'Lommel sluit miljoenendeal met zusterclub'

301
'Lommel sluit miljoenendeal met zusterclub'

Lommel maakte vorig weekend zijn rentree op het hoogste niveau na meer dan 20 jaar afwezigheid. Dat maakt dat er wellicht ook eem ommeslagje komt in het transferbeleid van de Limburgers, met wellicht het einde van het eindeloze huurlingenlegioen.

Verschillende spelers stonden de voorbije jaren immers onder contract bij Lommel om uiteindelijk van de ene naar de andere uitleenbeurt te versassen, in de hoop hun marktwaarde op een hoger niveau op te kunnen drijven. Deze zomer laat Lommel echter enkele van die spelers terugkeren in de eigen A-kern of definitief vertrekken.

LEES OOK: Verrassing in de JPL: "Gaan nog progressie maken"

Lommel laat Karim definitief vertrekken

Juho Talvitie en Djordje Gordic werden opnieuw in de armen gesloten, terwijl Alvaro Santos definitief naar de B-ploeg van Atletico Madrid mocht vertrekken. Nu lijkt Lommel ook de knoop doorgehakt te hebben over Dermane Karim. De 22-jarige middenvelder lijkt op het punt te staan om definitief te vertrekken.

Volgens Onze Mondial gaat de Togolees aan de slag in de Ligue 1, waar hij vorig seizoen al een aardige indruk maakte bij Lorient. Dat lichtte zijn aankoopoptie desondanks niet, maar nu biedt Troyes wel een oplossing. Geen toeval, want de promovendus maakt eveneens deel uit van de City Football Group.

Troyes telt miljoenen neer

Er zou voor Karim een contract voor vier seizoenen klaarliggen in Troyes. Welke transfersom met de deal gemoeid is, is niet duidelijk. Het gaat wellicht wel om enkele miljoenen. Transfermarkt schat de waarde van de speler immers op 2,5 miljoen euro en Lommel legde in 2023 zelf ook dik 2 miljoen op tafel om hem bij Feyenoord weg te plukken.

In het Soevereinstadion was Karim anderhalf jaar actief en groeide hij uit tot een smaakmaker. Na zijn eerste seizoen eindigde hij zelfs tweede in de verkiezing voor Speler van het Jaar in de Challenger Pro League. In 2025 werd hij vervolgens een halfjaar bij KV Kortrijk gestald, waarna hij vorig seizoen dus verhuurd werd aan Lorient. Karim speelde uiteindelijk 49 wedstrijden voor Lommel, waarin hij vier keer scoorde en zes assists gaf.

Had Lommel hem dit seizoen moeten gebruiken?

Meest recent

Bruno hakt knopen door: nooddefensie bij Anderlecht?

RSC Anderlecht hervat de competitie straks met een bezoek aan Cercle Brugge. Na de vlotte zege tegen ...

1
1
"Waar liep het verkeerd?"-Van Gucht onthult grote relatiecrisis

Ruben Van Gucht laat in ‘Happy Hour’ iets vallen wat zijn tafelgenoten duidelijk niet ...

23
23
'Club Brugge schrapt toptransfer: opvallende reden bekend'

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer ruim 53 miljoen aan vers bloed, maar die teller had nog hoger ...

39
39
Bruno in nesten: blunder Anderlecht breekt zuur op

RSC Anderlecht begint straks tegen Cercle Brugge aan een reeks van vijf uitmatchen op een rij, ...

72
72
De Cat-fiasco: Hoffenheim voelt zich bekocht door Anderlecht

Hoffenheim betaalde een recordbedrag voor Nathan De Cat, maar krijgt er voorlopig bitter weinig voor ...

433
433
Verrassing in de JPL: "Gaan nog progressie maken"

De Jupiler Pro League is acht speeldagen ver en we kunnen toch een aantal voorspellingen doen. Zo ...

33
33
Biancone lyrisch: "Binnen 5 à 10 jaar bij Europese topclub"

Bij RSC Anderlecht draait het steeds beter, al zullen ze dat de komende weken uiteraard verder ...

94
94
Red Flames winnen van Polen, bondscoach ziet één werkpunt

De Red Flames wonnen vrijdagavond met 1-0 van Polen. Daarmee hebben ze een volgende stap richting ...

16
16
Liplezers onthullen alles: bizar onderhoud Messi en scheidsrechter

Lionel Messi speelde deze week zijn afscheidswedstrijd als Argentijns international. Daarbij werd ...

39
39
Twee grote vraagtekens: Bruno puzzelt met basis Anderlecht

RSC Anderlecht begint zaterdagnamiddag aan een behoorlijk ongeziene reeks van vijf opeenvolgende ...

132
132
Surprise in opstelling Genk? Thorup gooit kaarten open

KRC Genk zal zich in de komende weken moeten herpakken na een tegenvallende start van het seizoen. ...

132
132
'De Bruyne schittert met Duivels: Allegri grijpt in bij Napoli'

Na een uiterst lange interlandperiode, staan de Rode Duivels weer klaar om het seizoen te hervatten ...

93
93
‘Abrupt einde dreigt voor Vitor Bruno bij Anderlecht’

Vitor Bruno is amper drie maanden trainer van Anderlecht en spreekt nu al openlijk over zijn eigen ...

350
350
'Club Brugge blijft cashen: toptransfer Carlos Forbs'

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw miljoenen euro's aan transferinkomsten in huis. En ook ...

592
592
Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

61
61
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

74
74
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

262
262
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

44
44
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

70
70
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

74
74
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

100
100
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

100
100
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

7
7
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

235
235
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

117
117

Meer sportnieuws