Het stormt dezer dagen in de stille Kempen, want Westerlo heeft zijn start dit seizoen helemaal gemist. Na een nul op negen en al twaalf tegendoelpunten brieste Issame Charaï al stevig. De trainer lijkt nu wel nog extra versterking te krijgen.
Westerlo was deze zomer al zeer bedrijvig op de transfermarkt, maar dat was ook nodig. Het zag deze zomer immers vrijwel een volledige basiself vertrekken en die moesten dus ook vervangen worden. Nu komt er nog een aanwinst bij.
LEES OOK: Arsenal imponeert bij PL-start, Tzolis meteen op afspraak
Westerlo haalt jonge middenvelderSacha Tavolieri weet dat Westerlo nog een middenvelder in Frankrijk gaat halen. Ze zouden een akkoord bereikt hebben over de komst van Pape Diong. De 20-jarige Senegalees komt definitief over van Strasbourg.
Daar had de jonge middenvelder zich nog niet helemaal kunnen doorzetten. Hij speelde er elf wedstrijden in de hoofdmacht, waarbij hij één keer scoorde. Vorig seizoen werd hij uitgeleend aan tweedeklasser Dunkerque, waar hij wel een vaste waarde was.
Diong komt van Strasbourg
Nu mag Diong dus proberen om in de Jupiler Pro League helemaal door te breken. Er ligt een contract voor vier seizoenen voor hem klaar in 't Kuipje.
Bij Westerlo zal Diong moeten strijden met Haspolat, Van den Keybus, Laalaoui, Fofana en Sandra voor een basisplaats op het middenveld. Opties heeft Charaï stilaan dus wel voldoende achter de hand.
🟡🏰 EXCL - Le KVC Westerlo va signer Pape Diong ! 🇸🇳
— Sacha Tavolieri (@sachatavolieri) August 25, 2026
🔵⚪️ Accord trouvé avec le Racing Strasbourg sur base d’un transfert définitif.
✍🏻 Diong devrait signer un contrat de 4 ans avec le club de Jupiler Pro League. #mercato #JPL #RCSA pic.twitter.com/gx6T28eUWg
Jannick Lanckriet