De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ingaande zomermercato. Er is nog veel versterking nodig. De club scoorde wel punten met het prachtige nieuwe witte shirt voor komend seizoen.
LEES OOK: Bornauw verklapt: "Daar willen we ons versterken"
Nieuwe shirts van Anderlecht"Vijftig jaar geleden schreef RSC Anderlecht voetbalgeschiedenis. Paars-wit versloeg in de finale van de Beker der Bekerwinnaars West Ham met 4-2 en boekte zijn eerste Europese succes. De overwinning betekende het begin van een tijdperk waarop RSCA zijn stempel op het Europese toneel drukte, steeds in de herkenbare witte shirts en paarse shorts. Een halve eeuw later is het iconische witte shirt met paarse strepen terug", laat de club weten.
En het dient gezegd: het zijn de mooiste witte shirts van de afgelopen jaren. De reacties zijn dan ook enorm positief van de eigen aanhang. 5 mei 1976. "De Heizel vormt het decor van de finale van de Europese Beker der Bekerwinnaars waarin RSC Anderlecht het opneemt tegen West Ham United. Onder het oog van 50 000 supporters, grotendeels Brusselaars met een hart voor paars-wit, leiden Swat Van der Elst en Robbie Rensenbrink RSCA naar zijn eerste Europese prijs. De start van een succesvolle periode voor RSC Anderlecht in Europa", deelt Anderlecht nog mee.
Eerbetoon aan 1976
"Vijftig jaar na het eerste Europese succes van RSCA zijn de iconische witte shirts met paarse strepen terug. In combinatie met de paarse shorts en de paarse sokken, net als in 1976. De adidas Trefoil en de retro crest die op de borst prijken zijn een knipoog naar de shirts waarmee paars-wit zijn eerste Europese beker in de lucht stak. Main partner Sunweb staat voor het eerst ooit in het paars op het shirt om de eenvoudige esthetiek uit de jaren 70 te eren."
— RSC Anderlecht (@rscanderlecht) July 28, 2026
Proper football heritage. ♔ pic.twitter.com/Expemq4TII
— RSC Anderlecht (@rscanderlecht) July 28, 2026
Claudio Reulens