STVV komt vanavond in de Conference League in actie tegen FC Iberia 1999 uit Georgië. Een ploeg uit een land dat ook bij Jan Boskamp heel wat herinneringen oproept. De Nederlandse voetbalfiguur was er ooit trainer en beleefde tijdens zijn korte avontuur bij Dinamo Tbilisi de meest bizarre taferelen.
LEES OOK: Ruben Van Gucht krijgt hallucinant werkschema voorgeschoteld
Jan Boskamp kreeg in Georgië een lijfwacht toegewezenBoskamp vertelde bij Het Nieuwsblad openhartig over zijn periode in Georgië. Zo kreeg hij een persoonlijke lijfwacht, Otto genaamd, die hem overal vergezelde. De man was een voormalige kampioen worstelen en moest ervoor zorgen dat Boskamp veilig op zijn bestemming geraakte. Dat was geen overbodige luxe, want onderweg van het hotel naar het trainingsveld werden ze geregeld tegengehouden door de politie.
Volgens Boskamp gebeurde dat gemiddeld twee tot drie keer per rit. De agenten hielden hun hand op en verwachtten een kleine betaling. De Nederlander begreep de situatie naar eigen zeggen wel, gezien de enorme armoede in het land. Zelf kwam hij ondertussen niets tekort. Eerst verbleef hij in een mooi hotel, later kreeg hij een appartement toegewezen.
Restaurant vol kalasjnikovs en een bruine beer op het trainingsveld
Ook een avondje uit bleek in Georgië een avontuur op zich. Toen Boskamp voor het eerst op restaurant ging, moest hij door een metaaldetector. Wat hij vervolgens zag, deed hem vreemd opkijken. Naast hem stond een bak vol wapens, waaronder kalasjnikovs, geweren en pistolen. Boskamp wist niet wat hij zag, maar kreeg al snel door dat zulke taferelen daar blijkbaar niet uitzonderlijk waren.
En alsof dat nog niet genoeg was, kreeg Boskamp ook op het trainingscomplex met een opmerkelijke bezoeker te maken. De accommodatie lag in de heuvels, waar veel wilde bruine beren leefden. Op een dag was een van die dieren erin geslaagd het complex binnen te dringen. Plots stond er een beer op het terrein waar de spelers normaal trainden. Gelukkig kon het dier worden gevangen en in een kooi worden geplaatst, waarna de training kon doorgaan.
Het zijn verhalen die de bijzondere periode van Boskamp in Georgië perfect illustreren, net nu STVV vanavond tegen een ploeg uit Georgië aan de bak moet, al is dat wel op het vertrouwde Stayen, waar de Kanaries nog steeds de hoogste noot fluiten.
Maarten Coenen