'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

191 stemmen
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht vindt straks mogelijk plaats bij Antwerp, waar de huidige hoofdaandeelhouder wel nog andere ijzers in het vuur heeft. Helaas voor de fans van de Great Old zou dat wel eens slecht nieuws kunnen betekenen.

Het gerucht dat Vandenhaute, geruggesteund door onder meer bestuurslid Jacques Vandermeiren en niemand minder dan clubicoon Toby Alderweireld als mede-investeerders, een frisse wind wil laten waaien boven de Bosuil wordt ondertussen door diverse bronnen bevestigd. Zo beweert ook Sporza dat het Belgischde consortium zich "nadrukkelijk positioneert als kandidaat-overnemer".

LEES OOK: 'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Gheysens staat pal

Gazet van Antwerpen acht de kans zelfs groot dat zij hun slag ook zullen thuishalen, al blijft het voorlopig wel nog met twee woorden spreken. Nog volgens de krant willen Vandenhaute en co. op die manier vooral voorkomen dat het stamnummer één in buitenlandse handen valt. Meer bepaald het hefboomfonds Fasanara, aan wie Gheysens een schuld van zo'n 10 miljoen moet aflossen.

Daarom trachtte hij eerder tevergeefs al een nieuwe lening van 100 miljoen af te sluiten bij Carlyle, en zit de voorzitter nog altijd rond de tafel met buitenlandse partijen die hem eventueel te hulp kunnen schieten als minderheidsaandeelhouders. In dat scenario zou Gheysens zelf gewoon in het zadel kunnen blijven zitten als de grote baas, een piste die nog niet zomaar uit te sluiten valt.

Ramp voor RAFC?

Al stelt GVA zich wel de vraag of hij tijdig een interessante deal kan bereiken met een kapitaalkrachtige gegadigde, die anders dan de groep rond Vandenhaute dan ook nog eens bereid moet zijn om louter (een pak) geld te injecteren. Iets wat Fasanara zelf niet van plan zou zijn. Een overname door het hefboomfonds beschouwt Het Laatste Nieuws daarom als een "worstcasescenario".

"Fasanara heeft helemaal geen ervaring met het leiden van een voetbalclub en zal al zeker geen centen injecteren om de ploeg te verbeteren. En dat terwijl de spelerskern fel verzwakt is. Sportief en financieel zou het een drama zijn. Niemand heeft baat bij dat scenario. En al zeker de supporters niet", dreigt er veel tijd verloren te gaan mocht Gheysens het Belgisch aanbod afwijzen.

Denkt u dat Gheysens zal zwichten?

Meest recent

Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

8
8
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

251
251
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

7
7
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

170
170
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

21
21
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

8
8
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

21
21
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

113
113
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

190
190
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

171
171
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

635
635
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

480
480
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

354
354
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

223
223
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

241
241
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

94
94
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

62
62
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

230
230
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

94
94
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

74
74
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

426
426
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

210
210
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

246
246
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

499
499
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

121
121

Meer sportnieuws