Toby Alderweireld is sinds zijn afscheid als profvoetballer nauwelijks nog weg te denken van het televisiescherm. Van ‘De Slimste Mens’ tot ‘De Verraders’ en ‘Zeg eens euh’: de voormalige Rode Duivel duikt steeds vaker op in Vlaamse huiskamers. En dat heeft hij naar eigen zeggen ook aan het vrouwelijke publiek gemerkt.
LEES OOK: Van Gucht lokt woede uit: "Hij heeft een extreme drang, ten koste van alles"
Opvallende trendWaar Alderweireld tijdens zijn voetbalcarrière vooral door mannelijke supporters werd aangesproken, krijgt hij vandaag opvallend veel vrouwelijke aandacht. Soms gaat die aandacht volgens de ex verdediger zelfs behoorlijk ver. “Ze worden soms wat te vrijpostig”, vertelt hij in Dag Allemaal. Dit ongetwijfeld tot afgrijzen van vrouw Shani.
“Soms gaat het gewoon te ver”
Alderweireld vertelt dat vrouwelijke fans hem geregeld spontaan omhelzen. Zeker wanneer er alcohol in het spel is, zouden sommigen volgens hem hun grenzen verliezen. “Ze komen al eens gretig in m’n nek hangen. Dat gaat in zeldzame gevallen gewoon te ver.” Ook armen die om hem heen worden geslagen of fans die zich tegen hem aandrukken, komen volgens hem voor.
De voormalige verdediger geeft toe dat hij het moeilijk vindt om daarmee om te gaan. Hij wil fans niet bruusk afwijzen, maar voelt zich naar eigen zeggen ongemakkelijk wanneer iemand te opdringerig wordt. “Dat blijf ik lastig vinden. Want ook geliefd zijn vind ik belangrijk.”
“Ik moet kordater leren zijn”
Alderweireld probeert zich in zulke situaties voorzichtig los te maken. Soms neemt hij een arm vast om wat ruimte te creëren, terwijl vrienden hem af en toe te hulp schieten. Zelf beseft hij dat hij misschien duidelijker zijn grenzen moet aangeven. “Af en toe moet ik kordaat zijn. En wellicht zou ik zelfs beter nóg wat kordater zijn”, klinkt het.
Thuis zorgt de vrouwelijke aandacht alvast niet voor spanningen. Zijn vrouw Shani Van Mieghem weet volgens Alderweireld dat hij zelf niet op dergelijke avances zit te wachten. “Ze merkt ook wel aan mij dat ik er zelf ongemakkelijk van word als vrouwelijke fans te opdringerig worden.”
Maarten Coenen