De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de Nations League. Ze konden immers maar twee van hun vier eerste wedstrijden winnen en staan met zes punten pas derde in hun groep. Toch staan ze er goed voor.
LEES OOK: 'Tegenstander België zet coach op straat'
Turkije zet Montella op straatZe troffen met Frankrijk immers al twee keer de sterkste tegenstander in de groep en hebben maar één punt minder dan Italië, tegen wie ze het in november thuis nog opnemen. Bovendien zijn ze ook al zo goed als zeker van het behoud. Ze hebben met nog twee matchen te spelen zes punten meer dan Turkije.
De Turken wisten immers nog geen enkel punt te pakken en kregen in Luik een 3-0 om de oren. Om nog naast de Rode Duivels te komen, moeten ze al in november de terugmatch met minstens drie goals verschil winnen én ook nog eens Frankrijk kloppen. Een bijna onmogelijke opdracht.
Icoon als opvolger
Voor die terugmatch zullen de Turken wel met een nieuwe bondscoach aantreden. Vrijdagavond kwam de officiële bevestiging van wat al langer in de lucht hing; Vincenzo Montella wordt op straat gezet. De Italiaan betaalt de prijs voor de slechte start én het tegenvallende WK van vorige zomer, waarin Turkije in de groepsfase al sneuvelde.
Zijn opvolger moet nog bekend gemaakt worden, maar het heeft er alle schijn van dat dat Arda Turan zal worden. De 39-jarige gewezen flankaanvaller van onder meer FC Barcelona is een absoluut icoon van het Turkse voetbal. Momenteel is hij nog trainer bij Shakhtar Donetsk, waar hij sinds de zomer van 2025 aan de slag is.
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün gerçekleştirdiği toplantıda, olağan seçimli genel kurul tarihine kadar görevine devam etme kararı almıştır. Daha önce istifa eden iki asil yönetim kurulu üyesinin yerine, yedek yönetim kurulu üyeleri Sayın İbrahim Özbay ve Sayın Metin Akyüz'ün atanmasına karar verilmiştir. A Milli Takım Teknik Direktörümüz Sayın Vincenzo Montella ile devam etmeme kararı alınmıştır. Geçtiğimiz günlerde istifasını TFF Yönetim Kurulu'na sunan Genel Sekreter Sayın Abdullah Ayaz'ın yerine Sayın Serdar Yıldız atanmıştır. Ayrıca TFF Tescil İşleri Direktörü olarak halen görev yapan Sayın Ahmet Erzurumlu da TFF Genel Sekreter Yardımcılığına atanmıştır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.
— TFF (@TFF_Org) October 9, 2026
Jannick Lanckriet