Anderlecht leek een opvallende buitenkans op het spoor. Een speler die ooit acht miljoen euro kostte, mag nu bijna gratis vertrekken. Alleen lijkt paars-wit daar niet van te profiteren.
LEES OOK: ‘Anderlecht pakt uit met spurtbom van 8 miljoen’
Anderlecht ruikt buitenkans van acht miljoenEnkele dagen geleden raakte bekend dat Anderlecht naar de voorwaarden van Nathan Ngoumou (Borussia Mönchengladbach) had geïnformeerd. De 26-jarige Kameroener past op papier perfect in het profiel dat sportief directeur Antoine Sibierski zoekt: snelheid, diepgang en iemand die op beide flanken voor rechtstreeks gevaar kan zorgen.
Vooral financieel leek hij een buitenkans te zijn. Gladbach betaalde in 2022 nog ongeveer acht miljoen euro voor hem aan Toulouse, maar Ngoumou ligt nog slechts tot medio 2027 vast in Dutisland. Bovendien miste hij door een zware achillespeesblessure vrijwel het volledige voorbije seizoen. De Duitsers waren dan ook bereid mee te werken aan een vertrek.
Een transfersom van minder dan twee miljoen euro leek daardoor zelfs realistisch. Het grootste probleem voor Anderlecht was niet noodzakelijk de transferprijs, maar zijn loon. Volgens Bild verdient Ngoumou ongeveer drie miljoen euro bruto per jaar.
Plots mag hij bijna gratis de deur uit
Intussen heeft het dossier rond Ngoumou een verrassende wending genomen. Ngoumou ondertekende een contract bij OGC Nice. Nog opvallender zijn de financiële voorwaarden. Volgens Duitse transferjournalist Florian Plettenberg zou Nice geen vaste transfersom betalen.
Gladbach kan wel nog ongeveer 500.000 euro aan bonussen ontvangen en bedong ook een doorverkooppercentage van tien procent. Voor Anderlecht maakt dat de situatie gevoelig. Paars-wit informeerde naar een speler van wie het grootste struikelblok aanvankelijk de prijs leek te zijn. Enkele dagen later blijkt Gladbach bereid hem bijna gratis te laten vertrekken.
Pijnlijke klap krijgt nog een wrange nasmaak
Omdat er geen hoge transfersom werd gevraagd, kan Ngoumou wel meer loon en tekengeld gevraagd hebben. En bovendien blijft zijn fysieke toestand een serieus vraagteken. De flankaanvaller scheurde in april 2025 zijn achillespees en kende daarna nog meer fysieke problemen. Pas deze zomer maakte hij opnieuw minuten.
Olivier Plancke