Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand naast kijken, al blijven bepaalde media natrappen richting de coach. Yves Vanderhaeghe en Leo Van der Elst gaven hun mening over Garcia.
"Als je puur naar de resultaten kijkt, heeft hij het goed gedaan. "Soms maakte hij vreemde keuzes, maar uiteindelijk draaiden ze meestal goed uit. Voor mij krijgt hij een zeven", aldus de ex-Rode Duivel. Dat was ook het cijfer dat de Fransman van onze redactie kreeg.
LEES OOK: Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op
Garcia leverde goed werkVanderhaeghe is ook akkoord. Garcia leverde goed werk. "Hij heeft veel spelers kansen gegeven en wedstrijden kunnen omkeren terwijl heel België kritiek had. Hij haalde de kwartfinale zoals vooropgesteld. Waarom zou Garcia geen bondscoach mogen blijven?"
Toch is die kans zeer klein. Via allerhande kanalen wordt de druk op Garcia doorzichtig opgevoerd. Er worden bepaalde zaken gelekt om de man vooral in een slecht daglicht te plaatsen. Uiteraard heeft Garcia ook zaken minder goed gedaan, maar het belangrijkste zijn nog altijd de resultaten.
Alle doelstellingen gehaald
Garcia heeft geleverd. Alle doelstellingen werden gehaald onder zijn bewind. Dan heb je simpelweg zeer goed werk geleverd. Er kan kritiek zijn op een bepaalde aanpak van een trainer, maar zoals aangehaald: de resultaten. Bij een nationale ploeg is het vooral op de korte termijn werken.
Daarnaast heeft hij ook jonge spelers aan de selectie toegevoegd. Als Garcia vertrekt, heeft hij de Rode Duivels in véél betere staat achtergelaten dan dat hij ze kreeg.
Claudio Reulens