INTERVIEW Pedersen: "Zolang er nog een kans is, moeten we er voor gaan"

INTERVIEW Pedersen:

2013 was voor AA Gent een jaar om snel te vergeten. In 2014 hoopt de club op beterschap. Acht punten scheiden de Buffalo’s van plaats zes, die recht geeft op Play-Off 1. Die achterstand proberen ze in de resterende competitiewedstrijden goed te maken. "Maar dat wordt bijna onmogelijk", zegt Nicklas Pedersen in een gesprek met VoetbalNieuws. Behalve Play-Off1 blijft ook de beker een doel voor Gent. Dinsdag plaatsten ze zich voor de vijfde keer in tien jaar tijd voor de halve finales na een penaltyreeks tegen KV Kortrijk. "Het was een moeilijke match, het is altijd lastig tegen Kortrijk", vertelt de Deense Spits. "Maar op het einde konden we de overwinning meenemen, na de strafschoppen. Zo’n strafschoppenserie is altijd bijzonder, maar je moet gewoon je hoofd koel houden." Pedersen viel pas in het begin van de tweede verlenging in voor Brecht Dejaegere. De 105 minuten ervoor moest hij nagelbijtend toekijken vanop de bank. "Natuurlijk wil je altijd spelen maar als profvoetballer moet je bepaalde zaken aanvaarden. Je moet gewoon nog harder werken en zo proberen om de volgende wedstrijd wel te starten. Dat probeer ik te doen."  Over zijn ex-club KV Mechelen: "Het doet pijn dat ze het zo slecht doen dit seizoen, maar ze hebben te veel kwaliteiten om te zakken." Gent laadde de batterijen op tijdens een winterstage in Spanje. "De stage deed deugd", geeft Pedersen toe. "We hadden goede oefenvelden ter beschikking en konden in goeie omstandigheden trainen. We zijn klaar voor de rest van het seizoen." Het doel van de Buffalo’s is Play-Off 1, maar dat zal niet vanzelf komen, weet hij. "We staan op acht punten van de zesde plaats. In negen wedstrijden is dat bijna onmogelijk op te halen. Maar zolang er nog een kans is, moeten we er voluit voor gaan. Het is een poging waard." Mircea Rednic volgde in oktober de ontslagen coach Victor Fernandez op. De Roemeen gaf meermaals aan dat hij ontevreden was over de samenstelling van de kern, en dat hij echte diepe spitsen miste. Tijdens de wintermercato haalde Gent dan ook enkele nieuwe spelers, onder meer spits Habib Habibou van Zulte Waregem, een rechtstreekse concurrent voor Pedersen. "Als nieuwe coach heb je altijd je eigen ideeën. In het begin speelden we 4-4-2 onder Rednic, daarna keerden we terug naar 4-3-3. Hij probeerde te achterhalen welk systeem het beste past bij onze spelersgroep. Voor mij maakt het systeem niet uit. Ik wil gewoon spelen. Het is natuurlijk anders, maar ik kan in beide systemen renderen." De 26-jarige Pedersen voelt geen gebrek aan vertrouwen van zijn coach. "Voor de winterstop kwam ik toch veel aan spelen toe. Maar het probleem was dat ik niet voldoende kansen aangereikt kreeg op het veld. Vorig seizoen (bij KV Mechelen, red) maakte ik haast elke kans af."  Over zijn nieuwe concurrent Habibou: "Misschien is het makkelijker als we samenspelen." "Maar het loopt niet zo goed in onze ploeg", bekent hij. "Ook dinsdag tegen Kortrijk vond ik niet dat we goed speelden. We speelden veel met de lange bal, maar dat is niet waar we goed in zijn. We moeten meer kansen creëren, dan is het makkelijker om te scoren. Als je als ploeg geen kansen creëert, is het erg moeilijk als spits." De Deense international denkt dat hij en Habibou kunnen samenspelen. "Ik denk dat we een complementair duo zouden zijn. Tegen Kortrijk kon je al zien dat hij veel kwaliteiten heeft, maar net als ik voor de winterstop stond hij veel te vaak op een eiland. Dat gevoel heb ik ook altijd. Misschien is het makkelijker als we met twee spelen, maar die beslissing ligt niet bij mij." Vorig seizoen was Pedersen één van de smaakmakers bij KV Mechelen, wat hem een transfer naar Gent opleverde. Dat Achter de Kazerne het degradatiespook stilaan opdoemt, doet hem dan ook pijn. "Dat is niet leuk. Ook dat ontslag van de coach (Harm van Veldhoven, red) vond ik erg. Het is een erg mooie club en ze verdienen zeker om hoger te staan in het klassement. Ze hebben te veel kwaliteiten om te zakken."

