Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit een echt spannende, wegens een wervelend Club Brugge in de eerste helft. Het won bijzonder vlot met 5-0 tegen een teleurstellende bekerwinnaar.
LEES OOK: Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”
Vanaken zorgt voor masterclassHet tempo lag meteen hoog en er waren ook veel duels, zoals te verwachten viel in een titelmatch. Kansen leverde dat niet echt op. Blauw-Zwart had overwicht en het was Aleksander Stankovic die na twintig minuten een kopkans kreeg, maar hij trof een speler van Union.
Na dertig minuten was het wie anders dan Hans Vanaken die het verschil maakte. Hij schoot de bal keihard in de winkelhaak. Een héérlijke treffer. Union SG bakte er aanvallend, niet voor het eerst, niks van op aanvallend vlak.
Union haalt nooit zijn topniveau
Club Brugge schakelde door en na een mooie aanval scoorde Joaquin Seys de 2-0. Het Jan Breydelstadion ontplofte. De titel kwam zo héél dichtbij. Union dreigde nog een keer via een vrije trap, maar de 2-0 bij de rust bleef staan. Hugo Vetlesen misté kans op de 3-0, maar het was Vanaken die de 3-0 scoorde. Union werd overklast.
Club Brugge op rozen, Union zwaar in de problemen. Zij moesten alles op alles zetten in de tweede helft. Kevin Mac Allister miste na de pauze een dot van een kopkans. Ze begonnen eindelijk kansen te krijgen. Mateo Biondic zette de Brugse doelman aan het werk en even later trof hij de lat. Club Brugge behield in die tweede helft vooral controle.
In de slotfase scoorde Christos Tzolis de 4-0. Mac Allister zorgde nog voor een fantastische 4-1, maar die goal werd afgekeurd wegens voorafgaand buitenspel. Het werd nog 5-0 via Carlos Forbs. Een pijnlijke avond voor Union, een hoogdag voor Club Brugge.
Scoreverloop:
- 1-0 (30') Hans Vanaken
- 2-0 (37') Joaquin Seys
- 3-0 (45') Hans Vanaken
- 4-0 (87') Christos Tzolis
- 5-0 (93' Carlos Forbs
Claudio Reulens