Anderlecht heeft een zeer drukke mercato aan de rug. Zeker in de slotweek was sportief directeur Antoine Sibierski nog zeer druk in. de weer, waarbij een creatieve middenvelder bovenaan zijn lijstje stond. Die zoektocht liep niet van een leien dakje, maar uiteindelijk vond de Fransman er zelfs twéé.
LEES OOK: Vitor Bruno krijgt ‘godsgeschenk’ bij Anderlecht
Anderlecht betaalt geen 10 miljoen voor 25-jarigeAanvankelijk richtte Anderlecht zijn pijlen op Santi Garcia, maar de 25-jarige Spanjaard kwam uiteindelijk niet. Zijn club Gil Vicente vroeg meer dan 10 miljoen euro en uiteindelijk besliste Sibierski om de stekker uit het dossier te trekken. In Het Nieuwsblad legt hij haarfijn uit waarom.
"Een zeer goede speler, maar de vraagprijs bleef te hoog. Ik wilde de voetbalwereld niet de boodschap geven dat Anderlecht zoveel betaalt voor een 25-jarige", benoemt hij de oorzaak. "Een jongere gast als Ambros heeft meer kans om financiële meerwaarde te creëren na een tweetal seizoenen."
Koutsoupias deed mooie inspanning
Sibierski schakelde dan maar door en haalde uiteindelijk zowel Thelo Aasgaard als Ilias Koutsoupias naar Brussel. Spelers van een gelijkaardige leeftijd, maar wel een pak goedkoper. Anderlecht betaalde 1,5 miljoen euro om Aasgaard met aankoopoptie te huren van Rangers, terwijl Koutsoupias amper 600.000 euro kostte.
Sibierski geeft aan dat het nochtans niet het plan was om beide spelers te halen. "Alleen bleef Koutsoupias in Brussel en deden zowel hij, zijn makelaar als zijn club Frosinone op de slotdag een mooie inspanning, waardoor de deal toch kon doorgaan. Het is enerzijds jammer dat Ilias niet op de Europese lijst staat, maar anderzijds ligt zijn focus dan meer op de competitie en de beker."
Jannick Lanckriet