Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van over. De laatste weken heeft de Great Old het lastiger en dat was ook weer op Standard het geval. Na een 1-0-nederlaag in Luik blijft het achter met een magere één op negen.
LEES OOK: 'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'
Verdiende zege voor StandardDaar viel bovendien weinig op af te dingen. Standard had dan wel een strafschop in het slotkwartier nodig om de drie punten over de streep te trekken, maar dat kwam vooral omdat het eerder zijn kansen niet afgemaakt had. Antwerp had de hele wedstrijd weinig in de pap te brokken.
Dat moest ook Marvin Compper erkennen. "Standard verdient hier te winnen", gaf hij toe aan Sporza. "Ze hadden meer gevaarlijke situaties dan wij."
Stap vooruit in vergelijking met vorige matchen
De trainer trekt wel een verrassende conclusie. "Tegelijk is het een stap in de juiste richting voor ons na de acht goals de afgelopen weken", verbaasde hij. "Jammer van die penalty, want anders waren we heel blij geweest met een punt en wie weet meer met een lucky goal. Ik ben blij met de attitude die we toonden, als recent gevormde ploeg moeten we nog ontwikkelen."
Na de 4-4 tegen Genk en de 1-4-pandoering tegen STVV kan een 1-0 inderdaad wel gezien worden als progressie voor Antwerp. Bovendien kreeg Compper er in het absolute slot van de mercato met Cortes en Vermeeren nog stevige versterking bij. Die eerste maakte op Sclessin meteen indruk, maar Vermeeren was duidelijk nog zoekende.
Jannick Lanckriet