Kijk en wed live op Europees topvoetbal

Meer sportnieuws

Laatste voetbalnieuws

'Eerste zomeraanwinst voor PSG: jaarsalaris van 10 miljoen'
'Eerste zomeraanwinst voor PSG: jaarsalaris van 10 miljoen'

Paris Saint-Germain verzekerde zich afgelopen weekend zoals verwacht van de Franse landstitel. Maar ...

0
0
<strong>Club Brugge gaat voor controversiële ‘eigen Gift Orban’ </strong>
Club Brugge gaat voor controversiële ‘eigen Gift Orban’

Vincent Mannaert is zich bewust van de urgentie om minstens één nieuwe flankaanvaller te vinden in ...

78
78
Kat Kerkhofs deelt iconisch beeld na eerste titel Mertens
Kat Kerkhofs deelt iconisch beeld na eerste titel Mertens

In de Turkse Süper Lig kroonde Galatasaray zich afgelopen dinsdag ook mathematisch&nbsp;tot ...

14
14
Deila krijgt Club-opdracht ingefluisterd: "Zelden gezien"
Deila krijgt Club-opdracht ingefluisterd: "Zelden gezien"

Nadat dit seizoen liefst drie hoofdtrainers de revue passeerden, besloot Club Brugge om in de ...

137
137
Benzema komt met reactie op hardnekkige vertrek-geruchten
Benzema komt met reactie op hardnekkige vertrek-geruchten

Karim Benzema werd donderdag in de bloemetjes gezet door de Madrileense sportkrant Marca voor zijn ...

45
45
Stijn Stijnen: "Ik verwacht dat zij kampioen worden"
Stijn Stijnen: "Ik verwacht dat zij kampioen worden"

Voetbalminnend België kijkt reikhalzend uit naar aanstaande zondag, dan wordt de titelstrijd in de ...

169
169
'Club Brugge dicht bij gewenste transfer: som van 2 miljoen'
'Club Brugge dicht bij gewenste transfer: som van 2 miljoen'

Club Brugge gaat een behoorlijk drukke zomermercato tegemoet en wil zich op verschillende posities ...

241
241
Chaos in Amsterdam: Ajax kondigt vertrek hoofdcoach aan
Chaos in Amsterdam: Ajax kondigt vertrek hoofdcoach aan

Bij Ajax is een bijzonder teleurstellend seizoen niet zonder gevolgen gebleven. Begin deze week ...

56
56
<strong>Antwerp moet bliksemvertrek Mark van Bommel vrezen</strong>
Antwerp moet bliksemvertrek Mark van Bommel vrezen

Mark van Bommel heeft zichzelf opnieuw uitgevonden als trainer bij Antwerp FC en zijn ...

339
339
Pro League Awards: scheidsrechter van het jaar bekend
Pro League Awards: scheidsrechter van het jaar bekend

Het einde van het seizoen komt in zicht, en dus is het ook weer tijd voor individuele ...

113
113
Burgemeester onthult kandidaat-overnemer Club Brugge
Burgemeester onthult kandidaat-overnemer Club Brugge

Club Brugge staat in de etalage, en dus wordt druk&nbsp;gespeculeerd over de potentiële overnemers ...

545
545
Overmars mag alweer target schrappen van verlanglijst
Overmars mag alweer target schrappen van verlanglijst

Terwijl alle ogen uiteraard op de titelstrijd zijn gericht maakt Antwerp achter de schermen tevens ...

90
90
Anderlecht verschaft update in dossier Kindermans
Anderlecht verschaft update in dossier Kindermans

Anderlecht rekent niet alleen op de transfers van Jesper Fredberg om uit het dal te klauteren, ook ...

502
502
'Club Brugge wil Juventus aftroeven voor Pools toptalent'
'Club Brugge wil Juventus aftroeven voor Pools toptalent'

Terwijl de op til staande overname momenteel het leeuwendeel van de aandacht wegkaapt blijft Club ...

195
195
Fredberg doet ambitieuze transferplannen uit de doeken
Fredberg doet ambitieuze transferplannen uit de doeken

Het seizoen van Anderlecht zit er al een tijdje op. Terwijl andere ploegen hier en daar reeds ...

346
346