De kwartfinales van het WK blijven nog nazinderen. Ook tijdens Noorwegen – Engeland was er controverse. Bij het doelpunt van Engeland leek de bal een camerakabel in de lucht te raken, maar het spel mocht gewoon doorgaan. Uiteindelijk scoorde Jude Bellingham op die aanval.
Tijdens Sporza Daily zagen de analisten wel meerdere dubieuze beslissingen van de ref tijdens Noorwegen – Engeland. Er werd ook gesproken of de match herspeeld zou kunnen worden. "De wedstrijd herspelen, zal niet gebeuren", liet Gert Verheyen finaal weten. "Maar de Noren zouden er misschien wel recht op hebben, als blijkt dat ze gelijk hebben."
LEES OOK: Ongezien: Bellingham maakt bondscoach Tuchel af na zege
Bizarre situatieFilip Joos was de commentator van dienst en liet zich uit over het incident met de camerakabels. "Wel, die camera hangt aan vier kabels, die bevestigd zijn aan de vier hoeken van het stadion. Maar ik had het niet gezien, en niemand hier heeft het gezien. Al is zoiets natuurlijk jammer, hé.”
Naar verluidt had de chip ook geen extra activiteit opgepikt. “Er zit natuurlijk ook niemand naar die chip te kijken bij elk balcontact. Die chip wordt gebruikt om te gaan bekijken als er iets raars gebeurt. Dan is het aan de Noren om meteen te zeggen: controleer die chip. En dat heeft ook niemand gedaan."
Dé grote fout van ref
Wel zag Joos nog een andere grote fout van de ref. Volgens hem had Noorwegen een penalty moeten krijgen omdat ex-KRC Genk-middenvelder Sander Berge een flinke por in de rug kreeg. "Die fase met Berge... Sorry. Hij is volgens mij de enige speler op dit WK die dan niet gaat protesteren. Ik zie Berge de lucht ingaan en dan wordt hij gewoon vanonder de bal weggeduwd."
Volgens Joos was het absoluut fout. "Het is geen klassieke penaltyfase waarbij iemand gehaakt wordt. Maar als je daarnaar kijkt, kan je toch niet zeggen dat hij niet geduwd wordt? En hij staat op drie meter van de goal. Die bal mag op zijn tepel, zijn neus, zijn oor of zelfs op één haartje vallen en hij zou nog in doel vliegen. Daarom krijgt hij ook die duw. Voor mij is dat dé fout van de wedstrijd van de refs."
Stephan Calander