Droogtrainen voor definitie van je spieren? Zo doe je dat!

6
Droogtrainen voor definitie van je spieren? Zo doe je dat!

Droogtrainen, het is een begrip waar iedere fitnessfreak wel eens van gehoord heeft, maar het daadwerkelijk doen is lang niet voor iedereen weggelegd. Het is namelijk een fitnessmethode waarbij je zoveel mogelijk vet kwijt wil raken en zo veel mogelijk spiermassa ondertussen gewoon wil behouden. Het resultaat? Spieren die duidelijker zichtbaar zijn. Maar hoe doe je dat precies?


Dat is precies waar we je vandaag een handje bij gaan helpen. Door middel van droogtrainen moet je ervoor zorgen dat je onderhuids vet als het ware verdwijnt. Op die manier ogen je spieren niet alleen mooier, maar ze ogen ook nog eens een stukje groter. Ideaal dus met het oog op de zomer.

Tip 1: Minder calorieën, meer eiwitten
Voor iedereen die wil droogtrainen is de juiste voeding de sleutel tot succes. Gezien je vet wil verliezen moet je simpelweg minder calorieën binnenkrijgen. Ieder lichaam is anders, dus hoeveel calorieën je daadwerkelijk binnen moet krijgen staat nog ter discussie. Dit kun je vaak gelukkig wel goed berekenen online, waarbij het slim is om je calorie-inname in te stellen op het verliezen van een halve kilo per week (daarover later meer).

Toch is het niet alleen genoeg om minder calorieën binnen te krijgen. Naast een verminderde calorie-inname is het namelijk ook belangrijk om flink wat eiwitten binnen te krijgen. Je doel is namelijk om de eiwitsynthese van je lichaam soepel door te laten lopen. Op die manier blijf je je spieren maximaal behouden.

Het verhogen van je eiwitinname wordt dan ook gezien als één van de beste manieren om droogtrainen mogelijk te maken. Het is de snelste manier om je spiermassa te behouden, terwijl je je vetpercentage omlaag aan het werken bent. Sla dus flink wat kwark, eieren, kip, tonijn, zalm en proteïne shakes in. Laatstgenoemde kan uiteraard niet ontbreken in het dieet.



Tip 2: Varieer in je voeding
De tweede tip die we voor je in petto hebben is direct een stuk lastiger, maar minstens net zo belangrijk. Het voedingsschema dat je voor jezelf maakt heeft namelijk een flinke dosis variatie nodig. Naast eiwitten, koolhydraten en vetten heeft je lichaam namelijk ook tal van micronutriënten nodig. Denk aan calcium, ijzer en magnesium bijvoorbeeld.

Om die allemaal gewoon binnen te krijgen, moet je gevarieerd eten en natuurlijk ook gezond. Wanneer je je voedingsschema gaat opstellen, is het dan ook aan te raden om tal van verschillende gerechten op te nemen en een plan te maken waarbij je wekelijks iedere dag een ander gerecht maakt. Zo krijg je alle soorten voeding binnen die je nodig hebt.



Tip 3. Andere trainingsmethode
Een andere belangrijke tip bij het droogtrainen is dat je je trainingsschema moet aanpassen. Misschien heb je een gebruikelijke routine waar je heel gelukkig van wordt, maar voor het droog trainen zal je deze toch een beetje moeten aanpassen. Bij droog trainen wil je met de training namelijk juist jezelf instellen op een hoge intensiteit.

Dat wil zeggen dat je er zowel goed aan doet om kortere rustmomenten tussen je oefeningen te stoppen. Anderzijds is het ook goed om het aantal herhalingen te verhogen. Op die manier verhoog je namelijk goed het aantal calorieën dat je verbrandt. Na iedere training is het vervolgens wel belangrijk dat je je lichaam genoeg tijd geeft om te rusten.

Dat wil zeggen dat je je spieren goed moet laten herstellen. De scheurtjes in je spieren hebben hersteltijd nodig zodat je daadwerkelijk de spiergroei blijft doorzetten. Voldoende slaap is dan ook erg belangrijk.



Tip 4. Maak het volhouden haalbaar
Eén van de lastigste aspecten van het droogtrainen is het volhouden zelf. Honger slaat wel eens toe en soms heb je na een lastige dag ook helemaal geen zin meer in je gestructureerde en soms wat beperkende levensstijl. Het is dan juist belangrijk om vol te houden en dat moet je voor jezelf haalbaar maken.

Eén manier om dat volhouden haalbaar te maken, is door je koelkast te voorzien van tal van snackgroenten. Groenten geven je lichaam namelijk voor langere tijd een vol gevoel, terwijl ze ook vaak caloriearm zijn en ze je lichaam voorzien van vezels.

Tip 5. Val niet te snel af
Als laatste tip is het belangrijk om goed in de gaten te houden dat je niet te snel afvalt. Maximaal een halve kilo per week is wat je wil aanhouden. Anders raak je namelijk ook redelijk wat spiermassa kwijt en dat is natuurlijk niet de bedoeling. Die spiermassa heb je nodig om je trainingen op maximale intensiteit te blijven doen. In de eerste weken van het droog trainen is het dan ook aan te raden om je calorie-inname af te bouwen in plaats van gelijk je hele calorie-inname naar het minimale terug te brengen.

Welke tip ga jij zeker gebruiken?

Meest recent

Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

4
4
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

13
13
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

15
15
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

33
33
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

66
66
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

76
76
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

41
41
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

46
46
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

219
219
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

421
421
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

58
58
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

21
21
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

116
116
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

71
71
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

136
136
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

166
166
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

299
299
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

562
562
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

228
228
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

187
187
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

540
540
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

94
94
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

462
462
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

54
54
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

74
74

Meer sportnieuws