Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) moesten ze winnen van Saudi-Arabië. De Spanjaarden waren op de afspraak en wonnen bijzonder vlot van de zwakke Saudi's.
LEES OOK: Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in
Yamal en Oyarzabal scorenSpanje had met Dani Olmo en Lamine Yamal veel meer diepgang in de ploeg en dat loonde. Lamine Yamal scoorde al na tien minuten de 1-0. De Europees kampioen ging door en Mikel Oyarzabal maakte tien minuten later de 2-0.
Saudi-Arabië liet het hoofd hangen en Oyarzabal scoorde even later de 3-0, de spits trof nadien ook nog de lat. Saudi-Arabië mocht tevreden zijn dat het geen 5-0 stond bij de rust. En dan speelde Spanje nog niet eens voluit door.
Oefenmatch voor Spanje
Wat kregen we nog te zien in de tweede helft? Die begon alvast met Yamal en Oyarzabal in de kleedkamer, Ferran Torres en Yéremy Pino kwamen in het team. Na amper drie minuten stond het al 4-0. Marc Cucurella trapte na een hoekschop de afvallende bal richting doel, maar via de doelman een verdediger belandde het leer tegen de netten: 4-0.
We kregen in die tweede helft een oefenmatch te zien. Weinig tempo, weinig sfeer in het stadion. Gezapig. Voor Spanje moest het niet natuurlijk, Saudi-Arabië probeerde vooral een pandoering te vermijden. En dat gebeurde ook. Het bleef 4-0 na een duel dat nooit een echte match was.
Scoreverloop:
- 1-0 (10') Lamine Yamal
- 2-0 (21') Mikel Oyarzabal
- 3-0 (24') Mikel Oyarzabal
- 4-0 (48') eigen doelpunt
Claudio Reulens