Lukas Ambros heeft zich in geen tijd in de harten van de Anderlecht-supporters gespeeld. De Tsjechische aanvallende middenvelder verkeert in uitstekende vorm, maakt doelpunten en kan bovendien op verschillende posities uit de voeten. Ook bij de nationale ploeg zijn ze onder de indruk.
"Hij speelt heel goed bij Anderlecht en maakt doelpunten. Hij is veelzijdig en kan op meerdere posities spelen”, klinkt het bij bondscoach Denia. “Hij verkeert in goede vorm en zulke spelers zijn belangrijk voor onze selectie."
LEES OOK: De puzzel van Bruno: is dít de sterkste 11 van Anderlecht?
Ambros sprak over zijn eerste maanden bij RSCAAmbros zelf kijkt niet op van zijn positiewissels. “Op dit moment speel ik vooral op de rechterflank, maar ik trek vaak naar binnen”, vertelt hij met een glimlach. Bij Anderlecht lijkt Ambros nu helemaal gelanceerd.
Toch blijft hij opvallend nuchter. “Het is mooi dat de mensen me waarderen, maar het wordt een lang seizoen. Ik wil deze lijn doortrekken. Er valt nog veel te bereiken. Dit is niet mijn eindstation.”
Goede start bij Anderlecht
Vooral mentaal zette Ambros de voorbije jaren grote stappen. Samen met mental coach Víťa Schlesinger werkt hij bewust aan zijn weerbaarheid. “Ik denk dat ik daarin de grootste vooruitgang heb geboekt. Voor een voetballer is dat enorm belangrijk.”
Anderlecht lijkt alvast de vruchten te plukken van die ontwikkeling. Met twee goals en twee assists in dertien matchen was de start goed in het Lotto Park.
Claudio Reulens