De Rode Duivels zitten in de kwartfinale van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Na een aarzelende groepsfase en een ontsnapping tegen Senegal speelden de Belgen een absolute referentiematch tegen de Verenigde Staten.
Het werd uiteindelijk 4-1 voor België en in de volgende ronde wacht topfavoriet Spanje. OPTA kwam met enkele statistieken naar buiten en de Rode Duivels kunnen een paar bizarre stats voorleggen.
LEES OOK: Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels
Duivels trioDé grote man bij de Rode Duivels op dit WK is Leandro Trossard. De aanvaller heeft 17 gecreëerde kansen en daarmee staat hij helemaal bovenaan het klassement. De aanvaller heeft ook al twee assists op het WK.
Trossard heeft een expected assists van 2.16 en enkel sterspeler Michael Olise van Frankrijk doet beter. De Limburgers is ook de derde Duivel die minstens twee goals en twee assists wist te verwezenlijken op één WK na Eden Hazard en Jan Ceulemans.
% tegen Spanje
De supercomputer van OPTA berekende ook meteen de kansen van België tegen Spanje. De Rode Duivels hebben 30,49 procent kans om de halve finales te halen en 9,85 procent kans om de finale te bereiken. Een eindzege staat op 3,87%.
En dan is er nog Romelu Lukaku, met zijn laatste drie schoten wist Big Rom drie keer te scoren: hallucinant. Daarbovenop was Charles De Ketelaere de eerste Duivel ooit die bij drie doelpunten was betrokken in één WK-match.
Stephan Calander