De Rode Duivels wonnen met 3-0 van Turkije en dat is uiteraard een zeer goed resultaat. Alleen hadden de Turken ook veel kansen en klopte er toch heel wat niet bij de Belgen. Mark van Bommel maakte een opvallende keuze.
LEES OOK: Geel gevaar Rode Duivels: volledig middenveld op scherp
Té aanvallend middenveldHij startte op het middenveld met Hans Vanaken, Youri Tielemans en Kevin De Bruyne. Een middenveld waar veel 'experts' op het WK om schreeuwden, maar wat duidelijk niet complementair is. Er is te weinig balans in defensief opzicht en het elftal mist dan iemand die als hoofdtaak heeft om het leer te veroveren.
De ruimtes waren niet toevallig zeer groot en Turkije kreeg daardoor héél veel mogelijkheden. Dat ze niet scoorden kwam dankzij een sterke Senne Lammens en Turkse onkunde. Van Bommel was toch enthousiast over die opstelling op het middenveld, al hadden vooral Vanaken en Tielemans er moeite. Zij speelden niet hun beste match, De Bruyne wél.
Nood aan defensieve middenvelder
"Ze hebben zoveel kwaliteit. Dan heb je ook heel veel de bal, normaal gesproken. Maar ze moeten wel de dingen uitvoeren die we vragen. Dat doen ze. Maar er zit inderdaad geen Raskin, Lavia of Keita bij. Dat zijn andere types die meer de balans houden, die agressiever druk zetten. Vlak voor de 2-0 hadden we totale controle (wat niet klopte, want Turkije kreeg na de pauze twee à drie grote kansen voor de 2-0, nvdr.). Ze stonden op de juiste plekken. De tussenlinies werden afgesloten", zei de coach aan Het Nieuwsblad.
Toen Lavia inviel, was er plots véél meer balans en evenwicht. Zo werd nog maar eens duidelijk dat deze opstelling op het middenveld misschien wel kan tegen kleine voetballanden als pakweg Liechtenstein, maar in matchen van een hoger niveau is een echte zes nu eenmaal nodig. Dat bleek op het WK al en nu ook. Die discussie kan dus stoppen.
Claudio Reulens