De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

42 stemmen
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk winnen, als ze nog kans willen maken op die vierde plaats. De club is achter de schermen ook bezig met het voorbereiden van de mercato. Trainer Rik De Mil sprak over de toekomst van de Buffalo's.

LEES OOK: De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

AA Gent wil terug naar de top

"Wij mogen onze droom of onze verwachting van een AA Gent dat weer meespeelt voor de top in België niet opgeven. We moeten hoog blijven mikken. Als we dat niet meer doen, gaan we naar beneden glijden", vertelt hij in het clubblad WigWam.

De Mil weet echter ook dat AA Gent financieel Belgische subtop is. "We mogen ook niet de financiële realiteit vergeten, een realiteit die ook nog andere topclubs treft vandaag. We komen van een tijd dat de Sart, Kums, Orban, Tissoudali, Watanabe, Cuypers, Depoitre, Ngadeu, Torunarigha… hier speelden. We kunnen daar met nostalgie op terugkijken, maar dat is niet meer de realiteit van vandaag. De realiteit momenteel is dat wij een groep hebben die keihard moet werken om Play-off 1 te halen, nog geen groep om al mee te doen voor de titel", klinkt het.

Veel te veel transfers en trainerswissels

AA Gent is al vele jaren een duiventil inzake transfers. Daarnaast passeerden er ook al wat trainers de revue. Dat is niet goed en dat beseft De Mil ook maar al te goed.

"We hebben absoluut stabiliteit nodig om beter te worden. Kijk naar ons parcours van de voorbije twee jaar (2024-2026). KAA Gent heeft in die periode vier verschillende trainers gehad. Er zijn in die twee jaar hier meer dan 15 spelers vertrokken en meer dan 15 spelers gekomen. Dat is niet de basis van stabiliteit", klinkt het.

Precies daarom hebben we er in de voorbije wintermercato bewust voor gekozen om die spelers te laten gaan die niet meer echt met hun hart en hoofd bij KAA Gent zaten en hebben we slechts twee (huur)spelers aangetrokken. We hebben ervoor gekozen om niet gek te doen, om niet weer eens alles door elkaar te gooien, geen paniekaankopen te doen en te kiezen voor de jeugd.”

Gaat AA Gent binnen de vijf jaar weer in de top drie eindigen?

Meest recent

Vandenbempt ziet megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

10
10
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

48
48
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

41
41
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

68
68
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

159
159
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

138
138
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

110
110
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

126
126
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

248
248
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

189
189
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

155
155
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

407
407
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

202
202
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

95
95
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

438
438
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

257
257
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

256
256
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

98
98
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

182
182
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

357
357
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

189
189
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

214
214
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

235
235
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

890
890

Meer sportnieuws