STVV blikt terug op een geweldig seizoen, waarin het de derde plaats pakte en zo een ticket voor de Europa League wist af te dwingen. Deze zomer is het op Stayen echter weer herbeginnen, want heel wat belangrijke pionnen kozen ervoor om het succes te verzilveren.
Succestrainer Wouter Vrancken vertrok al naar Hearts, terwijl met Yamamoto, Ito, Goto en Muja ook al de nodige sterkhouders uit de spelersgroep verdwenen. Met Frédéric De Meyer werd wel vrij snel een nieuwe trainer aangesteld, maar de zoektocht naar nieuwe spelers verliep moeizamer.
LEES OOK: Vanwesemael kiest voor STVV: "Er was interesse"
STVV strikt IshiwatariTot dusver streek er met de jonge spits Frédéric Soèllé Soèllé nog maar één nieuwkomer neer op Stayen. Vrijdag wist STVV echter eindelijk zijn tweede aanwinst voor te stellen. Die komt niet verrassend uit Japan, waar de Kanaries dezer dagen het leeuwendeel van hun versterkingen vinden.
De langverwachte komst van Nelson Ishiwatari werd eindelijk afgerond. De 21-jarige middenvelder tekende een meerjarig contract en moet mee het vertrek van Yamamoto en Ito gaan opvangen. Hij komt over van Cerezo Osaka, waar hij afgelopen seizoen uitgeroepen werd tot één van de beste jonge spelers in de J1 League.
Uniek profiel op middenveld
"We volgden Nelson al geruime tijd en zagen al langer dat hij over een uniek profiel beschikt. De voorbije seizoenen bleef hij zich dan ook razendsnel ontwikkelen. We zijn er rotsvast van overtuigd dat hij bij STVV een belangrijke schakel zal worden", is CEO Takayuki Tateishi zeer blij met de transfer.
"Nelson kan op verschillende posities op het middenveld uit de voeten en zal zowel aanvallend als defensief een belangrijke bijdrage leveren. Met zijn impostante postuur, loopvermogen en tweevoetigheid zal hij veel balans brengen in ons middenveld. We wensen hem alle succes toe om te schitteren voor onze geel-blauwe kleuren."
Jannick Lanckriet