BEKIJK: Belgen doen gooi naar wereldtitel darts na heerlijk gevecht!

door
BEKIJK: Belgen doen gooi naar wereldtitel darts na heerlijk gevecht!

Er is de laatste dagen al veel over gezegd en geschreven: de relatie tussen onze twee topdarters Kim Huybrechts en Dimitri Van den Bergh was op zijn zachtst gezegd verzuurd te noemen. De twee zorgden voor een zelden gezien dieptepunt tijdens hun eerste wedstrijd (ondanks de winst) door elkaar geen blik te gunnen. De lucht lijkt echter zeker deels opgeklaard en onze landgenoten staan zowaar op het punt om dartgeschiedenis te schrijven.


In de eerste wedstrijd van deze World Cup of Darts bleek dat er een serieus haar in de boter zat tussen The Dreammaker en The Hurricane. De twee stonden op deze officieuze wereldbeker voor landenteams zowat altijd garant voor vriendschap, spektakel en enthousiasme maar geen van die elementen zagen we in de gewonnen wedstrijd tegen Finland.

Ambras met happy end

Een incident in de privé-sfeer zou de oorzaak zijn, geruchten gaan over een stevige ruzie tussen Evi en Dana (de respectievelijke vrouwen van VDB en Huybrechts), mogelijk mede veroorzaakt door enkele zaken die Kim Huybrechts aan te merken had op het gedrag van The Dreammaker tijdens de Premier League. Na bemiddeling door zaakwaarnemer Mac Elkin besloten onze vaandeldragers om zich toch professioneel te gedragen en er volgde een nieuwe zege tegen China, inclusief groepswinst.

In de achtste finales zat de loting voor België niet mee, ons land werd immers gekoppeld aan het sterke Nederland. Onze Noorderburen deden het weliswaar zonder Van Gerwen (blessure) maar met Noppert en Van Duijvenbode stonden er nog twee echte toppers op het podium. In Duitsland werd het een nagelbijter van jewelste. Huybrechts en Van den Bergh liepen 5-7 uit, kregen bij 6-7 een unieke kans om het af te maken maar finaal kwam Nederland terug op gelijke hoogte en volgde een beslissende leg. Daarin mochten onze Noorderburen starten maar was het The Dreammaker die het mocht afmaken op dubbel 16. Ondertussen hebben onze landgenoten ook hun kwartfinale afgewerkt en dat werd andermaal een nagelbijter! The Hurricane en The Dreammaker namen een vlammende start en kwamen 4-1 voor. Titelverdediger Australië vocht echter terug maar bij 5-5 stoomde België door naar een 5-7 voorsprong. Net zoals gisteren tegen Nederland vochten ook de Aussies terug en bij 7-7 kregen we een razend spannende beslissende leg. Een eerste 'matchpunt' werd door Damon Heta gemist, waarna Kim Huybrechts het afmaakte op dubbel 8. Vanavond doet België een gooi naar opperste glorie, daarvoor moet het eerst voorbij het ijzersterke Wales (Price-Clayton), in een mogelijke finale wacht Duitsland of Schotland (die met 8-0 wonnen van Frankrijk!).

POLL: Zal België vandaag het WK ook winnen?

Meest recent

Julie Vanloo trakteert Club-fans op zwoel spektakel

Club Brugge neemt het zo meteen in de Slag om Vlaanderen op tegen AA Gent. Andermaal een cruciaal ...

44
44
Beruchte porno-actrice brutaal voor schut gezet bij club Sels

Nottingham Forest is bezig aan een uitstekend seizoen in de Premier League. De club van Rode Duivel ...

40
40
Coucke en Alderweireld lyrisch na comeback Bart De Pauw

Gisterenavond is de langverwachte theatershow ‘Het uur van de olifant’ van Bart De ...

51
51
Geniaal: DIW zoekt en vindt schoonouders van Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde maandagavond voor een kleine mediastorm, dit na zijn doortocht in De ...

19
19
Horror in amateur: 'Bewusteloos blijven schoppen op hoofd'

Voetbal Vlaanderen houdt regelmatig campagnes om op te roepen tot 'onderling respect' en fair-play ...

46
46
Groot schandaal: Evenepoel haalt furieus uit naar Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht heeft privé al wat stormen doorstaan, degene die nu op hem afkomt zou wel ...

68
68
"Het beste snooker ooit op een WK": Brecel gooit hoge ogen

Luca Brecel lijkt na één sessie al hard op weg richting de kwartfinales op het WK ...

117
117
Herman Brusselmans rekent snoeihard af met de paus: 'Sukkel!'

Heel recent nog had Herman Brusselmans een rechtszaak aan zijn been. Dat kwam door een aangebrande ...

216
216
Stevens-zussen doen voetbalwereld naar adem happen

Wie van de voetballiefhebbers kent niet de zusjes Stevens? De dames zijn al jaren een geweldige hit ...

703
703
Brecel stoot door na prachtige 'remontada' en spraakmakend interview

Luca Brecel kwam de afgelopen dagen voor de eerste keer in actie op het WK Snooker. Tegen Ryan Day ...

96
96
Poetin doet Paul Gheysens huiveren: 'Financieel fiasco'

Het gaat al een tijdje niet bijster goed met Ghelamco, het vastgoedbedrijf van Antwerp-eigenaar Paul ...

590
590
Ingrijpende beslissing Dimitri Van den bergh, Huybrechts in de dans?

Dit weekend staat er een nieuwe manche van de Euro Tour in het darts op het programma. Dat zal er ...

91
91
Gilles De Coster huivert: 'Grootste Mol-blunder ooit?'

Het nieuwe seizoen van De Mol slaat andermaal aan bij TV-kijkend Vlaanderen. Op het succesformat ...

63
63
Annelien Coorevits bloost: "Je plicht om een man te p...?"

Annelien Coorevits was jarenlang gelukkig getrouwd met Olivier Deschacht. De voormalig voetballer ...

549
549
Toby Alderweireld brengt schitterende ode: "De wereld is..."

Eind dit seizoen komt er een einde aan de prachtige carrière van Toby Alderweireld. De ...

210
210
Ruben Van Gucht gooit alle registers open: "Zeer pijnlijke breuk"

Hij is ondertussen één van de absolute boegbeelden van de openbare omroep: Ruben Van ...

116
116
Jean-Marie Dedecker met krop in keel: 'Imago straks naar de knoppen'

Jean-Marie Dedecker ging de laatste maanden door een ware hel. De voormalig bondscoach uit het judo ...

47
47
Nieuwe WK-stunt Luca Brecel? Belgian Bullet op scherp gezet

Nog altijd is het maar twee jaar geleden dat Luca Brecel het allerhoogste behaalde in de ...

200
200
Ruben Van Gucht beleeft groot drama: "Mag ik aub..."

Ruben Van Gucht heeft zelden moeite om zijn dagen 'nuttig' in te vullen. De sportpresentator van de ...

40
40
Tom Waes staat op na horror: 'Megalomaan project krijgt vaart'

Het leven van Tom Waes ging de laatste maanden door een zware storm. Het TV-gezicht had eind vorig ...

25
25

Meer sportnieuws