Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer van RSC Anderlecht, dat zo aan de vooravond van een nieuw tijdperk lijkt te staan. Ook op andere vlakken willen de Brusselaars weer met een propere lei beginnen.
Terwijl het voorlopig wachten blijft op de aanstelling van een nieuwe T1 hoopt Marc Coucke in de bestuurskamer eindelijk stabiliteit te vinden. Sinds eind vorig jaar is het roer in handen van Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, die er alvast geen gras over lieten groeien om een eerste knoop al door te hakken.
LEES OOK: Evenepoel onthult transfer die niemand kende
JOMA out ...Midden januari geraakte namelijk al bekend dat het aflopend contract met Joma niet meer zou worden verlengd. Het Spaanse merk leverde sinds 2019 de outfits van Paars-Wit, een deal die aanvankelijk heel wat stof liet opwaaien bij de fans. Zij verkozen tenslotte om de samenwerking met Adidas voort te zetten.
Dankzij een aantal geslaagde ontwerpen ging de achterban na verloop van tijd wel overstag. Even leek het er dan ook op dat Joma nog tot 2030 de shirtleverancier van Anderlecht zou blijven, maar via de officiële kanalen bevestigt de recordkampioen nu dat er na zeven jaar wel degelijk afscheid wordt genomen.
... Adidas in?
"Na zeven seizoen komt er een einde aan het partnerschap tussen JOMA en RSC Anderlecht. De club wil JOMA oprecht bedanken voor de professionele en creatieve samenwerking, en blikt terug op een geslaagd huwelijk", klinkt het. Ondanks een aantal knappe designs toch muziek in de oren van de supporters.
Gracias, JOMA. 💜 After seven seasons, the partnership between JOMA and RSC Anderlecht is coming to an end. The club would like to sincerely thank JOMA for the professional and creative collaboration, and looks back on a successful partnership. pic.twitter.com/htkMavSG91
— RSC Anderlecht (@rscanderlecht) May 29, 2026
Per slot van rekening is het een publiek geheim dat Adidas zijn terugkeer viert. Op sociale media droomt de aanhang van RSCA er dan ook al van dat met de comeback van het Duitse sportmerk ook de successen van weleer zullen terugkeren. Al ligt de waarheid uiteraard toch nog altijd gewoon op het veld zelf.
Arne Decraene