Een pijnlijke herinnering die voor Luc Nilis nog altijd bijzonder zwaar weegt, is opnieuw opgerakeld tijdens een voetbaluitzending. Journalist Carl Dircksens toonde bij Play Sports beelden van de dubbele beenbreuk die de voormalige Rode Duivel in 2000 opliep. Dat viel bij Nilis en zijn collega bij Patro Eisden, Stijn Stijnen, bijzonder slecht. Het duo richtte zich in een scherpe videoboodschap rechtstreeks tot de journalist.
LEES OOK: Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf
“Dit is het laagste van het laagste”Tijdens de voorbeschouwing op Chelsea tegen Manchester United blikte Dircksens terug op enkele zware horrorblessures in het voetbal (dit naar aanleiding van Halloween). Daarbij verscheen ook het beeld van de dubbele beenbreuk van Nilis, die op 9 september 2000 tijdens Aston Villa tegen Ipswich Town zwaar geblesseerd raakte na een botsing met doelman Richard Wright. Door die blessure kwam er een einde aan zijn carrière op het hoogste niveau. Nilis vertelde eerder al hoe ingrijpend die gebeurtenis zijn leven had veranderd.
Dircksens verwees vervolgens ook naar de nieuwe rol van Nilis bij Patro Eisden. De voormalige aanvaller stopte vorige week als veldtrainer en maakt voortaan deel uit van de sportieve cel, waar hij samenwerkt met sportief directeur Stijn Stijnen. De journalist sprak over de horror die voor Nilis na zijn blessure bleef voortduren. Hoewel de verwijzing volgens Dircksens ludiek bedoeld was, kwam die bij de betrokkenen bijzonder hard aan.
Nilis nam in de videoboodschap eerst zelf het woord. “Ik vind het onacceptabel en onaanvaardbaar dat je dit opnieuw oprakelt. Je beseft gewoon niet hoe hard je mij hiermee kwetst”, klonk het. Daarna haalde ook Stijnen bijzonder scherp uit. Hij noemde de actie een “laffe streek” en vroeg Dircksens om eventuele kritiek rechtstreeks aan hem te richten, in plaats van daarvoor het trauma van Nilis te gebruiken.
Dircksens: “Dat was zeker niet de bedoeling”
Stijnen spaarde de journalist niet in zijn boodschap. “In heel mijn voetbalcarrière heb ik nog nooit zoiets laags gezien van een journalist. Dit is een journalist onwaardig. U moet zich schamen. Diep schamen”, stelde hij. Ook vroeg hij zich luidop af hoe de werkgever van Dircksens naar de bewuste uitzending zou kijken. Het duo liet bovendien verstaan dat het de zaak verder zou bekijken.
Dircksens kreeg ook zelf de kans om te reageren bij HLN. Hij wilde niet uitgebreid op de uithaal ingaan, maar gaf wel uitleg over de context van zijn uitspraken. De beelden werden getoond naar aanleiding van Halloween en een terugblik op verschillende horrorblessures uit de voetbalgeschiedenis. “Ik wou zeker niet luchtig doen over de verschrikkelijke blessure”, verduidelijkte hij.
De journalist benadrukte dat het nooit zijn bedoeling was om Nilis te kwetsen. “Als ik Luc Nilis ermee gekwetst heb, vind ik dat heel erg, want dat was zeker niet de bedoeling.” Daarmee staan de twee betrokken partijen lijnrecht tegenover elkaar in hun interpretatie van het fragment: waar Dircksens spreekt over een ongelukkige verwijzing in een Halloweencontext, ervaren Nilis en Stijnen het opnieuw tonen van de beelden als bijzonder kwetsend.
Instagram: Stijn Stijnen
Maarten Coenen