Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots voor enorm veel onrust. Er wordt zelfs gesproken over een code rood en mogelijk een verplaatsing van de wedstrijd.
Mexico en Zuid-Afrika moeten donderdag 21uur het WK aftrappen, maar de openingsmatch in Mexico City staat op losse schroeven, dat laat BILD weten. De weersomstandigheden én politieke toestand kunnen roet in het WK-eten gooien.
LEES OOK: Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika
Orkaan zorgt voor code roodEr wordt gesproken over een orkaan in de Golf van Mexico. ‘'Straten staan onder water, metrolijnen moeten tijdelijk worden gesloten en sommige stations zijn zelfs helemaal dichtgegaan. De autoriteiten hebben inwoners herhaaldelijk opgeroepen om de ondergelopen straten te vermijden en uiterst voorzichtig te zijn.’
Het dreigt aldus een natte openingsmatch te worden, als die dan wel doorgaat. Buiten het noodweer is er ook een politiek randje dat voor onrust zorgt. Er zijn blokkades door protesten en familieleden van meer dan 130.000 vermisten willen het WK boycotten om de aandacht op hun zaak te vestigen.
Estiadio Azteca gaat verder
Toch is de FIFA alles in gereedheid aan het brengen in het Estadio Azteca om de openingswedstrijd in goede banen te leiden. De openingsceremonie moet de aandacht van de wereld meteen trekken. Onder meer Shakira zal optreden. Het WK zal van 11 juni tot en met 19 juli plaatsvinden.
🔴 𝗨𝗡𝗘 𝗔𝗟𝗘𝗥𝗧𝗘 𝗠𝗘́𝗧𝗘́𝗢 𝗙𝗥𝗔𝗣𝗣𝗘 𝗠𝗘𝗫𝗜𝗖𝗢 𝗔𝗩𝗔𝗡𝗧 𝗟'𝗢𝗨𝗩𝗘𝗥𝗧𝗨𝗥𝗘 𝗗𝗨 𝗠𝗢𝗡𝗗𝗜𝗔𝗟 ! 🌧️
— Vibes Foot (@VibesFoot) June 8, 2026
De fortes pluies et des orages sont annoncés jeudi, avec un risque de cyclone au large du Pacifique mexicain.
🗞️ @BILD pic.twitter.com/2qzkl4ubW0
Stephan Calander