De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon af als interimcoach. Toch is het nog niet zeker dat hij tot dan in het zadel mag blijven zitten, want daarvoor beschikt de tussenpaus niet over het benodigde diploma. De vraag is dan ook of er tijdig een oplossing kan worden gevonden.
Zelf zijn de Brusselaars, die financiële én sportieve sancties riskeren, volgens La Dernière Heure alvast gerust in een goede afloop. "In het Lotto Park maakt men zich geen grote zorgen. Er komt een oplossing als er wordt doorgegaan met Taravel", voegt Het Nieuwsblad toe. Een van de opties die op tafel ligt is om de technische staf aan te vullen met een gekwalificeerde assistent.
LEES OOK: 'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'
Deadline bij RSCAIemand die dus dienst doet als stroman, wat Paars-Wit weliswaar eveneens op straffen kan komen te staan. Tenslotte volstaat het voor de eigenlijke trainer niet langer om louter ingeschreven te zijn voor de Pro Licence-cursus. Vermits de huidige cyclus loopt tot mei kreeg Anderlecht volgens Het Laatste Nieuws te horen dat het onmogelijk is voor Taravel om nu nog in te stromen.
Inmiddels meldde hij zich wel aan voor de volgende opleiding, die start in maart 2027, maar op korte termijn biedt dat weinig soelaas. En dat terwijl de knoop tegen 10 april moet worden doorgehakt. Momenteel onderzoekt de recordkampioen dan ook de optie om Taravel elders in Europa sneller naar de schoolbanken te sturen. In diverse landen is dat in principe alleszins mogelijk.
Pech voor Taravel?
"Op voorwaarde dat hij de selectieprocedure overleeft. Vaak zijn er meer kandidaten dan stageplaatsen", aldus de krant, volgens wie die actieve zoektocht alleszins als een blijk van vertrouwen kan worden beschouwd. Mochten zijn bazen niet slagen in hun opzet dreigen zij evenwel met hun rug tegen de muur te staan. En moet Taravel wie weet alsnog zijn plek opnieuw afstaan.
Het ophoesten van de bijhorende boetes om hem aan te houden is op zich nochtans geen onoverkomelijk probleem. De bovenstaande kranten zijn het er echter over eens dat de Europese licentie voor volgend seizoen onder geen beding in het gevaar mag worden gebracht. De tijd dringt dus voor Anderlecht en Taravel om een oplossing te vinden. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.
Arne Decraene