Droogtrainen voor definitie van je spieren? Zo doe je dat!

6
Droogtrainen voor definitie van je spieren? Zo doe je dat!

Droogtrainen, het is een begrip waar iedere fitnessfreak wel eens van gehoord heeft, maar het daadwerkelijk doen is lang niet voor iedereen weggelegd. Het is namelijk een fitnessmethode waarbij je zoveel mogelijk vet kwijt wil raken en zo veel mogelijk spiermassa ondertussen gewoon wil behouden. Het resultaat? Spieren die duidelijker zichtbaar zijn. Maar hoe doe je dat precies?


Dat is precies waar we je vandaag een handje bij gaan helpen. Door middel van droogtrainen moet je ervoor zorgen dat je onderhuids vet als het ware verdwijnt. Op die manier ogen je spieren niet alleen mooier, maar ze ogen ook nog eens een stukje groter. Ideaal dus met het oog op de zomer.

Tip 1: Minder calorieën, meer eiwitten
Voor iedereen die wil droogtrainen is de juiste voeding de sleutel tot succes. Gezien je vet wil verliezen moet je simpelweg minder calorieën binnenkrijgen. Ieder lichaam is anders, dus hoeveel calorieën je daadwerkelijk binnen moet krijgen staat nog ter discussie. Dit kun je vaak gelukkig wel goed berekenen online, waarbij het slim is om je calorie-inname in te stellen op het verliezen van een halve kilo per week (daarover later meer).

Toch is het niet alleen genoeg om minder calorieën binnen te krijgen. Naast een verminderde calorie-inname is het namelijk ook belangrijk om flink wat eiwitten binnen te krijgen. Je doel is namelijk om de eiwitsynthese van je lichaam soepel door te laten lopen. Op die manier blijf je je spieren maximaal behouden.

Het verhogen van je eiwitinname wordt dan ook gezien als één van de beste manieren om droogtrainen mogelijk te maken. Het is de snelste manier om je spiermassa te behouden, terwijl je je vetpercentage omlaag aan het werken bent. Sla dus flink wat kwark, eieren, kip, tonijn, zalm en proteïne shakes in. Laatstgenoemde kan uiteraard niet ontbreken in het dieet.



Tip 2: Varieer in je voeding
De tweede tip die we voor je in petto hebben is direct een stuk lastiger, maar minstens net zo belangrijk. Het voedingsschema dat je voor jezelf maakt heeft namelijk een flinke dosis variatie nodig. Naast eiwitten, koolhydraten en vetten heeft je lichaam namelijk ook tal van micronutriënten nodig. Denk aan calcium, ijzer en magnesium bijvoorbeeld.

Om die allemaal gewoon binnen te krijgen, moet je gevarieerd eten en natuurlijk ook gezond. Wanneer je je voedingsschema gaat opstellen, is het dan ook aan te raden om tal van verschillende gerechten op te nemen en een plan te maken waarbij je wekelijks iedere dag een ander gerecht maakt. Zo krijg je alle soorten voeding binnen die je nodig hebt.



Tip 3. Andere trainingsmethode
Een andere belangrijke tip bij het droogtrainen is dat je je trainingsschema moet aanpassen. Misschien heb je een gebruikelijke routine waar je heel gelukkig van wordt, maar voor het droog trainen zal je deze toch een beetje moeten aanpassen. Bij droog trainen wil je met de training namelijk juist jezelf instellen op een hoge intensiteit.

Dat wil zeggen dat je er zowel goed aan doet om kortere rustmomenten tussen je oefeningen te stoppen. Anderzijds is het ook goed om het aantal herhalingen te verhogen. Op die manier verhoog je namelijk goed het aantal calorieën dat je verbrandt. Na iedere training is het vervolgens wel belangrijk dat je je lichaam genoeg tijd geeft om te rusten.

Dat wil zeggen dat je je spieren goed moet laten herstellen. De scheurtjes in je spieren hebben hersteltijd nodig zodat je daadwerkelijk de spiergroei blijft doorzetten. Voldoende slaap is dan ook erg belangrijk.



Tip 4. Maak het volhouden haalbaar
Eén van de lastigste aspecten van het droogtrainen is het volhouden zelf. Honger slaat wel eens toe en soms heb je na een lastige dag ook helemaal geen zin meer in je gestructureerde en soms wat beperkende levensstijl. Het is dan juist belangrijk om vol te houden en dat moet je voor jezelf haalbaar maken.

Eén manier om dat volhouden haalbaar te maken, is door je koelkast te voorzien van tal van snackgroenten. Groenten geven je lichaam namelijk voor langere tijd een vol gevoel, terwijl ze ook vaak caloriearm zijn en ze je lichaam voorzien van vezels.

Tip 5. Val niet te snel af
Als laatste tip is het belangrijk om goed in de gaten te houden dat je niet te snel afvalt. Maximaal een halve kilo per week is wat je wil aanhouden. Anders raak je namelijk ook redelijk wat spiermassa kwijt en dat is natuurlijk niet de bedoeling. Die spiermassa heb je nodig om je trainingen op maximale intensiteit te blijven doen. In de eerste weken van het droog trainen is het dan ook aan te raden om je calorie-inname af te bouwen in plaats van gelijk je hele calorie-inname naar het minimale terug te brengen.

Welke tip ga jij zeker gebruiken?

Meest recent

Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

12
12
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

3
3
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

12
12
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

71
71
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

10
10
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

40
40
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

111
111
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

409
409
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

60
60
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

98
98
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

157
157
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

109
109
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

59
59
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

92
92
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

113
113
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

194
194
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

415
415
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

231
231
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

38
38
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

166
166
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

32
32
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

184
184
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

423
423
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

106
106

Meer sportnieuws