijk een voorwaardelijke schorsing van zes maanden, na een incident in de wedstrijd tussen Geel en Hasselt kwamen daar nog twee maanden effectief bovenop en werd de voorwaardelijke schorsing dus finaal omgezet in 8 maanden effectief. De Limburgse club zette hun ex-voorzitter meteen aan de deur.

Tussendoor was er ook nog een onverkwikkelijke zaak in zijn privé-leven. Stijnen stapte immers in de politiek, zat in de gemeenteraad van Hasselt maar kreeg een klacht aan zijn been vanwege domiciliefraude (omdat hij in Nieuwerkerken zou wonen). De Raad van State oordeelde finaal dat hij zijn zitje moest opgeven.

Feiten van vermeende stalking

Hasselt zou Stijnen finaal zelfs voor de rechtbank brengen vanwege 'stalking'. In eerste instantie werd de voormalig speler van Club Brugge ook veroordeeld, het hof van beroep zou hem echter volledig vrijspreken.

Sportief succes, extrasportief drama

In 2018 zou Stijnen trainer worden van Patro, een club die tussendoor ook een paar keer van eigenaar veranderde maar waar de Limburger het wel prima doet. Hij leidde de traditieclub vanuit de tweede amateurklasse in no time richting de Challenger Pro League. Ook hierbij weer de rode draad in het verhaal: meerdere uitsluitingen. Doorgaans voor verbale uitbarstingen, zo ook op het veld van KVK Tienen, waar Patro een paar jaren geleden op de laatste speeldag een ticket voor de eindronde uit handen liet glippen.

 

Dit seizoen zit hij al aan zes gele en één rode kaart, die laatste leverde hem nu drie speeldagen effectieve schorsing (en 4 met uitstel) op en een stevige sneer vanwege het Disciplinair Comité: “Mogelijks is Stijn Stijnen tot het besef gekomen dat hij niet langer een plaats heeft in het profvoetbal indien hij zijn emoties niet onder controle kan houden en/of niet het gepaste respect kan opbrengen voor de wedstrijdleiding". Het is de vraag of zijn 'spijt' ook omgezet wordt in daden, anders dreig een roemloze aftocht uit het profvoetbal.

Had hij een veel zwaardere schorsing moeten krijgen?

Meest recent

De Cuyper doorbreekt stilte over hartverscheurende periode

Wat vandaag bijna vanzelfsprekend lijkt, hing voor Maxim De Cuyper ooit aan een zijden draadje. De ...

17
17
"Hij heeft niets getekend"-Coucke legt waarheid op tafel

Marc Coucke heeft een leven waar veel mensen van dromen. De man is stinkend rijk en kocht zich in ...

80
80
Brandon Mechele raakt Brugse fans met emotioneel bericht

Brandon Mechele laat zich deze keer van een opvallend andere kant zien. De verdediger van Club ...

191
191
Donkere wolken boven Ruben Van Gucht: alarmbellen gaan af

Donkere wolken pakken zich steeds nadrukkelijker samen rond Ruben Van Gucht. De 39-jarige ...

196
196
Roberto Carlos lost horrorverhaal: "160 miljoen euro..."

Roberto Carlos heeft naar eigen zeggen bijna zijn volledige opgebouwde vermogen verloren na ...

104
104
Van Gucht krijgt ijskoude douche: Relatiebom barst in Gent

Ruben Van Gucht blijft ook na zijn exit uit de Verraders het nieuws domineren. De sportjournalist ...

252
252
Courtois keert terug naar België: reden is héél opvallend

Thibaut Courtois is nog eens in België en deze keer draait zijn bezoek niet om de Rode Duivels. ...

444
444
Supportersclash Beerschot-KVM: Gevolgen zijn bikkelhard

De gebeurtenissen op een parking in Geel blijven nazinderen binnen de supporterswereld. Wat vorig ...

288
288
"Negen keer"-Emotionele Merckx grijpt voetbalfans naar keel

“Ik heb afgezien, ja.” Meer woorden heeft Eddy Merckx niet nodig om de ernst van zijn ...

166
166
Vandenbempt komt met straffe woorden over Verheyen

Vijftien jaar samenwerken en nog altijd moeiteloos naast elkaar zitten alsof ze nooit anders hebben ...

598
598
Coucke zorgt voor nieuwe schokgolf aan Belgische kust

Marc Coucke blijft verrassen met zijn zakelijke keuzes. De ondernemer zet opnieuw een opvallende ...

141
141
Van Gucht flikt het weer: Nieuwe Charlotte duikt op

Ruben Van Gucht blijft iedereen verbazen. De presentator werd nog maar pas (op TV dan) uit het ...

153
153
Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Marc Coucke stond woensdagavond even helemaal in de schijnwerpers in het Gentse Wintercircus. De ...

509
509
Rik De Mil gekortwiekt: opgestoken duim spreekt boekdelen

Het is duidelijk dat er momenteel weinig reden is voor stress bij AA Gent. De Buffalo's zijn ...

239
239
Van Gucht lokt woede uit: "Hij heeft een extreme drang, ten koste van alles"

Ruben Van Gucht liet in De Verraders een spoor van verbazing en ergernis achter. Zijn creatieve ...

320
320
Storm blijft waaien boven KVDO: beslissing raakt snoeihard

Het dossier dat al weken voor onrust zorgt binnen KV Diksmuide Oostende krijgt voorlopig geen nieuwe ...

88
88
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

51
51
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

37
37
Sensationele comeback: twee trainers ruiken bloed in CPL

Ook in de Challenger Pro League is de eerste fase van de competitie achter de rug. En daarbij vallen ...

354
354
Ruben Van Gucht gaat diep door het stof: Verbijsterende exit

Ruben Van Gucht beleefde een weekend van uitersten. Terwijl zijn vriendin Valentine Besard de titel ...

113
113
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

966
966
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

163
163
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

540
540
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

70
70
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

103
103

Meer sportnieuws