Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De talentvolle middenvelder kan als alles meezit de tweede duurste transfer ooit worden van de Brusselaars. Een situatieschets.
LEES OOK: 'Anderlecht kan nog énorme som verdienen aan De Cat'
De Cat: minstens 20 miljoen euroDe 20 miljoen euro die Anderlecht ontvangt, is de vaste prijs. Er werden ook nog 4 miljoen euro aan bonussen opgenomen in de deal. Daarmee is de kous niet af, want RSCA hoopt dat De Cat uiteraard het héél goed doet in de Bundesliga.
De 18-jarige middenvelder hoopt via Hoffenheim de stap naar een topclub te zetten. Wie weet wel Bayern München. Vandaag raakte bekend dat Hoffenheim een clausule van 70 miljoen euro in het contract van de jonge Belg heeft laten opnemen.
Maximaal 32,5 miljoen euro
Vorige week raakte ook bekend dat Anderlecht een doorverkooppercentage van 17% op de meerwaarde wist af te dwingen bij een volgende transfer van De Cat. Doordat die 70 miljoen euro de maximumprijs is, weet RSCA dat het 17% op 50 miljoen euro mag ambiëren.
Als Hoffenheim die som ooit zou vangen, gaat nog eens 8,5 miljoen euro richting de kassa in het Lotto Park. Zo kan De Cat Anderlecht als alles meezit in totaal 32,5 miljoen euro opleveren. Daarmee zal hij niet de duurste uitgaande transfer ooit worden van de club.
Die eer is weggelegd voor Jérémy Doku, die in totaal 34 miljoen euro in het laatje bracht. RSCA verdiende ook daar goed geld nadat hij van Stade Rennes naar Manchester City verkaste.
Claudio Reulens